LG 27GL850 monitörden gelen sigorta sesi

Öncelikle aylar önce açtığım konuyu hatırlatmak isterim:
"Alali 1 ay olan LG 27GL850 monitörüm genel olarak gozlenebilmekle beraber özellikle ilk açıldığında ve kapandıktan sonra çıt sesi çıkartıyor. Bu sesler yaklaşık 7 8 dk aralıkla başlıyor, artabiliyor. Bu ses tam anlamıyla yazın camdan, parkeden, prizden gelen sesle aynı. Sesler sabah da oluyor. Hoparlör söküp de denedim sesler devam ediyor. Monitör dahili hoparlore sahip değil. Monitörun hiçbir işlevinde eksiklik yok, düzgün çalışıyor. Guc bataryası monitörün dışında. Gecenlerde bir patlama sesi duydum kıvılcım gibi, o an kasadan geldi gibi hissettim, emin değilim. Bu patlama sesinden sonra egzoz fanım takılarak dönüyordu sonradan düzeldi. O günden önce belki de fark etmemisimdir ama bu sesleri duymuyordum. Sizce sorun nerede? Genlesme ihtimali yakın geliyor ama gece kapattığım monitörden gelen sesin sabah dahi gelmesine anlam veremiyorum. Geceleri fişler cekili. Ancak dediğim gibi fis takılıyken de geliyor... Yardımcı olursanız sevinirim." (23 Eylül 2020)

Bu problem aylarca değişmedi. Bir başka monitör ile denediğimde o monitörde de ayni çıt sesi geliyor. Sigorta sesine benziyor. Akim korumalı prizle denediğimde problem devam etti, yukarida patlamadan bahsettiğim olaydaki priz sıradan 3lü prizdi, priz kasanın hemen yanında o patlama sesi prizin egzoz fanın anakartin vs olduğu oralardan gelmişti, tam olarak saptayamadim. Farkli bir Display Port kablosu ile denedigimde de sorun devam ediyor. Sorun tam olarak: monitörün farkli yerlerinden brlirli aralıklarla çatlama sesi geliyor. Sistem fisi cekiliyken devam ediyor. Benim için gerçekten büyük bir sorun haline geldi, bu sorun çözülürse cok mutlu olacağım.

Sistemim: MSI B450M Tomahawk Max anakart, Sapphire n.+ RX 5700XT, Ryzen 5 3600, 3200MHz CL16 Crucial 8X2.

Son düzenleme:
Monitörü değiştirdiğinde de aynı sesi alıyorsan muhtemelen sesin kaynağı o değildir, çok yüksek ihtimalle 3'lü prizden kaynaklıdır, elinde başka varsa onunla değiştirip gözlemlemelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı