LG 50PB690V 50" 127 Ekran 3D Smart Plazma TV inceleme

Selamlar, ürün daha yeni pek fazla bir şeyden bahsedemeyebilirim ama en azından sorusu olanlara cevap verebilirim.

Ürün 06.06.2015'te evimize teslim edildi, LG yetkili servis numarası verildi ve açmayın denildi. Aynı gün arayıp bilgi aldığımızda, telefon numarası istediler ve gelmeden önce aradılar. 06.07.2015 tarihinde yani ertesi gün sabah 10'da arayıp müsait olup olmadığımızı sordular, yarım saat sonra geldiler. 2 kişi montajı çok düzgün yaptılar, duvara monte edildi. Adamlar hastane poşeti giymişti, ayakkabılarını bile çıkartmadılar :D

Ürünün başlıca özellikleri:
  • Smart TV
  • 3D
  • 600 Hertz
  • Sihirli kumanda
  • 100 Watt gibi bir düşük güç tüketimi.
  • 50" 127 CM (Ekran)
  • Full HD 1080P
  • Sihirli kalem uyumluluğu
  • Dahili uydu alıcısı

Şimdi ürünün duvar aparatını ayrı alıyorsunuz, sehpa üstü için aparat kutusundan çıkıyor. Kutusundan TV hariç belgeler ve sihirli kumanda çıkıyor, 3D gözlük yok.
Kumandasını ben çok beğendim, mouse gibi haraket ettiriyorsunuz çok hoş ama dezavantajları var. Evinizde yaşlı bireyler varsa kanser edebilir, üstünden numerik tuşlar yok. Ayrı bir LG kumanda alınması gerekiyor (ihtiyaca göre), internette bulamadım ve yarın yetkili servisi arayıp soracağım. Ama kumanda cidden hoş, internette bazı playerların butonlarına ok tuşlarıyla basamıyorsunuz ama bunda bilgisayar gibi üstüne gelip tıklayabiliyorsunuz.
3D gözlükte pasif değil, aktifmiş. Yani tanesi 100-200 küsür liraya geliyor, TV ile senkronize falan oluyormuş. Bize pek lazım değil ve almayı düşünmüyoruz.
Konsol bağlamadım, ama görüntü kalitesi cidden güzel. HD olmayan normal Kanal D gibi kanallarda dibine gitseniz bile pixel saymazsınız. Bazı kanallar dandik oluyor, Rumeli TV gibi onların yayın kalitesinden ötürü hafif çamurlaşıyor. HD kanallar ise cidden güzel yani, 1080P olduğu için tam ayarında ve uçuk 4K gibi çözünürlük olmadığı için yayınlar tam bu televizyon içinmiş gibi.
TV'ye sağdan soldan her hangi bir açıdan baktığınızda görüntü değişmesi yok, kararma vesaire. Fakat açık pencere gibi güneş direk vurursa biraz parlama yapıyor. Tülü çekerek, aydınlık bir salonda problem yok.
Ayrı bir LG USB kamera alınarak, Skype görüntülü konuşması yapılabiliyor, şuan cihazda yüklü ama kamera yok diye açmadı. Açsa bilgisayardan bağlantı kuracaktım, büyük büyük göstermesi hoş olurdu yani.
USB'yi HDD olarak kullanabiliyorsunuz, film, video, müzik gibi medyaları oynatabiliyor ve bizzat denedim.
Ayarları ve menüleri çok hoş, Browser cidden kaliteli yani bazıları her flash player'ı açamıyor ama bu android cihaz gibi açıyor çatır çatır.
Youtube, Spotify, Lig TV gibi cart curt uygulamalar içinde var, LG Smart World'den de envai çeşit uygulama indirilebilir.
Ekleme: Sesi çok iyi, 100 yaptığınızda gümbür gümbür yani komşuları kapıya getirir. 30 sn falan tutabildim, test için.
Dahili uydu alıcısını kullanıyoruz, kanal geçişleri biraz yavaş. Ama sol üstte detaylı kanal adı ve yayınlanan programlar yazıyor. Oradan bakarak hızlı hızlı geçebilirsiniz, bilgiler yanıltmıyor.
Digitürk gibi ayrı uydu alıcısı bağlayacaksanız, numerik kumandaya pek ihtiyacınız olmayabilir. Sonuçta kanal geçişleri için onların kendi kumandası var, ben dahili uydu alıcısı adına konuştum.

Son olarak ürünün parasının hakkını verdiğini söyleyebilirim. Yani 1500-2000 lira sınırını aşmadan, büyüklüğü sizi tatmin edecekse başka türlü sizi üzmeyecek bir televizyon diyebilirim. Tavsiye ederim, memnun kaldık.

Okuduğunuz için teşekkürler, ilk izlenimler bunlar ve sorusu olanlar çekinmesin lütfen. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:
600Hz vay be.

HDMI ile GTX 980Ti sisteme bağlayıp CS:GO zevkini almak vardı şimdi.
3D TV olduğu için bu değerler normal, katlayarak gidenler var :D . Ayrıca bilgisayar bağladığınızda tepkime süresi yüzünden hele ki CS:GO'da çok iyi performans alamayabilirsiniz, ama emin değilim. Oyuncu monitörü performansı beklememek lazım.

Öncelikle hayırlı olsun, bende 50" bir televizyon almak istiyorum bütçem 4000 tl fakat bu işlerde acemiyim var mı önerebileceğiniz bir model. Sanırım kalite olarak LG dizayn olarak Samsung iyi.

4000 TL bütçe varsa 4K televizyonlara bakabilirsiniz, model konusunda pek tavsiye veremeyeceğim. Bizim aldığımız yerde özellik, fiyat ve boyut olarak en iyisi buydu.

Bu aktif çalıştığı için, senkronize olabilen özel gözlükleri varmış. Maliyet artmasın diye koymamışlar herhalde :D . Kutu zaten kapalı geldi, serviste içinden çıkmadığını söylemedi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı