Lg 42LA660S 107cm 3D Smart LED TV Nasıldır ?

Ufuk Güvenç

Hectopat
Çarşamba günü Evkur dan bu televizyonu aldım. Seçeneklerim arasında marka olarak Samsung, Philips ve LG vardı. Bu üç markanın 42" televizyonlarının özelliklerini satış görevlisinden tek tek öğrendim ne kadar tepkime süresi,yenileme süresi kontrast oranı falan LG daha üstün geldi bana. Ben de bu ürünü seçtim. Sizce nasıl bir tercih yaptım. Ürün henüz gelmedi çarşamba günü satın aldım mağazadan değiştirme şansım var. Ürünü 2800 TL gibi uçuk bir fiyata almak zorundaydım yoksa mediamarkt gibi yerlerde rahatlıkla aynı modelin 1000 lira daha ucuz olduğunu biliyorum. Teşekkürler.

1900 liralık cihaza 2800 lira vermişsin hocam. Evkur'dan alarak bi kere kazığı yemişsin. Neyse, en azından bunu biliyorsun. Bir de bilmeyenler var. Cihaza baktım. 400 Hz yenileme hızı vs gayet iyi. Firmware güncellemesini yapmayı ihmal etme derim ;) LG'nin arabirimi iyidir ;)

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Ürünün bugün gelmesini bekliyorum. Geldiğin de servisten sonra Firmware güncellemesini yaparım tekrar teşekkürler iyi forumlar :)

- - - Güncellendi - - -

Televizyon 15 dk önce geldi önce onu sağlam bir yere koydum :D Televizyonun modeli LG 42LA660S bunun Firmwire güncellemesini lg nin sitesinden indirip de mi yapıyım ? yoksa tv yi nete bağlaıypta mı yapıyım ? hangisini önerirsiniz ? pcde virüs çok benim 2 yıldır format atmadım. Sanırım en iyisi TV yi wi-fi ile nete bağlayıp o şekilde güncellemesini yapmak ? servis de herhalde yarın gelir kurulum için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep abi TV kutusunun içinden oyun kolu çıkıyor mu ? Araştırdım googleda ama bulamadım sadece oyunla ilgili bilgiler vardı.

TV kuran adamlar akım önleyici priz almamı önerdiler ben de 1 milyoncudan aldım vaktim olmadığı için marka önemli midir ? Bu konuda aynı şey altın uçlu scart kablosu için de geçerli.

Son olarak TV kumandasına bayıldım. Bir ok var ve bir program falan seçerken kumandayı hareket ettirerek oku yönlendiriyorsunuz.

Abi eski tv de scart ile izlemek zorundaydım o yüzden :) digiturke de başvurdum hdmi lı cihaz getircekler. Youtubedan falan baktım sanırım playstationda falan mesela blur oynarken çift kişi olarak oyun moduna alındığında ekran ikiye bölünmüyo A ve B kullanıcı gözlükleri var. A; 1. kullanıcı B ise 2. kullanıcının ekranı gösteriyo. Daha da açarsak tek ekran da kendi görüntünü görüyosun :) Bugün de Migrostan sağlam bir akım önleyici priz aldım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı