LG 24GN650-B G-Sync ve VESA uyumlu mu? Alınır mı?

Bütçe
1800

ilkayaltinkilic

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar;

LG 24GN650-B monitör almayı planlıyorum. Monitöre verebileceğim tutar maksimum 1800 TL bandında bu yüzden bunu seçtim ancak aklımda birden fazla soru var bunları aşağıda listeliyorum;

• G-Sync destekliyor mu? (birçok yerde araştırdım ancak bulamadım cevabı.) Buradaki listede herhangi bir 24" LG monitör görüntüleyemedim ancak 27gn ile başlayan birçok monitörü gördüm.
  • Mini display veya Display Port'dan çıkış almam herhangi bir değişime sebep olur mu? (Monster laptop kullandığım için yalnızca mini display çıkışına sahibim)
  • LG burada HDR var diyor ancak AMD burada yok diyor anlayamadım.
  • G-Sync ile HDR aynı anda kullanılabilir mi?
  • HDMI üzerinden G-Sync kullanılabilir mi?
  • FreeSync Premium'un getirdiği özellikleri G-Sync ile kullanabilir miyim?
Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Başka monitör öneriniz olursa dinlemek isterim. Ben bu monitörü seçerken aşağıdaki maddelere dikkat ettim önerilen monitörde bunların olması durumunda ancak işime yarayacaktır;

• Mavi ışık filtresi ve titreşim önleme. (yazılımcıyım günde 15 saat PC başındayım ve gözlerimi seviyorum :) )
  • 24" boyut.(oturma mesafemden en verimli boyutun bu olduğunu düşünüyorum. Bir çok farklı boyut kullandım ancak ya çok küçük ya çok büyük kaldılar. Aynı zamanda şu an elimde hali hazır LG 24" 24ML600 monitörü var. 3 kollu VESA aparatında sağ tarafta laptop ortada bahsettiğim monitör duruyor şu an. Tamamen iş kullanımına uygun bir monitör. Yeni monitör aldığımda bu monitör sol tarafa geçecek ve tam karşıma yeni aldığım monitör gelecek.)
  • HDR destekelemesi.(bir önceki maddede bahsettiğim gibi halihazırda var olan monitörüm yalnızca iş kullanımı için. Yeni alacağım monitör iş, oyun, film, vb. içerikler için olacak. Bu yüzden fiyat bandını yukarı çektim :) )
  • VESA uyumu. Bir önceki maddelerde sebebini anlattım. Şu an elimde bulunan monitörün tam ortasında neredeyse VESA girişi. Yeni alacağım monitörde de böyle olmalı yoksa karşıdan bakıldığında biri aşağıda biri yukarıda gibi duracaktır. Elimde DARK VM30 VESA aparatı var.
  • Sağ ve sol çitalarının olabilecek en ince seviyede olması.(üstteki maddelerde açıkladığım üzere başka bir monitör ile yan yana duracak.)
  • G-Sync desteği. (FreeSync üzerinden de olsa olur desteklesin yeter :) )
  • IPS olması. (açılı görünüme ihtiyacım oluyor.)
  • LG olması çok mühim değil ancak görüntüleme teknolojisinde henüz yüzümü kara çıkarttığı olmadı. Renklerini, vs. oldukça beğeniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı