LG 24GN650-B monitörü yorumum

yazıldımı bilmiyorum ama AH İPS yazmıyor özelliklerde ve panel BOE olarak yazıyor
yinede AH İPS olduğuna emin misiniz? ve renkler çok iyimiş xg2405 ile karşılaştırıldığında yoksa eşitmi çünkü srgb %99 yazıyor ekranın bu kadar övülmemesi lazımdı?

birde 1 ms gtg mi daha önemli 1ms mprt mi? çünkü birçek yerde 4ms gtg 16ms mprtye karşılık gelir bu yüzden daha doğru sonuçlar için mprt değeri daha önemlidir gibi şeyler yazıyor?

Yazıldımı bilmiyorum ama ah IPS yazmıyor özelliklerde ve panel boe olarak yazıyor.
Yine de ah IPS olduğuna emin misiniz? Ve renkler çok iyi miş XG2405 ile karşılaştırıldığında yoksa eşitmi çünkü sRGB %99 yazıyor ekranın bu kadar övülmemesi lazımdı?

Bir de 1 ms GtG mi daha önemli 1ms MPRT mi? Çünkü birçek yerde 4ms GtG 16ms MPRT'ye karşılık gelir bu yüzden daha doğru sonuçlar için MPRT değeri daha önemlidir gibi şeyler yazıyor?

1 ms GtG ah IPS panel olarak biliyorum.

Himm cihazi nereden almistiniz. Vatan'dan almiştim ben iade ettim gn 600 bunun pivotsuz olani.

600'ün max parlaklığı 300, 650'nin 350 ufak farklılıklar var gibi. İtopya'dan aldım ben.

Bu monitörün inceleme videolarını izliyorum acaba en aşağıda iken bile biraz yukarıda mı duruyor? Kullanan arkadaşlar bilgisini verebilir mi rica etsem.

Bu monitòrde LG gn 650 siz de siyah ekranda yan sag ve sol carpraz ve üstten bakinca sararmalar oluyor mu?

Merhaba, monitörü ikinci el olarak dün öğlen aldım, sıfır sayılır daha 1 aylık. Tecrübem neredeyse sıfır fakat belirttiğiniz sararmayı hemen fark ettim. Tam karşıdan bakarsanız sağ ve sol alt çaprazda küçük sayılabilecek boyutta var bu sararma ama sağ, sol, yukarı veya aşağıdan bakınca daha da büyük bir hal alıyor. Sadece düz siyah ekranda yapıyor bunun haricinde herhangi bir renk değişikliği görmedim.

Merhaba, monitörü ikinci el olarak dün öğlen aldım, sıfır sayılır daha 1 aylık. Tecrübem neredeyse sıfır fakat belirttiğiniz sararmayı hemen fark ettim. Tam karşıdan bakarsanız sağ ve sol alt çaprazda küçük sayılabilecek boyutta var bu sararma ama sağ, sol, yukarı veya aşağıdan bakınca daha da büyük bir hal alıyor. Sadece düz siyah ekranda yapıyor bunun haricinde herhangi bir renk değişikliği görmedim.

Ben 10 yıllık TN monitörden geçtiğim için farkedemedim galiba. 🙂

Geri
Yukarı