LG 27GL83A-B 60Hz'de ghosting

Red3481

Centipat
Katılım
18 Kasım 2020
Mesajlar
44
Selamlar arkadaşlar, benim problemim şöyle bir olay, ne zaman oyunlarda 60-75FPS'e düşersem oyunlarda özellikle şöyle bir sorun ile karşılaşıyorum;


Bunun yüzünden zaten 60Hertz 30'muş gibi hissettiriyor. Ghosting midir mu yoksa başka bir şeyden mi kaynaklanıyor olabilir? Görüntü takılıyor anlamadığım bir problem normalde böyle bir şeyin olmaması gerek. Normalde Slow-mo'da böyle olması gerekiyor;


Bunun çözümü nasıldır? Monitörün modeli; LG 27GL83A-B 27"IPS, QHD, 144Hz, 1ms, F-Sync Oyun Monitörü
 

marasl1

Hectopat
Katılım
6 Ekim 2018
Mesajlar
932
Çözümler
2
Hocam bu ghosting değil tearing. Yani sorun monitörde değil oyun monitörünüzün Hz'inden yüksek veya düşük FPS ile oynandığı zaman olur. Bunun olmaması için monitörünüzde ekran kartınız Nvidia chipsetli ise G-sync AMD chipsetli ise FreeSync özelliği olması gerek. Ama bir diğer basit yöntem ise grafik ayarlarından V-sync'i açmak.
 
KS
KS
Red3481

Red3481

Centipat
Katılım
18 Kasım 2020
Mesajlar
44
Hocam bu ghosting değil tearing. Yani sorun monitörde değil oyun monitörünüzün Hz'inden yüksek veya düşük FPS ile oynandığı zaman olur. Bunun olmaması için monitörünüzde ekran kartınız NVIDIA chipsetli ise G-Sync AMD chipsetli ise FreeSync özelliği olması gerek. Ama bir diğer basit yöntem ise grafik ayarlarından V-Sync'i açmak.

Hocam G-Sync açık, V-Sync'IDE açıyorum gene düzelmiyor. Tekrar bir bakarım fakat şu an NVIDIA Denetim Masası'ndan baktığımız zaman G-Sync açık gözüküyor hem Windowed hem Fullscreen için.
 
Yukarı