LG 49UH650V vs Philips 49PUS6501 vs Vestel 49UB8300

tosunetti

Hectopat
Daha fazla  
49/50 inç LED ekran televizyon almayı planlıyorum. Bütçeme göre 3 model belirledim.

Bunlar;
LG 49UH650V -> 2600 TL
Philips 49PUS6501 -> 2700 TL
Vestel 49UB8300 -> 1900 TL
Karşılaştırma Linki;
LG 49UH650V - Philips 49PUS6501 - Vestel 49UB8300 Karşılaştırması - Epey

Bu ürünlerden fiyat/performansa bakınca hangisini önerirsiniz? Vestel aynı özelliklerde olması sebebiyle fiyatına bakınca cezbediyor ama televizyonda çok aktif kullanılan bir araç olduğu için 500 liradan kaçıp kullanışsız/kötü pişman olacağım bir ürün almak istemem. Sizce hangisini almalıyım? Nedenleriyle birlikte hangisini önerirsiniz çok sevinirim? Bunların dışında ortalama bu fiyatlara başka bir TV öneriside alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 TV'den de herhangi birini seçseniz çok kaybınız olmaz. Buradan direk şunu alın demek de doğru olmaz. İmkanınız var ise canlı olarak görmeniz kararınız açısından en sağlıklısı olacaktır. Bunun dışında kağıt üzerindeki serilerden yola çıkarak bir yorum yapmak gerekirse Vestel'in ses sistemi açısından diğerlerinden üstün olması avantaj fakat Vestel bir panel üreticisi olmaması benim için bir dezavantajdır. Kullanılan panellerin kalitesi kafamda soru işareti yaratır. Bunun dışında PHILIPS şu yönden kesinlikle öneririm: Ambilight teknolojisi var. Anladığım kadarıyla bu teknolojiyi deneyimlediğim için kesinlikle öneririm. Bence harika bir ambians katmakta. Bunun dışında PHILIPS gerçek 100 Hz yenileme oranına sahip olması itibariyle de önde. Son olarak LG'ye gelirsek bir panel üreticisi olması büyük avantaj. Herhangi bir sorunda servis ve yedek parça konusunda diğerlerine oranla daha iyi yardımcı olma şansı mevcut.

Kişisel deneyimlerimden yola çıkarak VESTEL'in garanti/servis konusunda başarısını çok beğeniyorum.

3 TV'den de herhangi birini seçseniz çok kaybınız olmaz. Buradan direk şunu alın demek de doğru olmaz. İmkanınız var ise canlı olarak görmeniz kararınız açısından en sağlıklısı olacaktır. Bunun dışında kağıt üzerindeki serilerden yola çıkarak bir yorum yapmak gerekirse Vestel'in ses sistemi açısından diğerlerinden üstün olması avantaj fakat Vestel bir panel üreticisi olmaması benim için bir dezavantajdır. Kullanılan panellerin kalitesi kafamda soru işareti yaratır. Bunun dışında PHILIPS şu yönden kesinlikle öneririm: Ambilight teknolojisi var. Anladığım kadarıyla bu teknolojiyi deneyimlediğim için kesinlikle öneririm. Bence harika bir ambians katmakta. Bunun dışında PHILIPS gerçek 100 Hz yenileme oranına sahip olması itibariyle de önde. Son olarak LG'ye gelirsek bir panel üreticisi olması büyük avantaj. Herhangi bir sorunda servis ve yedek parça konusunda diğerlerine oranla daha iyi yardımcı olma şansı mevcut.

Kişisel deneyimlerimden yola çıkarak VESTEL'in garanti/servis konusunda başarısını çok beğeniyorum.
Hocam Cuma günü TV alacağız Vatan'dan. Tüm forumu dolaşıyorum da sizi bilgi dolu gördüm ve bilgi birikiminizden faydalanmak isterim. LG 43UH650V ile Philips 43PUS6401 arasında kaldım. Vatanda ki yetkili bugün bize kesinlikle Philips almamız gerektiğini söyledi. Babam da Cuma günü tekrar geleceğiz dedi. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Sizce hangi TV'yi almak daha doğru olur, yardımcı olursanız minnettar kalırım. Teşekkürler.

Philips ve Vestel almayın derim. LG'de uh770 ve üstü, Samsung'da ise ku7000,ks8000 serilerinin tavsiye ederim.
Hocam neden Philips önermiyorsunuz?

Kanal arama konusunda yaşadığım sıkıntıdan dolayı Philips önermedim. LG uh650 serisini de kontrastından (1325 : 1) dolayı önermedim. Ama iki televizyon arasında kalsam Lg alırdım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı