LG 60UB850V Led 4K TV Incelemesi

Aylar önce bu TV'yi alip fotograflarini cekmistim...
Hatta bu konuda sevgili ben @Recep Baltaş LG TV'ler hakkinda görüsünü belirtmisti...

Yeni ofisim icin aldigim bu TV hakkinda görüslerimi sizlerle paylasayim...
Önce resimler...

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

Simdide Vatan Bilgisayar'in kendi sayfasindan TV'nin özelliklerini kopyala yapistir yapayim...

LG 60UB850V LED TELEVIZYON
60" (152cm) 4K ULTRA HD TV | 3840x2160P ÇÖZÜNÜRLÜK | MCI 1000 | TRU-ULTRA HD ENGINE | ULTRA SURROUND | webOS | 4K 3D+
4K ULTRA HD GÖRÜNTÜ KALITESI
WEBOS SMART TV DENEYIMI
4K 3D+ | CINEMA SCREEN TASARIMI
ULTRA IPS PANEL

ULTRA HD 8.3 MILYON PIKSEL
Yeni bir çözünürlük seviyesini deneyimleyin. 8.3 milyon piksel ve Full HD’den dört kat daha fazla çözünürlük ile yakin mesafelerde bile canli ve keskin görüntüler sunan LG 4K ULTRA HD TV, kusursuz detaylari ile ev eglencesinde bir çigir açiyor.

TRU-ULTRA HD ENGINE
LG 4K ULTRA HD TV, yenilikçi motoru sayesinde görüntü kalitesini zenginlestirerek, tüm görüntüleri 4K ULTRA HD kalitesine yakin bir seviyede gösterir. Böylece istediginiz içerigi daha yüksek çözünürlükte ve daha net izleyebilirsiniz.
4K 3D+
Evinizde yasandiginiz en rahat ve en sinematik 3D deneyimine hazir olun. LG 4K ULTRA HD TV, Cinema 3D ile sizi 4 kat daha fazla saracak bir izleme deneyimi sunar. LG Cinema 3D gözlükleri titresimi ortadan kaldirirken gözleriniz için büyük rahatlik saglar. Titresimsiz 3D gözlükler ile görüntüler üst üste binmeden ve eski nesil 3D teknolojisine bagli bas dönmesi olmadan daha üstün 3D izleme deneyiminin tadini çikarin.

ULTRA IPS PANEL
LG ULTRA IPS panel, gerçege en yakin görüntüyü vererek gözler için en rahat olan dogal renkleri saglar.

GENIS GÖRÜS AÇISI
LCD paneller arasinda, LG ULTRA IPS panel tüm açilardan en gerçekçi renk ve kontrasti sunar. Renk ve kontrast kaybi olmayan IPS tüm amaçlar için ideal bir paneldir.

DAYANIKLI EKRAN
LG ULTRA IPS panel, diger zayif panellerin aksine saglam ve hasara dayaniklidir. Ekrana hafifçe vurarak veya dokunarak kendiniz de deneyimleyebilirsiniz.

ULTRA REAL SOUND
ULTRA Surround, yedi farkli yönden geliyormus hissi veren etkili bir surround ses saglar. Sizi her yönden saracak bir ses deneyimine hazir olun.

4K HEVC DECODER
4K HEVC, 4K video sikistirma islemi için kullanilan yeni nesil çözümdür. 4K HEVC destekli LG 4K ULTRA HD TV’nin USB 3.0 girisini kullanarak 4K çözünürlügündeki içerikleri harici belleginizden kolayca oynatabilirsiniz.

LG WEBOS SMART TV DENEYIMI
webOS, TV'leri yeniden kolaylastirmak üzere burada. LG Smart TV, herseyi kolaylastiran ve eglenceniz için ayarlardan TV izleme asamasina kadar tüm zor ve komplike kurulum asamalarini kolay ve eglenceli hale getiren yenilikçi bir kullanici arayüzü sunar. Ileri teknolojinin karmasikligi ve komplikasyonlarindan uzakta, artik Smart TV'nin keyfini, çikarilmasi gerektigi sekilde çikarabilirsiniz. Ister içerik aramak ya da oynatmak isteyin, bunu, sizi düsünerek verimli ve kullanici dostu bir sekilde tasarlanmis webOS ile hizli ve kolay bir sekilde yapabilirsiniz.

KOLAY GEÇIS
Herseye tek bir adimda kolayca erismek artik mümkün. webOS, Smart TV özellikleri sayesinde eglenirken mükemmel kolaylik ve rahatlik sunuyor. Artik karmasik arayüzlerle ugrasarak TV programlarinizi kaçirmayacak, webOS arayüzü sayesinde izlemekte oldugunuz TV yayini veya Smart TV fonksiyonlari arasinda çok kolay geçis yapabileceksiniz.
Geçmis: Baslatma Menüsü’nün sol tarafina giderek içerik ve son çalistirilan uygulamalar listesine ulasabilirsiniz.
Baslatma Menüsü: Bu menü size Premium Içerikleri ve o anda açik olan uygulamayi gösterir.
Uygulamalarim: Baslatma Menüsü’nün sag tarafinda kurulmus uygulamalar ve dahili uygulamalar listlenir.

LG STORE
VOD, 3D Içerik, Premium Uygulamalar, Oyunlar, Kullanici Hesap Ayarlari... Hepsi bir arada. LG Store, size eglence için tek bir yer sunuyor. Ihtiyaciniz olan herseyi bu ekranda bulabilirsiniz.

EGLENCELI KURULUM
Smart TV'niz ile tanistiginiz ilk andan itibaren, webOS, bunu eglenceli ve kolay hale getirmek için sizin yaninizda olacak. Smart TV kullanma isteginizi azaltacak karmasik ve gözünüzde büyüyen kurulum islemleri içinde bogulmayin. Bunun yerine Bean Bird karakteri, adim adim eglenceli ve basit süreçte size yardimci olacak ve sizi yeni Smart TV'niz için büyük bir baslangica hazirlayacak.

CANLI MENÜ
Kanallar arasinda hizlica gezinin. Canli Menü fonksiyonu sayesinde dogru kanal ve programi kolaylikla bulabilirsiniz.
Kanallar: Canli kanal listesine erisin ve dilerseniz bu liste üzerinden gelecekte ne izlemek istediginizi bulun.
Kayitlar: Time Machine ile kaydettiginiz içerigi hizli bir sekilde erisin ve izleyin.

CINEMA SCREEN TASARIMI
3D filmlerin keyfini çikarmanin en iyi yolu sinema perdesidir. Sinemadayken herhangi bir çerçeve veya engel yoktur ve genis ekran sizi filmin içine çeker. Cinema Screen tasarimina sahip LG 4K ULTRA HD TV ile sinemadaki film izleme deneyiminizi evinize getirin.

RAHAT 3D GÖZLÜKLER
Pilsiz ve hafif Cinema 3D gözlükleri ile en rahat 3D deneyiminin keyfini çikarin. Cinema 3D gözlükleri hafiftir, pilsiz, sade ve ergonomiktir. Cinema 3D gözlüklerini ayni zamanda sinemada da 3D film izlerken kullanabilirsiniz.

TITRESIMSIZ 3D
LG Cinema 3D gözlükleri titresimi ortadan kaldirirken gözleriniz için büyük rahatlik saglar. Titresimsiz LG Cinema 3D gözlükleri ile görüntüler üst üste binmeden ve eski nesil 3D teknolojisine bagli bas dönmesi olmadan daha üstün 3D izleme deneyiminin tadini çikarin.

IPS PANEL
LG TV’lerin maksimum görüs açisi ve mükemmel görüntü kalitesinin ardindaki sirri panelidir. Tipki içtiginiz kahvenin kalitesini çekirdegi belirledigi gibi televizyonun kalitesini de paneli belirlemektedir. Iste LG TV’lerin daha net, daha gerçekçi ve daha saglam olmasinin nedeni kullandigi IPS panelidir.

SIHIRLI KUMANDA
Hareket sensörlü en kolay ve en gelismis TV uzaktan kumandasi.
Kolay Kontrol
Televizyonunuzla ilgili yapmak istediginiz tüm
islemler için Sihirli Kumanda’nizi kullanin.
Isaretleme
Isaretleyin ve tiklayin! Smart TV’niz için sihirli bir
uzaktan kumanda
Hareket Tusu
Tipki bilgisayar faresi gibi hareket tusunu yukari
asagi kaydirin.
Sesle Arama
Smart TV’de bulmak istediginiz içerigi arama
terimlerinizi söyleyerek hizlica aratin.

DUAL PLAY UYUMLU
Dual Play ile arkadaslarinizla oyun keyfi bir üst seviyeye tasinacak. LG Cinema 3D TV’nin Dual Play fonksiyonu ile iki kisilik oyunlari, ekran bölünmeden tam ekranda oynamanin keyfini çikarin. *Dual Play gözlükleri ayri olarak satilmaktadir.

Kendi deneyimlerime geliyorum... Daha önce Samsung plasma sahibiydim, gerci hala öyleyim o TV'yi bodrumdaki hobi odasina yerlestirdim... *Yine her zamanki gibi konudan cikiyorum :)* Lakin Samsung Full HD TV ile kiyaslayacak olursam görüntü kalitesi acisindan daglar kadar fark var diyebilirim... Görüntü kalitesi gercekten ayakta alkislanacak kadar mükemmel... Özellikle Türksat 4k, Fashion 4K gibi yayinlarda gercekciligi damarlarinizda hissediyorsunuz... Ayrica Netflix'den 4k filmlere bakinca kanim donuyor resmen, kendimi resmen sinema salonunda hissediyorum...

Ses konusu beni biraz hayal kirikligina ugratti acikcasi, %25'e kadar ses gayet güzel cikiyor, lakin %25'den sonra sanki dayanmiyormus gibi... Sirf bu yüzden 5.1 ses sistemi aldim... Normal TV izleyen icin büyük bir sorun teskil etmiyor bu elbette, lakin benim gibi sevdigi müzik ya da klipte sesi acmayi seven birisi iseniz, ses performansi size yetmeyebilir... :)

WebOS 1.4 gercekten harika bir sistem, lakin LG 60UB850V modeli 2014 model bir TV, ve LG 2014 model 4K TV'ler icin webOS 2.0 sözü verdi, ama güncellemelerde hala görünmüyor... Gerci benim acimdan o kadar sorun teskil etmiyor sonucta webOS 2.0'in tek artisi performansi ve hizliligi...

Hizlilik demisken kanal gecisleri 1 saniyenin altinda yani sorunsuz kanal gecisi yapiyor...
Cati'da 3 uydu antenim olmasina ragmen ( Türksat , Astra , Eutelsat), DISEQC ile sorunsuz 10 taneye yakin uyduya ayni sistemde sorunsuz bakabiliyorsunuz...

XBOX yada PLAYSTATION fan'i olmadigim icin oyun performansina deginemiyecegim lakin INPUT LAG falan gözüme carpmadi... Akici görüntüler var gayet oyunlarda...

WEB özelligi ile HTML5 destekli sayfalarda *-ki HTML5 desteksiz film ve dizi sayfasi kalmadi gibi* dizilere ve filmlere sorunsuz bakabiliyorsunuz... Lakin FLASH PLAYER'lari destekledigini söylemesine ragmen kesin olarak desteklemedigini söyleyebilirim... Ama bu benim icin bir eksi degil, ama belirteyim istedim...

LG STORE'de baktiginiz 3D filmler o kadar gercekci ki, hakkaten cok basarili lakin normal uydu yayinlarinin 3D performansi hakkinda ayni seyi söyleyemiyecegim...

DUAL PLAY'de gercekten cok basarili ayni anda iki yayini seyredebiliyorsunuz...
Ayrica benim gibi onlarca terabyte film arsivine sahipseniz HDD'nizi USB ile cihaza baglamaniz yetiyor, altyazili filmler dahil codec destegi cok iyi calisiyor... .MKV uzantilari gibi onlarca format destekliyor...

Sihirli kumanda ile cok cabuk menülere ulasabilip yazi yazabiliyorsunuz, lakin ben ayrica LG'nin SMART Klavyesini aldim, böylece SKYPE Chat yapabiliyorum dostlarimla... Ayrica uyumlu kamera ile görüntülü sohbette yapabiliyorsunuz... Kisacasi bu TV'ye sahip iseniz sohbet yada net'den film bakmak icin asla bir PC'ye gerek duymuyorsunuz...

Kurulumuda oldukca basit ve eglenceli... Bu TV icin ekstra bir Medya Vitrini aldim buradan, mavi isiklarla falan TV bakmak tadindan yenmiyor...

Israrla tavsiye ediyorum bu TV'yi ayrica kararimi pekistirdigi icin sevgili ben @Recep Baltaş 'a Tesekkürler...

Aliniz aldiriniz efendim... :)

Sevgiler...

Valla incelemene güverenek giitm aldım tvyi.
en iyi görüntü ayarları nasıl dır?
nasıl yapalım?
birde hangi uygulamaları ve aksesuarları tavsiye ediyorsun

Görüntü ayarlarini hic kurcalama, en iyi görüntü ayari varsayilan olarak geliyor zaten...
SmartIPTV, Youtube, Skype ve vazgecilmezim Netflix gibi yüzlerce uygulama var. Ayrica onlarca oyun vs.
Uygulama biraz zevk meselesine girdigi icin deginmedim.

4k film indirdim. pc de vlc playerde türkçe ses seçeneği otomatik geldi ama tv den oynattığımda türkçe gelmedi. ses seçeneğine gelince 8 tane çıktı ama diğer ses seçeneklerine geçmiyor.
ve bazı mkv vidyolarda sorun var açmıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı