LG 24GN650-B monitörü yorumum

Ayarlarınız nasıl?
Ek olarak sitede ki ''Win10 driver'' ne işe yarıyor?

Dosya Ekleri

• brtbgrtgb.png
    brtbgrtgb.png
    316,6 KB · Görüntüleme: 107
Driver renk profili ekliyor. Ayrıca konunun ilk mesajlarında panelin LG'ye ait olduğu denilmiş fakat panel BOE'ye ait sonundaki "-B" ibaresinden de anlaşılacağı üzere.

Monitörü aylardır kullanıyorum, memnunum. Sadece eksi yanlarını söyleyeceğim.

-Işık sızması (Sanırsam her IPS panelde bu sorun var)
-HDR10 var fakat çok kötü, renkler soluklaşıyor ama parlaklık artıyor. Ayrıca Windows ayarlarından baktığımda HDR sertifikası yok.
-Renkler arkadaşların da dediği gibi muadillerine göre biraz soluk. sRGB değeri diğerlerine göre düşük. Siyah renk yine muadillerine göre biraz daha kötü. Ayrıca 10bit veya gerçek 8bit olsa iyi olurdu.
-Muadillerindeki gibi overclock ile 165hz seçeneği olsa iyi olurdu.
-Hoparlör de olsa iyi olurdu.
-Sağa sola dönme olsa iyi olurdu.

Monitörde 144 hz de arkasından tiz bir ses geliyor. Ama 120 hz ve aşağısında ses duyulmayacak seviyeye geliyor. Buna benzer durumla karşılaşan var mıdır?

Son düzenleme:
Bu monitörü bugün itibarıyla aldım, elimde halihazırda kullandığım AOC 24G2U model monitörüm vardı. İkili monitör askı aparatım vardı bu yüzden 2. monitör arayışımda aynı monitörden almak istiyordum, buradaki yorumlar ilgimi çekti ve LG GN650b modelini aldım. 3-4 beğenmediğim durum var, açıkçası renk skalası beklediğimin altında, karşılaştırabileceğim AOC monitörle yan yana aynı tonda görsel açtığım da LG bariz bir şekilde soluk renk veriyor ayarlarıyla bayağı oynadım aslında değişen çok bir şey olmadı. Siyah renkler de de yine tam siyah renkler veremiyor bu tamamen benim düşüncem. LG'nin parlaklık seviyesi kağıt üstünde AOC modelden fazla olmasına rağmen, bu bilgi tamamen kağıt üstünde. AOC daha parlak. Tamamen renk ve parlaklık üstüne beklentimi karşılamadı diğer özellikleri olarak tazeleme hızı ufo testleri fena değil.
Beyaz renkte LG daha başarılı, ayrıca LG monitörün plastik parçaları AOC modele göre daha fazla güven veriyor. Alacak olanlara fikir amaçlı paylaştım bunları tamamen şahsi fikrim bunlar.

Hocam 24GN650-B sipariş ettim yorumunuzu gördüm henüz geç değilken iade mi etsem acaba ama 24G2U şu an ilk panelini bulmak çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı