LG 4K 100Hz TV kablo değişimi sonrası görüntü kesiliyor

gokmenecer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

2019 yılında aldığım 55SM8600PLa model TV de TV+ ın 4K kutusunu kullanıyorum. Geçtiğimiz gün farklı bir konu için gelen servis yetkilisi HDMI2 portunda 100Hz kullanım yapabileceğimi iletti. Bende TV+ kutusunu HDMI2 portuna bağladım. O günden beri yayında ara ara ses kesilmesi ve görüntü gidip gelmesi gibi sorunlar oluyor.

Bugüne kadar cihazı TV ile birlikte aldığım Preo my cable MC22 model kablo ile farklı bir portta kullanıyordum ve sorun yaşamıyordum. HDMI2 portuna taktıktan sonra oluşan sorun acaba kablo kaynaklı mıdır? HDMI 2.0 destekli bir kablo mu almam gerekir? Bu tip bir sorun yaşayan oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo önemli, 60 liraya 2.1 kablo aldım 2K 120 Hz'den itibaren monitör kafayı yiyordu ekran gidiyordu karıncalanıyordu vs. sonra dayadım parayı Paugge 2.1 kablo aldım şu an mis gibi.

HDMI 2.0 destekli kablo kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca 100Hz yayın yapan TV kanalı bulunmamakta. En fazla 60Hz yapan var. Ayrıca ürününüzü araştırdım. HDMI üzerinden en fazla 60Hz destekliyor.

Son düzenleme:
Kablo kalitesi önemli hocam. Kalitesiz kabloda görüntü ve ses aktarımında sorunlar olabiliyor.
Katılıyorum. O nedenle merak içindeyim. Önceden böyle bir sorun yokken şu anda neden böyle olduğunu anlayamadım.
Kablo önemli, 60 liraya 2.1 kablo aldım 2K 120 Hz'den itibaren monitör kafayı yiyordu ekran gidiyordu karıncalanıyordu vs. sonra dayadım parayı Paugge 2.1 kablo aldım şu an mis gibi.
Aldığım kablo ile şu ana kadar sorun yaşamıyordum. HDMI2 portuna taktığımdan beri böyle bir sorun var.
HDMI 2.0 destekli kablo kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca 100Hz yayın yapan TV kanalı bulunmamakta. En fazla 60Hz yapan var. Ayrıca ürününüzü araştırdım. HDMI üzerinden en fazla 60Hz destekliyor.
100hz in özelliğini nerde nasıl görebilirim peki?

Geri
Yukarı