LG 27GL83A-B 27" IPS vs Casper Excalibur E27QHD-G 27"

Umarım çıkmaz 🙏
Tekrardan merhaba. Bugün Asus VG249Q marka monitör elime ulaştı ve hemen bilgisayara bağladım. Şimdilik Display Port kablosu almadım. HDMI kablo ile bağladım. Ekran kartımın hdmi 2.0b desteği olduğundan olsa gerek 1080p 144Hz görüntü alabiliyorum. Yaptığım testlerde monitörde ölü piksel çıkmadı, tamamen karanlık ortamda bakıldığında sağ üst ve sağ orta kenarda bir miktar backlight bleed var. Yine tamamen siyah ekranda köşelerden bakış açısına göre görünüp kaybolan ips glow var. Bundan ciddi sorunlar değil. Ancak beni rahatsız eden bir sorun var ki o da ekranın sağ ve sol alt köşelerinden ekranın ortalarına kadar yayılan bir sarılık var. Görüş açısı da fark etmiyor. Renkli görüntüde dikkat çekmiyor ancak beyaz arka planlı sayfalarda göze batıyor. Bu ips paneller için normal bir durum mu yoksa panel sorunlu mu?

@Alone_Boymerhaba, normal bir durum olduğunu sanmıyorum, renk ayarları ile ilgili bir problem de olabilir ayarlar ile bi oynamayı deneyin, @LaMorte gördüğünde oda yardımcı olur.
Monitöre zaten birkaç ayar çekmiştim. Fabrika ayarlarına tekrar döndürdüm ama sonuç hemen hemen aynı. Dediğim gibi ekranın tamamına hakim bir sarılık yok. Alt köşelerden gelen bir sarılık var. Özellikle sol alt köşedeki kolaylıkla fark ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı