LG 27GL83A-B 27" IPS vs Casper Excalibur E27QHD-G 27"

O zaman tek seçenek direkt MSI Optix G242, ışık sızması 0 ghosting neredeyse hiç yok, renk gamutu çok iyi. Kendim tıpa tıp benzeri olan G241 kullanıyorum kesinlikle öneririm ama tek bir sorun var yükseltme ayarı yok.
Asus TUF VG249Q da iyi değil mi aslıda? Üstelik yükseltme ayarı da mevcut. Ayrıca buradaki Vatan Bilgisayar bayiisinde de mevcutmuş. Gidip bizzat ölü piksel testi de yaptırarak alabilirim.

@Alone_Boy ben şu an dışarıdayım da eve gittiğim zaman inceleyim sizin için.
Elbette. Ayrıca şöyle bir video inceleme de mevcut, MSI G241'in çok iyi bir monitör olduğunu ancak Asus VG249Q'nun bir tık daha önde olduğunu belirtiyor ki video sahibi kanalın abonesi az olmasına rağmen çok kaliteli incelemeleri mevcut:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam baktım, şöyle söyleyim MSI olan genel anlamda renk olarak ve kontrast olarak çok daha iyi, ASUS olanda oyun performansı olarak, eğer amacım sürekli oyun oynamak diyorsan ASUS olanı al, ama video film falan izliyorsan kesinlikle MSI. Ek olarak ASUS olanda Black deformity mevcut dakika 3.40'da karşılaştırma var, ASUS olanın bir tık önde olduğunu söylediğini duymadım, bilmiyorum tamamen izlemedim. Dediğim gibi benim önerim G242 alman.

Son düzenleme:
Tamam baktım, şöyle söyleyim MSI olan genel anlamda renk olarak ve kontrast olarak çok daha iyi, ASUS olanda oyun performansı olarak, eğer amacım sürekli oyun oynamak diyorsan ASUS olanı al, ama video film falan izliyorsan kesinlikle MSI. Ek olarak ASUS olanda Black deformity mevcut dakika 3.40'da karşılaştırma var, ASUS olanın bir tık önde olduğunu söylediğini duymadım, bilmiyorum tamamen izlemedim. Dediğim gibi benim önerim G242 alman.
Teşekkür ederim. Benim amacım çoğunlukla oyun oynamak ve diğer zamanlarda internette haber, makale vb. okumak. Film izleme işini harici HDD'yi TV'ye bağlayarak büyük ekranda izlemeyi tercih ediyorum. Oyun oynarken de göz sağlığı açısından aydınlık ortamda oynuyorum. O yüzden black deformity ve black uniformity gibi unsurlar çok önemli olmasa gerek. Neticede bunlar karanlık ortamda göze batan şeyler. O yüzden tercihimi Asus'dan yana kullanacağım gibi. Normalde AOC Q24G2U bakmıştım ama hem AOC'taki stok sıkıntısı ve kaliteden ötürü Asus'a yöneldim. Pazartesi Vatan Bilgisayar'a bir uğrayıp monitörleri inceleyeceğim. Onun öncesinde incehesap.com sistesinin gamer gecesi varmış bugün. Orada sağlam indirimler görürsem oradan da alabilirim.

Asus olanda gayet güzel bu arada öyle dediğime bakma, sadece ben ikisi arasından kullanım alanı olarak onu tercih ederdim o yüzden onu önerdim, hayırlı olsun şimdiden 🙏
Teşekkür ederim. Bir konuyu daha danışmak isterim. Yeni monitörle beraber kaliteli bir Display Port kablosu da almam gerekiyormuş. HDMI kablo yüksek yenileme hızlarını pek veremiyormuş. Bazı monitörlerin kutusundan DP kablosu çıkmıyormuş, çıkanlarda çok kaliteli değilmiş. Bir adette Display Port kablosu önerebilir misiniz?

Geri
Yukarı