LG: Bir garanti rezilliği

feza08

Hectopat
Herkese öncelikle merhaba diyor derin saygı ve sevgilerimi iletiyorum.
Bu yazıyı tüketici haklarına detaylı bir kaynak olsun, benim yaşadığım belaları başkaları yaşamasın diye yazıyorum. Birilerine faydalı olabileceksem şimdiden ne mutlu bana.

Türkiye'de tüketici haklarının ne kadar geride ve tüketicilerin hakları konusunda ne kadar bilinçsiz olduğu klişesiyle yazıma başlayıp başımdan geçenleri ciddi bir şekilde anlatmaktansa biraz da ironi yaparak başıma gelenleri en ince ayrıntısıyla, bu 2 aylık servis koşuşturmacısında öğrendiklerimi atlamamaya dikkat ederek teker teker sizlere aktaracağım.

Her şey ılık bir Ankara gününde başladı. Ailemden uzakta olduğumdan akıllı telefonların nimetlerinden faydalanmak ve ailemi iyi olduğum konusunda ikna edecek şekilde Nexus 4 telefonuma tango programı yükleyerek görüntülü konuşmak istediğimde daha önceleri pek umursamadığım ön kameradaki tozların görüntülü konuşmayı engelleyecek biçimde ön kameramı kapattığını fark ettim.

"Ön kamera resmen toz dolmuştu ve telefonu alalı yaklaşık 6 ay olmuştu"
Telefonumda CyanogenMod 10.2 yüklü ve doğal olarak bootloader açıktı.
Daha sonra tozun nereden girmiş olabileceğini düşünürken şarj port'unu örten plastik çerçevenin bir hayli oynadığını-tabiri caizse yaylandığını- ve bunun kuzenimde ki nexusta olmadığını fark ettim.

Telefon Erzurum Redevco AVM'de alınmıştı ve fatura babamın üstüneydi(e öğrenciyiz doğal olarak). Babamdan telefonu garantiye göndereceğimi, bunun için faturaya ihtiyaç duyduğumu söyledim fakat babam faturayı bulamadı.

Derken Teknosa'nın o üstün hizmet kalitesiyle fatura talebim tarafıma mail atıldı, o faturaya Kızılay AVM TEKNOSA'da ASLI GİBİDİR kaşesi basıldıktan sonra fatura aynen işlem görmeye devam etti. Bu arada Nexus Root Toolkit ile telefonu sıfırlamış, bootloaderı kapatmıştım.

Hazır telefonumu garantiye yollayacak iken diğer sorunları tespit edip öyle yollayayım dedim. Ve power tuşunun sertliğini yitirdiğini, resmen yalama olduğunu da şikayetlerime ekleyip Kızılay AVM TEKNOSA aracılığıyla bayramdan hemen evvelki gün garantiye yolladım.

Ankara'da oturmama karşın, telefon LG İstanbul Yetkili Servisi Vintek'e yollandı. Ertesi gün telefonun geri geldiği mesajı tarafıma ulaştı. Gittiğimde bir yanlışlık olmuş bu kadar hızlı gelemez telefon dendi, biz size tekrar mesaj atacağız dediler.

15 günlük bir beklemenin ardından telefonun tekrar geldiği mesajını aldım. Gidince ön kameradaki tozların yarım yamalak alındığı, hala tonla toz partikülü olduğu, power tuşunun değiştiğini çerçeveye hiç dokunulmadığını gördüm. Telefona tekrar CM 10.2 yükleyip kullanmaya devam ettim.

1 hafta sonra kamera yine eski haline dönünce yine Kızılay Teknosa aracılığıyla LG Ankara Servisi Fırat Elektronik'e yolladım telefonumu.

İnternetten başladım kayıt takibini izlemeye. Efendiler şarj portunu değişmiş, ön kamerayı temizlemiş sonra telefonda cyanogenmod 10.2 olduğu görülünce telefon garanti dışı bırakılmış ve benden 80 Lira para istenmişti.

İş emri No : 239707
Cihazın Durumu : ONARIMI TAMAMLANDI
Marka / Model : LG LGE960
Garanti Durumu : GARANTi DIŞI
Ücret : TL
Açıklama :

03.11.2013 11:04:47 İş emri Açıldı
06.11.2013 11:10:42 Malzeme Eklendi Stok Kodu : EBR76103902, FLEX MİC.
06.11.2013 11:33:21 Garanti Durumu Değiştirildi :GARANTİ DIŞI Bilgi :
06.11.2013 11:33:34 Malzeme Eklendi Stok Kodu : EBR76103902, FLEX MİC.
06.11.2013 11:34:28 FİYAT ONAYI BEKLİYOR nedeni ile beklemeye alındı. Cihazın yazılımına müdahale edilmiş garanti harici işlem yapılır onay bekler.
07.11.2013 15:15:12 müşteriye bilgi verildi iadesini istedi teknosa ile görüşecek
07.11.2013 17:31:09 80 TL için FEZA BEY Onay Verilmedi - İade istendi
07.11.2013 17:42:53 Cihaz Statüsü Değişti: IADE Tamir Kodu: T4-Müşteriye açıklama yapıldı
Kapanış Sonucu: İADE Not:Cihazın yazılımına müdahale edilmiş ücretli işlem yapılması kabul edilmedi müşteri isteğiyle cihaza müdahale edilmeden iade.
07.11.2013 18:54:22 Kalite kontrol tamamlandı.

Neyse efendim bu garanti dışı olayını gördükten sonra deliye döndüm. Bootloader ile ön kameranın ne alakası var deyip gittim Fırat Elektronik'e. Osman Bey imiş oranın yöneticisi. Bayağı bir kapıştık adamla. Resmen deliye dönmüştüm. Çünkü yaptıkları çok saçmaydı.

Adam bu işlerden anladığımı anlayınca ayak sürümeyi bırakıp unroot edip geri getirin garanti kapsamına alalım dedi. Telefonu ertesi gün yine teknosa aracılığı ile alıp fabrika ayarlarına döndürdükten sonra Fırat Elektronik'e bizzat kendim teknosa aracısız olarak verdim.

Ön kamerada toz var, şarj portunun üstündeki çerçeve gevşemiş şikayetlerimi yineledim. Bakalım ne olmuş?

İş emri No : 240055
Cihazın Durumu : AÇIK
Marka / Model : LG LGE960
Garanti Durumu : GARANTİ DAHİLİ
Ücret :
Açıklama :

08.11.2013 15:46:41 İş emri Açıldı

Evet telefon garanti kapsamına geri alındı. Ancak, sadece ön kameradaki toz temizlenip bana geri verildi. Nedense 80 lira istenince değişen şarj port'u, ücretsiz değişim talebiyle karşılaşınca sorun yok denilerek bana geri yollanmış.

Daha sonra İzmir Caddesi Teknosa aracılığıyla telefonu toz aldığı, şarj port'unun gevşediğinden toz alma işleminin sürekli gerçekleştiği gerekçesiyle tekrar Fırat Elektronik'e yolladım.Bakalım ne olmuş?

İş emri No:240307
Cihazın Durumu:ONARIMI TAMAMLANDI
Marka / Model:LG LGE960
Garanti Durumu:GARANTİ DAHİLİ
Ucret:
Aciklama:
14.11.2013 12:17:36
İşemri Açıldı​
[TBODY] [/TBODY]
26.11.2013 12:28:43
Cihaz Statusu Değişti: TAMİR EDİLDİ KAPANDI Tamir Kodu: S4-Yazılım yüklendiKapanisSonucu: TAMİR EDİLDİ KAPANDI Not:ŞARJ EDİLİP TEST EDİLDİ.DİĞER E960 MODEL CİHAZLARLA TEST EDİLDİ.ARIZA GÖRÜLMEDİ.ŞARJ SOKETİ NORMAL.İSTENİRSE ÜCRETLİ DEĞİŞİR.​
[TBODY] [/TBODY]
26.11.2013 13:47:12
Kalite kontrol tamamlandı.​
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
80 lira fiyat çekerken sorunu gören efendiler, telefon garantide olunca sorunu görememiş. Telefon gelir gelmez tekrar toz aldığı gerekçesiyle İzmir Caddesi Teknosa aracılığıyla Fırat Elektronik'e yolladım. Ve başladım beklemeye. Bakalım neler olmuş

İşemri No:241016
Cihazın Durumu:ONARIMI TAMAMLANDI
Marka / Model:LG LGE960
Garanti Durumu:GARANTİ DAHİLİ
Ucret:
Aciklama:
28.11.2013 10:49:32
İşemri Açıldı​
[TBODY] [/TBODY]
29.11.2013 05:17:50
Cihaz Statusu Değişti: TAMİR EDİLDİ KAPANDI Tamir Kodu: T3-Temizlendi/Mekanik Onarım YapıldıKapanisSonucu: TAMİR EDİLDİ KAPANDI Not:MEKANİK TEMİZLİK YAPILDI.CİHAZINIZI TOZLU ORTAMLARDAN KORUYUNUZ.​
[TBODY] [/TBODY]
29.11.2013 05:52:06
Kalite kontrol tamamlandı.​
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
evet, tekrar tozu temizleyip yollayacakken vardım gittim tekrar Fırat Elektronik'e dedim böyle böyle Osman Bey. Dedi arka kapağı bir değişelim bakalım. Not aldı tamam dedi. Çıktım evime gittim. Ertesi gün ne göreyim. Teknosa da mesaj atmış gelin alın telefonu diye. Gittim mi yine teknosaya.

30.11.2013 09:25:05
Kargodan geçti Kutu no : 035​
[TBODY] [/TBODY]
Gittiğimde tam ürünü teslim alacakken teknik servisin kurye gelmesin mi? Başladım azara. Oyun mu oynuyorsunuz 2 aydır bu telefonun peşindeyim bilmem ne. Adam da sağolsun çok sakin yanıtlıyor işte. Osman Bey bu telefonun geri gelmesi lazım dedi de falan da filan da. Neyse efendim yolladım mı telefonu ben bir kez daha Fırat Elektroniğe? Üstelik bu işlemin SERVİS FİŞİNİ DE ALAMADIM. Neyse yine işlem gördü mü telefon.

04.12.2013 16:40:17
Statu Manuel Değişti :İŞLEM GÖRÜYOR - TEKNİSYENDE Bilgi :​
[TBODY] [/TBODY]
04.12.2013 16:41:28
Cihaz Statusu Değişti: TAMİR EDİLDİ KAPANDI Tamir Kodu: FS-Mekanik Parça DeğiştirildiKapanisSonucu: TAMİR EDİLDİ KAPANDI Not:ARKA KAPAK DEĞİŞTİ. MEKANİK KİRLİLİK GİDERİLDİ. GENEL KONTROLLERDEN GEÇTİ. AUTO FULL TEST OK​
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
Gittim bugün teknosaya tekrardan mesaj geldi diye. Aldım telefonu. Baktım ön kamerada ufak tefek toz partikülleri var yine. Neyse dedim arka kapak değişmiş düzelmiştir. Baktım şarj port'u plastiği yeniden oynuyor. kımıl kımıl cem yılmazın dediği gibi. Telefonun power tuşuna bastım ki o da ne? Rezil olmuş. Göçmüş. Ölmüş. Bitmiş. İçeri girmiş.

Gittim mi ben yine Kızılay AVM Teknosa'ya. Sağolsun Bade Hanım çok ilgilendi bizle. Oradaki Tekno Asist elemanı. Bu Osman Fırat rezilliğinden sonra Vintek'e gitmesini özellikle talep ettim. Gördüğünüz gibi bu 6. garantiye gidişi telefonun.

Peki yasalar ne diyor bu konu hakkında bir de yasalara bakalım
Yasaların dediği:
Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması halinde, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.
LG Müşteri Hizmetlerinin Dediği:
Telefonunuzun 1 yıl içinde 4 defa arızalanması ve her arızalandığında mekanik işlem görmüş olması.

Teknosa Müşteri Hizmetlerinin Dediği:
Telefonunuzun 1 yıl içinde AYNI arızadan 4 defa servise gitmiş olması ve "servisin değişim emri çıkarmış olması"

Yasa açık. Aynı, farklı, mekanik, yazılımsal, parça değişimli, değişimsiz, vırtlı, zırtlı 4 kez arızalanan telefonda SEÇİMLİK HAKLARIN DOĞAR.

Peki LG ne yapıyor? Mekanik işlem görmesi gerekir diyor, 5 kez telefonun içi açılıyor, 2 kez parçası değişiyor. Bu 5 mekanik işlem değil mi? Neymiş efendim 4 kez parça değişimi gerekiyormuş. Yok ya? Var mı yasaları öyle kıvırtmak? Yasa açık.
LG müşteri hizmetlerine teknik servis işini yapmıyor diye şikayet ediyorum. Teknik servis telefonu değişim için uygun bulmamıştır diye mail atıyor bana. Bu ne saçmalık ya? Sana zaten teknik servis işini yapmıyor diyorum. Teknik Servisi savunacaksan ne yapayım müşteri hizmetini?

Peki Teknosa ne diyor? İade değişim talebinizi oluşturalım teknik servisi arayalım teknik servis size onay çıkarsın diyor. Arkadaşım teknik servis değişmemek için yırtınıyor anlamıyor musun? "BİZİM DEĞİŞİM GİBİ BİR YETKİMİZ YOK BEYEFENDİ DİYOR" Müşteri hizmetleri hazretleri bana.

Dönelim tekrar yasalara. LG'den iş çıkmayacağı aşikar. Teknosa da ha keza!

İlgili Kişiler Ne Diyor? Hakem Heyetindeki bir bey ile konuştum dediği şu idi:
Eğer telefon 1100 liranın altındaysa bizim alacağımız karar bağlayıcıdır, elinizde kararla gidip parayı söke söke alırsınız.
Eğer telefon 1100 liranın üstündeyse bizim alacağımız karar tavsiye niteliğindedir, kararımızla mahkemeye gider dava açarsınız.
Amma ve lakin, mahkemeler genelde ilçelerin kaymakamlıklarının aldığı kararı takmıyor, büyük şirketleri mağdur etmemeye oynuyor. Bu suretle gidin ve İL TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ'NDEN RAPORUNUZU ALIN.
Bu işlerinizin kat be kat hızlanmasını sağlayacaktır. Elinizdeki servis fişleri lehinizde karar çıkması için %99 yeterlidir.

Efendim gelelim sadede:
Büyük zincir marketler ve büyük firmalar bize yolunacak kaz gözüyle bakıyor. Hatta yasada yer alan ürünün 10 iş günü içinde tamir edilmemesi nedeniyle muadil ürün verilir kısmı teknosa'ya ilettiğim talebime karşın servise yönlendirilmem ile son buldu. 15 günde yapıldı telefon. Yasa yine çiğnenmiş oldu.

Yasalar belli. Bir tüketicinin karşılaşabileceği aşağı yukarı tüm sorunlarla karşılaştım. Neredeyse her soruyu cevaplayabilecek düzeye eriştim sanırım. 2 aydır sınavdı,komiteydi dinlemeden bu işin peşindeyim. Bu iş artık para meselesi olmaktan çıkıp onur meselesi olmaya başladı. Seve seve almazsanız zorla aldırmasını biliriz arkadaşım. İstediğiniz kadar laga luga yapın. Bugün 6. kez yolladım garantiye. LG müşteri hizmetlerini de Teknosa müşteri hizmetlerini de aradım. Tık yok kendilerinden. Herkes topu birbirine atıyor.

Bu işleri bildiğimi söylediğimde müşteri hizmetlerine hemen not alalım beyefendi oluyor. Herkes hırsız herkes. Ne arayan var beni ne soran.
Mail yolladım LG genel müdürlüğe. 6. Kez aynı hatadan yolladım alıyorsanız alın, almıyorsanız mahkemeye gideceğim diye. Mail gelmesini bekliyorum ama pek umutlu değilim açıkçası.

Size her adımı tekrar tekrar üzerine basarak anlatacağım. Bütün gelişmeleri buraya gireceğim. Mahkemeye gidersem tutanakları,kararı onu bunu hepsini yazıp örnek olmaya çalışacağım.
Ha bu arada LG'nin Güney Kore'ye götürdüğü bir satış danışmanı(Ankamall'de Alper Bey) ile bayağı sıkı bir dostluk kurduk.

Bugüne kadar gördüğüm en bilgili satış danışmanı anlamadığı şey yok. Buna oradan selamlarımı iletiyorum. Sorun olursa onu bulmanız işe yarayabilir. Ayriyeten Kızılay AVM'de ki Bade Hanıma çok özel teşekkürlerimi sunarım garantiye yollarken gerçekten çok yardımcı oldu.

Son olarak bugün Teknosa'da yaşadığım saygısızlığı sizlere aktarmak isterim. Kız arkadaşımla beraber yine kızılay teknosa da garantiye yollama işlemleri için beklerken bir adam g2 almak için gelmişti. Bu işlerden anlamadığı belli, iyi telefon almak isteyen bir beyefendiydi. Orada bir bey öve öve bitiremedi telefonu yok şusu çok iyi yok busu çok iyi yok 16 değil 200 lira farkla 32 gb alın falan da filan.

Yok format atmayı bilmiyorsanız kampanyamız var 199 lira yerine 149 lirayla kasko masko yapıyoruz bilmem ne içine oyun kuruyoruz uygulama kuruyoruz odur da budur. Belli ki kotayı tutturmak için yırtınıyor. Ben de orada memnuniyetsiz bir şekilde bekliyorum. Anlattı anlattı en son dedi ki herhangi bir sıkıntınız olursa 444 55 99 dan hemen çözüyoruz 1 yıl içinde 10 sıkıntıyı.

Dayanamadım, adama yalan şeklindeki kaş işaretini yaptım. Kota tutturmaya giden arkadaş gidince de yalan söylüyor dedim. Kısa bir süre gittiğinden daha fazla devam edemedim. Neyse efendim, kasada kız arkadaşım bana dedi ki artık LG telefon almak gibi bir hataya düşmezsin. Ben de tabi canım dedim. Adam bana döndü kötü mü dedi? Hayatının hatasını yaparsın ağabey ama sen bilirsin dedim. Satıcıların etekleri tutuştu.

Kübra adında bir hanımefendi vardı. Bana döndü bu yaptığınız çok ayıp çok yanlış gibisinden laflar etti. Müşterinin fikrini değiştirmeye çalışmak... dedi
Ben de ben müşteri olarak fikrimi söyledim, en iyi fikri müşteri verir dedim. Sonra başladım anlatmaya. 6. kez yolluyorum garantiye ne telefonda çözen var, ne serviste üstelik iyice rezil etmişler falan diye.

O çok enerjik kotacı arkadaş döndü bana, beyefendi dedi siz ne kullanıyorsunuz? Nexus 4 dedim. Nexus 4 ile G2 karşılaştırılır mı dedi? Gülesim geldi o an. Ekranı Gorilla Glass 2 mi 3 mü desen ( ki Corning GG2,LG GG3 olduğunu iddia ediyor ) Gorilla Glass nedir diye soracak bir tip. İşlemcisi AMD mi Intel mi desen tabi ki 4 çekirdekli intel diyecek bir tip.

O derece yani. Vay arkadaş bir şey demediğime pişman oldum. Kübra başladı bilmiyorsanız yorum yapmayın falan diye. Ben de dedim ki benim performans anlamında hiçbir sıkıntım yok lakin servise 6. defa gidiyor bu telefon. Yok G2 alanlardan hiçbiri geri getirmemiş de telefonu bilmem neymiş. Orası doğrudur yanlıştır bilemem, ancak yarın öbür gün g2 arızalanınca LG Ankara Servisi cihazın sağlam kısımlarını da bozup yollayacak.

Ondan dostane bir uyarıda bulunmak istedim beyefendiye ve yineledim. Siz bilirsiniz ama ben akıllı telefon konusunda çok bilgiliyim, hayatınızın hatasını yaparsınız. Bozulunca muhattap bulamazsınız. Aradım bir güzel de teknosaya şikayet ettim Kübracığımı lakayıt lakayıt bilmeden kaba saba konuşuyor bunları technopatta paylaşacağım, ben sıradan müşteri değilim işlemci kodlarına, mimarisine, her teknolojisine kadar ezbere biliyorum diye.

Müşteri hizmetleri de kaydınızı aldık dedi. Dur bakalım bir daha ki gidişimde Lakayıt Kübra orada olacak mı? Telefonu seve seve mi alacaklar, yoksa "sevmeye sevmeye" mi? Bütün bunları göreceğiz. Dediğim gibi, mesele para meselesi değil, gurur,onur hak yememe meselesi.

Recep Bey'e ayriyeten selamlarımı iletiyor ve bir videosunda bu konuya daha fazla eğilmesini diliyorum. Biz 2. sınıf vatandaş değiliz. Alınan ürünün satış sonrası hizmetinin had safhada verilmesini istiyorum

Bana ayırdığınız çok değerli zamanınız için hepinize milyonlarca kez teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar, iyi hak yedirmemeler.
Sağlıcakla, devamı gelecek.

Edit:
Tekrardan merhabalar. Son gelişmelerden haberdar edeyim sizleri arkadaşlar.
LG çağrı merkezi 444 6 543'ü arayıp son kez telefonun değişim prosedürlerini öğrenip bilgi almak istedim. İstemez olaydım. Açtı bir kadın, her zamanki bildiğiniz klasik müşteri temsilcisi zırvaları. Dedim hanımefendi sizinle değil bir üstünüzle konuşmak istiyorum. Kadın bana diyor ne konuşacaksın beyefendi üstümle? Sana ne hanımefendi ben üstünle konuşmak istiyorum sorunumu çözemezsin. Yok illa bana anlatın diyor. Dedim ki bakın hanımefendi sizin benim kadar bilgili ve sorunumu çözüme kavuşturabilecek biri olduğunuzu düşünmüyorum hemen üstünüzü bağlayın. Sizinle konuşmak İS TE Mİ YO RUUM! Kadın oflayıp puflayıp hatta kalın diyor.
Hasbin Allah diyorum. Neyse açıyor tok sesli bir beyefendi, anlatıyorum derdimi. Yok servis değişim kağıdını verecek diyor. Diyorum ki beyefendi anlamıyor musunuz ben size servisi şikayet ediyorum. Bu tutturmuş da tutturmuş yok biz bir şey yapamıyoruz. E diyorum kime şikayet edeceğim bu lanet servisi? Diyor ben bilmem arayın bulun.
Bak adama sen, askerlik arkadaşıyım sanki ben. Diyorum ne kadar lağoballi bir şirketsiniz siz yahu? Senin sıfatın nedir? Yok ben GSM'den sorumlu hedeyim hödöyüm. İkide bir lafımı bölmeler, telefonda bana çapsız çapsız bağırmalar falan filan. Ben de mecbur kabalaştım. Dedim lafımı kesme adam gibi dinle bir şeyden anladığın yoksa. Yok ben bir şeyden anlamıyormuşum 8 senedir bu işi yapıyormuş. Beyefendiye bakın hele. Diyorum neyin kafasındasın arkadaşım sen? Benim elimde Hakem Heyeti raporu var. Gitsem paramı söke söke alırım. Bana genel müdürlüğünün numarasını ver. Çocuk gibi o zaman yasal haklarınızı kullanın beyefendi diye 5-6 defa tekrarlıyor. Dayanamıyorum ulan çocuk musun sen genel müdürlüğünün telefonunu istiyorum diyorum. Telefonu yok mail atarsınız diyor. Mail attım kimse sallamadı bana hemen telefonu ver diyorum yasal hakkını kullan diyor. Adam sanki askerlik arkadaşım. Bir de adresimi vereyim gel döv be adam? Neyse adamı aşağılaya aşağılaya aldım bir telefon. Arıyorum açan yok çalıyor da çalıyor. Kaç gündür deniyorum ses seda yok. Neyse efendim genel müdürlüğe mail atıyorum cevap yok. Müşteri hizmetlerine mail atıyorum elemanınız çirkef çirkef konuşuyor hakaret ediyor diyorum. Özür dileriz araştırıp döneceğiz diyorlar dönmüyorlar. Teknosa'yı arıyorum kaydınızı aldık döneceğiz diyorlar dönmüyorlar. En son Teknosa'ya bu konuşma kayda alınıyor değil mi dedim evet dedi. Allah hepinizin belasını versin bir daha oradan flash disk bile almam dedim. Ve hatta teknosanın İngilizce servisine bağlandım belki bunların İngilizce bileni dertten anlar diye, başladım anlatmaya:
The reason that i called you because nobody in the Turkish section could give me a lift, so to sum up you know there's a Turkish phrase Türkçe anlamıyonuz mu lan!
Please wait dedi adam aktardı beni gene cahil cühelanın birine.
Aynılarını tekrarladım. Just trying my chance, can you help me about this service process dedim, adam bana ne cevap verse beğenirsiniz?
Can you have if your imei please? Dedim hocam Türkçe'ye geçelim, adam diyor ki ha Türkçe biliyorsunuuuz...
Efendim olayın özetine girmek gerekirse,
LG'den bir şey almam, aldırmam. Bizim kuruyemişçi Ruhşen amca bile daha ilgili. G2 ucuz çünkü neden, ucuz etin yahnisi yavan olur.
Teknosa'dan bir şey almam, aldırmam. Vaadettikleri o satış sonrası destek 0.
Şu an cihaz Vintek'te iş emri açılmış görünüyor. LG Müşteri hizmetlerine mail attım ya geri alır parasını verirsiniz ya da hem tüketici davası hem de hakaret davası açacağım şirketinize son şansınız diye.
Ankara TÜKODER'e gittim geçen gün, ihtar çeker davayı açarız dediler. Ben bu işin peşini bırakmam arkadaş. Yıllar geçse de o telefon geri alınacak, parası bana iade edilecek. Hakaretten tazminat davası açmayı da aile avukatımla konuştum, dilekçeyle başvurup LG'den kayıtları alırsak olay anlattığınız gibi geçmişse büyük ihtimal davayı kazanırız dediler. LG düşünsün.

Son düzenleme:
Forumda ben de dahil çoğu kişi her seferinde diyoruz LG hayatınızın hatasıdır diye :) Bu kişilerin başında Recep gelir sonuna kadar da haklı :) Sana da çok geçmiş olsun kardeşim, böyle durumlarla karşılaşmak/karşılaşmamız çok üzücü.

Umarım davanızda başarılı olursunuz. Avukat tanıdığınız varsa dava açmanız mantıklı olur bence.
Aldığımız bir şampuan aşırı derecede gözleri yakıyordu, siz kullanmasanız bile banyoya girdiğinizde o buhardan gözlerimiz yanıyordu ve biz de kimyasal testlerini yaptırıp sonuçları firmaya mail atıp dava açacağımızı bildirdik. İnanamayacağınız kadar işe yaradı, dava açılmaması için ellerinden ne geliyorsa yaptılar.

Yav hele hele Antepli, le le le le canım...

Yok efendim LG hayatınızın hatasıdır, yok al dedi git dedi telefonunu dedi gibi laflara luzum yok.

Sizde benim gibi Ankara'da ikamet etmiş birisiniz. Necatibey cad. Tarafındaki LG'ye gittiniz mi?

Benim telefonumda anormal bir ekran kayması varda ekran bazen kendi kendine yarıya bölünüyordu ve 3D butonuda artık işe yaramaz hale geldi. [ LG Optimus 3D ]

Necatibey cad.'de ki servise gittim böyle böyle. Tamam beyefendi alalım. Sonra aradılar panelde problem varmış, ellerinde panel varmış,3D butonu yalama olmuş falan değiştiriyoruz dediler. Tamam dedim. 1 hafta içinde bana sağlam problemsiz geldi. Problem yok.

Şimdi sizde ne oldu bilmiyorum.

Ama ben yine LG telefon alırım ama kendi telefonunu almam. Yani LG üretsin Google güncellemesini versin. LG Nexus 5 alacağım mesela.

Ayrıca necatibey cad.'desinde LG'yi geçince Samsung'un servisi geliyor ve lanet bir servis. Açıksa ben beğeniyorum ama biraz da şans işi kime ne gelecek belli değil.

Yine de hakkınızı arayın.

Ayrıca Teknosa'da çalışan köylülerin tavsiye vermesi beni de çıldırtıyor.

Anlıyoruz evet. LG alan kullanıcıların % 80'i feza08 arkadaşımız gibi bu tür dertlerden muzdarip. Bu yüzde bu kadar çok olmasına rağmen şansa birilerine denk gelen % 10'luk kısım hala da LG diye tutturuyor ya işte buna hiçbir şey demiyorum.

Ha geri kalan % 10 ise daha henüz LG servisiyle tanışmamış olanlar; onlar da zaten başlarına bir şey gelmediği için çekinerek de olsa LG diyenler. Bir araştırın bakalım şikayet sitelerini LG hakkında çoğunluk ne diyor. Her zaman çoğunluğa bakılır azınlığa değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun lg ile alakası yok ki sen telefonu garanti dışı bırakmışsın. Bootloader kilidi kaldırınca garanti tamamıyla kalkar yani hangi firma olursa olsun bu telefonu tamir etmek zorunda değil. sende ayrı bir acayipsin elinde nexus var costum rom yüklüyorsun. yani bu durumla firmanın suçu yok burda suçlu kullanıcı yani sensin.

Dostum Fırat Elektronik dediğim zaten Necatibey'deki LG servisi. Başıma o servisten neler geldiğimi anlatmışım detaylıca zaten. Yalnız konuyu şöyle güncelleyeyim: Evet, ben gidip o servisle dün konuştum. Sahibi gerçekten iyi bir insan. Eğer Vintek(İstanbul Servisi) probleminizi çözmezse size söz veriyorum telefonu getirin hiç bekletmeden sadece bir imza ile yenisini vereceğim dedi.

Ancak benim 2 ayımı çalması, sürekli aynı sorunla aynı servise gitmesi akıl alır bir şey değil takdir edersin ki. Benim illa gidip sahibiyle mi konuşmam gerekiyor? İlla gidip adamın karşısında ezilip büzülmem mi gerekiyor? Haksız taraf onlar olmasına karşın ben artık ar edip de gidemiyorum adamın yanına.

Son kez uğrayıp memnuniyetsizliğimi dile getireyim dedim. O da sağolsun gerçekten utandı olanlardan ötürü. Özetle sahibi çok iyi, servisi ve elemanları rezalet.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı