LG 32'' 3D TV'de Monitör Kapanma Sorunu

mdoral

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müteahhit
İşim gereği çok uzun süredir çift monitör kullanan biriyim. ilk monitörüm genellikle iyi bir monitör olurken 2.yi hep en ucuzundan tercih etmiştim.

Şuan ise uzun süredir kullandığım ve çok çok memnun olduğum BenQ 24" monitörümün yanına 500hz bir LG 32" bir 3d tv aldım.

Masaüstü kullanımında veya onlarca program açıp kullanırken hiçbir sorun yokken, oyun oynadığımda LG'nin ekranı 1-2 dakika açılıp kapanmaya başlıyor ve bir sonunda hepten görüntü gidiyor. Bu esnada 2. monitörde ise hiçbir hareketlilik olmuyor.

Başta ekran kartı ile ilgili sorun diye düşündüm ama baktığınızda 2 tane fullHD ekranla daha önce çok çalıştım veya oyun oynadım, ekran kartım Asus GTX680 DirectCU II GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1, bu kart ile örneğin bioshock infinit'i full grafiklerde rahatça oynayabiliyorum.

BenQ 'yu tek bağladığımda saatlerce oyun oynayabiliyorum, bana mısın demiyor, keza LG tek bağlıyken bile oyun oynamak mümkün olmuyor 1-2 dakika içerisinde hemen ekran gidip gelmeye başlıyor ve sonra hepten kapanıyor. Öyle ki g25'i kurup keyifle Euro Truck Simulator 2 oynamak istedim o bile oynanmadı.

Acaba güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir mi? Güç kaynağım XP700 GAMING EDITION 700W. Gerçi öyle olsa niye monitörde sorun çıkarmıyorken tv de çıkarsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı