LG 24GN650-B monitörü yorumum

Arkadaşlar biraz şanssız olabilir şahsen ürün mükemmel aldığım ufo sonucundan daha iyi olma ihtimali de palavra geliyor premium 1 GtG asusla yarışır düzeyde ufo testleri, parlaklığı bilemem ama daha fazlasına ihtiyacım olmadı gözünüzü yaka yaka bakmak istiyorsanız tabii ki ayrı. :D iyi forumlar.
Edit:aocun testlerini izledim lg daha iyi gözüküyor elimde 2si olmadığı için bir şey diyemem ama hala mantıksız geliyor. Diğer arkadaşa bir atıf da kesinlikle bulunmuyorum gözlemleri farklı olabilir dediği gibi.

Son düzenleme:
Bende birkaç ay içinde monitör almayı düşünüyorum. AOC 24gu2, ViewSonic XG2405 ve LG 24GN650 arasındayım. Şu ana kadar AOC 24G2U bana daha iyi geldi sanki.
Evet, %108 ARGB renk gamutu ile daha önde.

İtopya sitesinden aldım

Tam olarak onu bulamadım ingilizce menü türkçe değil
Hocam bunun aynısının pivotsuzu oluyor sanırım. Almayı düşünüyorum da ışık sızması, ghosting vs problemi var mı sıkıntı yaşadınız mı ?

LG 24GN600-B IPS 23.8​

Emin misiniz? UFO testine videoyla bakın derim aoc'u denemedim fakat fevkalade ufo testi gn650 nin
hocam rica etsem ufo testinizi atma şansınız var mı acaba ? Ayarlarınızla beraber. Aynı monitörü aldım ancak inceden bir ghosting var gibi normalde dert edilecek seviyede değil ama eğer sıfırsa normalde benim cihazda sıkıntı varsa diye soruyorum.

Son düzenleme:
Hoc
Bu var inceleme olarak ama Japonca alt yazı açıp izledim ben. Bende aldım monitörü gelince incelemesini yaparım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam aldınızmı monitörü. Videoda ki gibi renkerl tn panelden neden daha cansız ve soluk anlayamadım

Hoc.

Hocam aldınızmı monitörü. Videoda ki gibi renkerl TN panelden neden daha cansız ve soluk anlayamadım.

Monitörü aldım 1230 saat kullanmışım. İlk gün internetten monitör için güncelleştirme yükledim sonra üst tuşu çalışmamaya başladı. Sonra garantiye yolladım. O zamandan beri sıkıntı yaşamadım. Renkleri evdeki laptopun IPS ekranı ve benim eski TN monitörüm ile kıyaslayınca gayet güzel.

Belki konuyu hortlatıyorumdur, şimdiden kusura bakmayın. Bir sorum olacaktı;

Ben birkaç gün önce indirim safsatasıyla 1500 TL'ye Asus TUF Gaming VG249Q1R aldım ama daha monitör gelmeden kendisinden soğudum. Kağıt üzerinde tam istediğim gibi olsa da renkleri berbat gözüküyordu. Ben de kapıdan geri iade ettim. Şimdi LG 24GN650-B almayı düşünüyorum ama düşük sRBG değeri yüzünden beni üzer mi bilemedim. Ayrıca gerçekten 1 ms GtG mi değil mi onu da anlayamadım. Kullanmış arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirse minnettar kalırım. Bu monitörü önerir misiniz yoksa muadili olan ve önerdiğiniz başka monitör var mıdır? Yıllardır 1400x900 bozuk monitör kullanan biri olarak bu monitör elbette bana mükemmel gelecektir ama hazır almışken en iyi tercihi yapayım diye uğraşıyorum. diğer IPS modellerle karşılaştırma imkanı olan arkadaşların fikirleri nelerdir?

Konuyu hortlattığım için özür dilerim. Kullanan arkadaşlar hala memnun mu?
Amazon'da 24GL650-B modelini gördüm ve farkını tam anlayamadım eğer GL modeline sahip olan varsa farkı söyleyebilir mi?

Konuyu hortlattığım için özür dilerim. Kullanan arkadaşlar hala memnun mu?
Amazon'da 24GL650-B modelini gördüm ve farkını tam anlayamadım eğer GL modeline sahip olan varsa farkı söyleyebilir mi?

Ben üzerine biraz daha ekleyip 650-B modelini aldım. Kesinlikle bunu öneririm. Pivot gerçekten çok büyük + katıyor. Önceki monitörümü bu kadar alçakta nasıl kullanıyormuşum hayret ediyorum.
Edit: Siz GL olanı soruyormuşsunuz şimdi fark ettim. Yanlış olmasın o model hakkında pek bilgim yok ama panel ve duruşu GN'ye göre daha eski duruyordu.

Bu monitörü bugün itibarıyla aldım, elimde halihazırda kullandığım AOC 24G2U model monitörüm vardı. İkili monitör askı aparatım vardı bu yüzden 2. monitör arayışımda aynı monitörden almak istiyordum, buradaki yorumlar ilgimi çekti ve LG GN650b modelini aldım. 3-4 beğenmediğim durum var, açıkçası renk skalası beklediğimin altında, karşılaştırabileceğim AOC monitörle yan yana aynı tonda görsel açtığım da LG bariz bir şekilde soluk renk veriyor ayarlarıyla bayağı oynadım aslında değişen çok bir şey olmadı. Siyah renkler de de yine tam siyah renkler veremiyor bu tamamen benim düşüncem. LG'nin parlaklık seviyesi kağıt üstünde AOC modelden fazla olmasına rağmen, bu bilgi tamamen kağıt üstünde. AOC daha parlak. Tamamen renk ve parlaklık üstüne beklentimi karşılamadı diğer özellikleri olarak tazeleme hızı ufo testleri fena değil.
Beyaz renkte lg daha başarılı, ayrıca lg monitörün plastik parçaları aoc modele göre daha fazla güven veriyor. Alacak olanlara fikir amaçlı paylaştım bunları tamamen şahsi fikrim bunlar.
Bu aralar GN 600 B modeli vatanda iyi düştú fiyati. 1500 e kadar çekdiler. Bu model yani GN 650 modeli Ah Ips panel kullaniyor. Ah Ips paneller yüksek bütçe harcanmadıkça tam performans vermeyebilir. Aoc de renkler biraz daha canlî evet. Ama òyle aman aman bi fark şahsen ben gòremedim. Diger GN 600 modeli Boe IPS kullanmiş. Onda durum nedir acaba bu şekilde sarî renk çikarmi ? Ips segmentte 600B iyi iş cikarmiş alanlar memnun ama LG AhIps icin bu modelde birşeyleri atlamiş olabilir. Ben de çok araştirdim 1 haftadir Aoc G24U mu alsam yoksa Lg 600 mü.. Aoc de kronik sorunlar var youtube kullanci yorumlarinda çok denk geldim òzellikle òlú pikselde. Emeğiniz için sağolun. Lg nin pivotundan da yükseklik sebebiyle kafamizi yukari kaldirmak durumunda kaliyoruz diye yorumlar gördüm
Biliyorum yapacağım birazdan.
Arkadaşlar monitörün menüsü ve ufo testi yaptığım video yükledim, araştırmalarıma göre çoğu monitörde ms değeri monitör menüsünde yazmaz monitörün kendi sitesi ve faturasında yazar deniliyor fatura ve kendi sitesinde gördüğüm ms değeri gerçek 1ms gtg.
Ayrıca siyah ve beyaz başarısı güzel resimlerde bulanık çıkmışsa yanlış anlamayın.
Video yüklemedi o yüzden dosya.co yaptım linkten bakın.
Mustafa Bey ben hunu bir türlü ne yapdiysam 144 hz a alamadim. Baseus kaliteli Hdmi kablo var o tamam hmdi da 120 ye kadar olabilir ama sorun 1920 p de ilen çòzümürlük alt üst ve yanlar ekran tam oturmuyor. Sizin ekran karti nedir . Benim emektar 4850 ati sapphire üstünde.
Bu monitörü bugün itibarıyla aldım, elimde halihazırda kullandığım AOC 24G2U model monitörüm vardı. İkili monitör askı aparatım vardı bu yüzden 2. monitör arayışımda aynı monitörden almak istiyordum, buradaki yorumlar ilgimi çekti ve LG GN650b modelini aldım. 3-4 beğenmediğim durum var, açıkçası renk skalası beklediğimin altında, karşılaştırabileceğim AOC monitörle yan yana aynı tonda görsel açtığım da LG bariz bir şekilde soluk renk veriyor ayarlarıyla bayağı oynadım aslında değişen çok bir şey olmadı. Siyah renkler de de yine tam siyah renkler veremiyor bu tamamen benim düşüncem. LG'nin parlaklık seviyesi kağıt üstünde AOC modelden fazla olmasına rağmen, bu bilgi tamamen kağıt üstünde. AOC daha parlak. Tamamen renk ve parlaklık üstüne beklentimi karşılamadı diğer özellikleri olarak tazeleme hızı ufo testleri fena değil.
Beyaz renkte lg daha başarılı, ayrıca lg monitörün plastik parçaları aoc modele göre daha fazla güven veriyor. Alacak olanlara fikir amaçlı paylaştım bunları tamamen şahsi fikrim bunlar.

Bugün itibari monitörü ben de aldim ve test ettim. Ölü piksel yoktur. Ona kefilim piksel buddy ile her rengi test ettim. Fakat yandan bakinca panelin sarı olmasi bende de var. Çok can sıkıcı moral bozucu yeni alınan bi üründe hem de LG gibi usta bi isimde olmaması gereken bir şey. Ekranda kenarlardan baktiğimda sararmalar çok net IPS te bu olmamasi gerek. Sağ ve sol alt kòşelerde ışık sızdırmasi mevcut. Görüntü akıcılik başarılı monitör HDR da iyi òzellikle vivid òzelliği iyi düşünülmüş. Renkleri canlı. Fakat ürünü iade edecem. O sarı ekranla ciddi anlamda yandan ve üstten bakilimca gòrüntü sarı oluyor. 2012 de aldıgım 60hz LG flatron 2251 Led monitörümde bile böyle bir olay yokdu.
Burada yazdıklarıma ek olarak, Lg modelde sağ ve soldan farklı açılarda bakıldığında renkte bozulmalar var (sararma gibi) Yani ips’in yapması gereken görevini yapmıyor, renkler bozulmamalıydı. Aoc da bu sorun yok.
O bozulmanın aynınî ben de yasadim ve ürünü iade ettim

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210618-003238_QuickPic.jpg
    Screenshot_20210618-003238_QuickPic.jpg
    8,7 KB · Görüntüleme: 176
  • Screenshot_20210618-003259_QuickPic~01.jpg
    Screenshot_20210618-003259_QuickPic~01.jpg
    18,2 KB · Görüntüleme: 174
  • Screenshot_20210618-003732_QuickPic.jpg
    Screenshot_20210618-003732_QuickPic.jpg
    5 KB · Görüntüleme: 176
Son düzenleme: