LG 32GP750-B vs ASUS VG27AQ vs MSI Optix MAG274QRF

Berkay Karakaş

Femtopat
Daha fazla  
Başlıktaki 3 monitörde kararsız kaldım. Kullananlar ve tecrübe edinmiş kullanıcılar varsa tavsiye verir misiniz?

Benim istediğim monitör G-Sync, 144Hz veya 165Hz fark etmez. 1 ms, 27 veya 32 inç, 2K görüntü ve IPS panel istiyorum. Bu özellikler içinde hem marka hem fiyatı uygun varsa yazar mısınız?

Mağazaya gidebiliyorsan MSI Optix MAG274QRF WQHD 27'' 165Hz 1MS(MPRT) FreeSync™ OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da baktığın MSI burada daha uygun.
Önerdiğimiz güzel bir monitördür. Ölü piksel tesit yapıp almanı tavsiye ediyorum.

ASUS, bütçen sıkışıksa alabilirsin. Pek önermeyiz fakat. Son seçenek olarak görüyorum.
LG, çok zamlandığı için tercih edilmiyordu. Amazon'da indirimde. Alınabilir.

Fiyat olarak zaten LG ve MSI arasında kaldım. Performans olarak hangisi çok önde hocam.

Fiyat olarak zaten LG ve MSI arasında kaldım. Performans olarak hangisi çok önde hocam.

MSI önde. Renk kalitesinde de MSI'yı önde görüyorum. Samsung'un panelini kullanıyorlar. Quantum Dot color özelliğini bile aldı MSI. QD modelleri pahalı fakat.
Samsung oyunculuk alanında zayıf. MSI o işi üstlendi ve başarılı.
Fakat ölü piksel mevzusu çat pat görüyorum. Bu yüzden canlı kanlı almaya çalış.

Şubat ayında Lg 32gp750-b aldım. Gayet memnunum. Şuan bahar indiriminde. 8999 Tl.

MSI önde. Renk kalitesinde de MSI'yı önde görüyorum. Samsung'un panelini kullanıyorlar. Quantum dot color özelliğini bile aldı MSI. Qd modelleri pahalı fakat.

Özelliklerini görünce cidden güzelmiş bayağı. Hocam siz hangi monitör kullanıyorsunuz ve fiyatı nedir?

Şubat ayında LG 32GP750-B aldım. Gayet memnunum. Şu an bahar indiriminde. 8999 TL.

Bende çok LG almaya niyetliyim. Hocam artıları eksileri nelerdir? Söyler misiniz?

Özelliklerini görünce cidden güzelmiş bayağı. Hocam siz hangi monitör kullanıyorsunuz ve fiyatı nedir?

Bende çok LG almaya niyetliyim. Hocam artıları eksileri nelerdir? Söyler misiniz?
Ben film amaçlı izlediğim için pek artı eksi söyleyemiyorum. Zaten bu benim ilk monitörüm. Başka marka veya özellikte monitör deneyimlemedim. Bir de ben dizüstü bilgisayarıma ikinci ekran olarak bağladım. Oyunlarda felan 2k oynayamadım henüz. Eski oyun Euro truck simulator 2k olarak oynadım sadece gayet muhteşemdi. Düşük ayarlarda rdm2, uncharted, dying light2 bitirdim gayet keyifliydi. 32 inç çok büyük ama sonradan gözler alışıyor. Knight online oynuyorum mesela ilk aldığımda mouseyi ekranın diğer tarafına götürmek zaman alıyordu :)). Biraz mouse dpi arttırdım ve ona da alıştım. İyi ki 27 felan almamışım diyorum. Lg zaten sanırım sadece amazonda var. Beğenmezsen 30 gün iade hakkın var. Alır 30 gün test yaparsın.

Şu an ASUS ROG Swift PG329Q-W bunu kullanıyorum. ROG familyasından devam ediyorum bir senedir. Al-sat yapıyorum. Bazen ikinci el düşeş geliyor. Takas falan derken elime bu hafta bu geldi. Hoş bir monitör. 18.500'e aldım.
Renk konusunda AOC ve MSI iyidir.

Ben film amaçlı izlediğim için pek artı eksi söyleyemiyorum. Zaten bu benim ilk monitörüm. Başka marka veya özellikte monitör deneyimlemedim. Bir de ben dizüstü bilgisayarıma ikinci ekran olarak bağladım. Oyunlarda falan 2K oynayamadım henüz. Eski oyun Euro Truck Simulator 2K olarak oynadım sadece gayet muhteşemdi. Düşük ayarlarda rdm2, Uncharted, Dying Light2 bitirdim gayet keyifliydi. 32 inç çok büyük ama sonradan gözler alışıyor. Knight Online oynuyorum mesela ilk aldığımda fareyi ekranın diğer tarafına götürmek zaman alıyordu :)). Biraz mouse DPI arttırdım ve 30 gün iade hakkın var. Alır 30.

Sağ olun hocam keşke diğer oyunları da 2K oynayıp görüp söyleseydiniz. Sağlık olsun sağ olun tekrardan.

Şu an ASUS ROG Swift PG329Q-W bunu kullanıyorum. ROG familyasından devam ediyorum bir senedir? Al-sat yapıyorum. Bazen ikinci el düşeş geliyor. Takas falan derken elime bu hafta bu geldi. Hoş bir monitör. 18.500'e aldım.
Renk konusunda AOC ve MSI iyidir.

MSI önde. Renk kalitesinde de MSI'yı önde görüyorum. Samsung'un panelini kullanıyorlar. Quantum dot color özelliğini bile aldı MSI. Qd modelleri pahalı fakat.

Evet bu konuda dikkat etmeliyim.

Sağ olun hocam keşke diğer oyunları da 2K oynayıp görüp söyleseydiniz. Sağlık olsun sağ olun tekrardan.

Sağ olun hocam.

Son düzenleme:
Monitör laptopun intel hd 630 grafik yongasına bağlı :). Diğer oyunları 2k oynatmaz. Bu yüzden kasa toplamak istiyorum bende ama 25-30k tutuyor bu monitör için en düşük sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı