LG A515 Kasasını Nasıl Açarım?

EneSivas

Hectopat
Selamın aleyküm arkadaşlar,

Kullandığım laptop olan LG A515 laptop artık gereğinden fazla ısınmaya başladı ve PES13 oynarken tam ayarlarda bazen ekranı kararıyor, yanıt vermiyor. İşlemcinin termal macununun bittiğini ve fanın tozlandığını düşünüyorum. Bakkalara da gitmek istemiyorum açıkçası. Kasası oldukça karmaşık nasıl açabilirim arkadaşlar kullanan var mı? Kasanın fotoğrafı:

YPVOW6.jpg

Doğru düşünüyorsun. Aynı şey eski laptopda başıma geldi. Ekran kararması, donma vs. vs. hatalar alıyordum. Bir macun tazeledim hiçbirşey kalmadı. Yanlız temizlerken termal padlere zarar vermemeye çalış. Zarar verirsen yenisini almak zorundasın.

Doğru düşünüyorsun. Aynı şey eski laptopda başıma geldi. Ekran kararması, donma vs. vs. hatalar alıyordum. Bir macun tazeledim hiçbirşey kalmadı. Yanlız temizlerken termal padlere zarar vermemeye çalış. Zarar verirsen yenisini almak zorundasın.
Peki kasayı nasıl açabilirim? Tırnaklı olduğunu öğrendim. Herhangi bir video veya yazı da bulamadım açmak için. Vidaları sökmem yeter mi? Tırnakları kırılır diye de korkuyorum.

Arkadaki klavye resimli olan vidaları söküp, önden klavye kaldıracaksın. Benim laptop da çok karışık. Bazıları ne güzel arkayı söküyorsun, her şey orada.

Arkadaki klavye resimli olan vidaları söküp, önden klavye kaldıracaksın. Benim laptop da çok karışık. Bazıları ne güzel arkayı söküyorsun, her şey orada.
Aslında bu bilgisayarın A510 modeli bahsettiğin gibi sadece fan kısmı var ama A515 modelinde çok farklı.

Malesef, bilgisayarımı hala temizleyemedim, vakit sıkıntısından dolayı servise de gönderemiyorum. Kasa çok karışık ve tırnaklı yapıda.
aynen bendede bu cihaz var tüm vidaları çıkartmama rağmen tırnaklardan dolayı mm açılmıyor kasa, yanlış bir hareket yapsak kasa kırılıp çatlayacak servise vermekte ayrı bir problem 1 ay rehin alıyorlar aleti :S

aynen bendede bu cihaz var tüm vidaları çıkartmama rağmen tırnaklardan dolayı mm açılmıyor kasa, yanlış bir hareket yapsak kasa kırılıp çatlayacak servise vermekte ayrı bir problem 1 ay rehin alıyorlar aleti :S
Aynen öyle, Recep Baltaş yardımımıza yetişse de sorunumuzu çözsek, çok fazla ısınmaya başladı. Termal macun da kaldığını pek zannetmiyorum :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı