LG 24GN650-B vs ViewSonic XG2405 vs AOC 24G2U

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Arkadaşlar 1 haftadır araştırıyorum forumdan konuları takip ediyorum artık bu hafta içi bir monitörde karar kılıp sipariş vermek istiyorum. Aslında 1600 TL bütçem var ama bu 3 monitörden birini almak için 1700 TL'yi gözden çıkardım. Başka alternatif varsa yorumda belirtebilirsiniz.

Öncelikle AOC 24G2U modeline çok sıcak bakıyordum şık duruyor bayağı ve USB çoklayıcısı beni cezbetmişti fakat 1 haftadır her gün yeni bir konu görüyorum; ölü piksel veya ışık sızması ile ilgili konu açan arkadaşları ve beni biraz soğuttu gerçekten hem 1700 TL'ye daha indirimde göremedim.

ViewSonic XG2405 modeli ise gerçekten güzel duruyor ve forumda falan bu model ile ilgili şikayete pek rastlamadım. 24G2U ile bence tek dezavantajı USB çoklayıcısı olmayışı.

LG 24GN650-B ise çok kafamı karıştırdı çok detaylı yorum alamadım ama sanırım birkaç kişi IPS olmasına rağmen renk konusunda bir tık kötü dediğini hatırlıyorum.

Bunlar benim gördüklerim ve düşüncelerim monitörden aradığım şey oynadığım oyunun atmosferine soksun genelde casual oynuyorum 27" param yetseydi kesinlikle büyük alırdım çünkü monitöre uzak duruyorum biraz sorun olmazdı. Siz hangi modeli tercih ederdiniz sebebiyle yoruma yazarsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AOC öneririm. Hem ölü piksel garantisinden dolayı hem de kalitesinden dolayı. Yanlış anlaşılmasın diğerleri de kaliteli ürünler fakat AOC benim gözümde daha önde.
Ölü piksel garantisi nedir? Ben AOC marka monitörü media markt'da sordum. 5 taneye kadar ya da 3 tane yan yana olmadıkça değişim yapmıyoruz dediler.

AOC'da ölü piksel diyenler iade edip değiştirsinler adamlar garantiyi veriyor zaten bence de AOC en iyi tercih olur. Ayrıca IPS panel monitörlerin yüzde 90'ında ışık sızması olur ama simsiyah ekrana bakmadıgın sürece fark etmezsin bile.

Ölü piksel garantisi nedir? Ben AOC marka monitörü MediaMarkt'da sordum. 5 taneye kadar ya da 3 tane yan yana olmadıkça değişim yapmıyoruz dediler.

O MediaMarkt için geçerli. AOC'a başvuru yaparsanız 1 ölü piksel dahi olsa garanti kapsamında kabul ediyor. Diğer firmalar en az 3 ölü piksel kabul ediyor.

AOC'da ölü piksel diyenler iade edip değiştirsinler adamlar garantiyi veriyor zaten bence de AOC en iyi tercih olur. Ayrıca IPS panel monitörlerin yüzde 90'ında ışık sızması olur ama simsiyah ekrana bakmadıgın sürece fark etmezsin bile.
Işık sızması çok cok rahatsız edeceğini ben de düşünmüyorum ama forumda konuların sıklığı biraz can sıkıcı onu da çok fazla alan kişi olduğu için sorunların çok gözükmesini biraz ona bağlıyorum.

Işık sızması çok cok rahatsız edeceğini ben de düşünmüyorum ama forumda konuların sıklığı biraz can sıkıcı onu da çok fazla alan kişi olduğu için sorunların çok gözükmesini biraz ona bağlıyorum.

Monitör çok satılıyor cidden herkeste farklı nedenlerden sorunlar olabilir. Çünkü çoğu kişi monitörün işleyişini bilmiyor ya da kurulum yaptıktan sonra bilmedikleri ufo mufo gibi sitelerde test edip anlamadıkları programlar indirip deniyor. Bilinçsiz kullanım kurulumunda etkisi var diye düşünüyorum çoğu sorunda. Tabi haklı sorunlarda olabiliyor. Bence ölü piksel çıkmadığı sürece alınabilecek en iyi monitör. Yine de cekinceniz varsa tabii ki son karar sizin.

AOC'un sitesinde de media markt çalışanın söylediği ölü piksel sayısı(5-3 olayı) yazıyor.
1612641451825.png

Monitör çok satılıyor cidden herkeste farklı nedenlerden sorunlar olabilir. Çünkü çoğu kişi monitörün işleyişini bilmiyor ya da kurulum yaptıktan sonra bilmedikleri ufo mufo gibi sitelerde test edip anlamadıkları programlar indirip deniyor. Bilinçsiz kullanım kurulumunda etkisi var diye düşünüyorum çoğu sorunda. Tabi haklı sorunlarda olabiliyor. Bence ölü piksel çıkmadığı sürece alınabilecek en iyi monitör. Yine de cekinceniz varsa tabii ki son karar sizin.
Evet dediğiniz gibi yine de 1700 TL'ye düşmediği sürece almam çok zor. O yüzden biraz da alternatif kısmında bir monitör bulmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı