LG 27GN950-B Monitör İnce Ayarları

kanfur

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu monitöre sahibim gayet memnunum fakat nano IPS dedikleri teknolojinin bence bir olumsuzluğu var. Siyahları çok siyah olmuyor gibi ve ekran tamamen mat değil. Hafif yansıma yapıyor. Ayarlarda Black Level diye bir kısım var, ben bunu bir türlü aktif ayarlanabilir hale getiremedim. Kullanıcısı olan bir kişi bile bulamadım. Bunu kullanan biri varsa yazarsa çok sevinirim. Aynı monitörü kullanan varsa fikir alışverişi yapalım.

IPS ekranlarda kontrast zaten çok iyi olmaz. Siyahların tam siyah olmaması normal.
---
İnce kalibrasyon ayarlarını buradan bakarak yapabilirsin.

IPS ekranlarda kontrast zaten çok iyi olmaz. Siyahların tam siyah olmaması normal.
---
İnce kalibrasyon ayarlarını buradan bakarak yapabilirsin.
Burada önerilen ince ayar kısmı hangisi sizce ben anlayamadım kusura bakmayın

Burayı incele. Rica ederim önemli değil.
1621417656202.png

Banada renk doğruluğu lazım aslında tam 😀
Yukarıda dediğim gibi uygun olmayacaktır. Kendi ürününüz için kendi ortam koşullarınızda kendi kalibrasyonunuzu yapın.

Yukarıda dediğim gibi uygun olmayacaktır. Kendi ürününüz için kendi ortam koşullarınızda kendi kalibrasyonunuzu yapın.
Renkler aşırı canlı. Bazı oyunlarda bu çok iyi oluyor (modern warfare 2019 (warzone) ama zaten kendinden canlı olan (pes 2021) gibi oyunlarda düşeremiyorum o aşırı canlılığı kırmızılar maviler yeşiller fazla açık

Renkler aşırı canlı. Bazı oyunlarda bu çok iyi oluyor (modern warfare 2019 (warzone) ama zaten kendinden canlı olan (pes 2021) gibi oyunlarda düşeremiyorum o aşırı canlılığı kırmızılar maviler yeşiller fazla açık
sRGB ya da RGB modu varsa o modu kullanın. Oyun yapımcıları sRGB gamutunu ele aldıkları için aşırı doygun görüntü görmeniz doğal.

Geri
Yukarı