LG 27'' 27GN800-B vs Acer Nitro VG272UP vs Gigabyte 27" M27Q vs MSI 27" OPTIX G273QF

Bütçe
3500

Daggerspell

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese selamlar. 3500 bütçe ile 2K ve 144Hz üstü bir monitör arıyorum. Bulabildiğim seçeneklerin linkleri aşağıda. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Bu monitörlerden birini kullanan varsa ve tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Oy vererek belirtebilirsiniz, ürünler hakkında bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum.

LG 27'' 27GN800-B
Acer Nitro VG272UP
Gigabyte 27" M27Q
MSI 27" OPTIX G273QF

Metinlerde blur hissedilmesinin sebebi alt piksellerin mavi, yeşil, kırmızı şeklinde dizilmesi olabilir ama ben sorun olacağını sanmıyorum. Ancak siyah tekdüzelik sıkıntı olabilir.
GN800 ise 841:1 kontrasta sahip, yani korkunç bir değer.
Eğer film/video izlemiyorsanız takmanıza gerek yok ancak kötü bir siyah tekdüzeliğe sahip.
VG272U P içinse de incelemesi yok ama kağıt üstünde iyi duruyor. Ve yukarıda M27Q daha iyi diyen arkadaş 8 bit olduğunu unutmuş.

Metinlerde blur hissedilmesinin sebebi alt piksellerin mavi, yeşil, kırmızı şeklinde dizilmesi olabilir ama ben sorun olacağını sanmıyorum. Ancak siyah tekdüzelik sıkıntı olabilir.
GN800 ise 841:1 kontrasta sahip, yani korkunç bir değer.
Eğer film/video izlemiyorsanız takmanıza gerek yok ancak kötü bir siyah tekdüzeliğe sahip.
VG272U P içinse de incelemesi yok ama kağıt üstünde iyi duruyor. Ve yukarıda M27Q daha iyi diyen arkadaş 8 bit olduğunu unutmuş.
Hocam bu bütçede ne tavsiye edersiniz?

Herkese selamlar. 3500 bütçe ile 2K ve 144Hz üstü bir monitör arıyorum. Bulabildiğim seçeneklerin linkleri aşağıda. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Bu monitörlerden birini kullanan varsa ve tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Oy vererek belirtebilirsiniz, ürünler hakkında bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum.

LG 27'' 27GN800-B
Acer Nitro VG272UP
Gigabyte 27" M27Q
MSI 27" OPTIX G273QF
bak bende aynı monitörler içinde kaldım bu arkadaş sürekli 272up diyor ama 272 ile alakalı körlemeye dalma hata etme bir tane bile bilgi yok 5 gündür araştıyorum bir tane bilgi bulamadım monitör hakkında yok yani dünyada öyle bir monitör dünyada olmayan ürün türkiyede satılıyor bende buna inandım 271up dan %30-40 malzeme çalıp tr piyasasına atmışlardır kesin

m27q gigabyte 3500 satıldı 3 gün önce şuan 3800 alınmaz ve ona rağmen insanlar

bu fiyattan aldı
eğer bütçen varsa peşin alacaksan

bu fiyata çok iyi gözüküyor tek sorun itopya olması diyorlar

ama bu fiyatlara çıkmak istemiyorsan

2si arasında çok az fark var msi dan uzak dur Reviews and Ratings sitesine göre çok kötü kalıyor msi
ya amazondan lg'yi al yada dell'i al peşin alacaksan eğer taksitle alacaksan da vade farkı senin için okey ise hepsiburadan al iade etmeesi felan bir osrun olduğunda kolay olur

edit sonunda bir bilgi buldum ne kadar doğrudur bilinmez

Geri
Yukarı