Çözüldü LG bulaşık makinesi hatadan sonra kapalıyken çıkan ses şüphe uyandırıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Merhaba. Evimizdeki LG bulaşık makinesinin, üst katta iken hata verdiğini duydum. Baktığımda OE hatası verdiğini gördüm.

Anlamı çamaşır makinelerindeki ile aynı. Drenaj sorunu. Yani boşaltma yapamıyor.

Babam kapatın makineyi dedi ama ben makineyi kapattıktan sonra kapıyı açtığımda bir ses çıkıyor ve şüphe uyandırıyor. Aslında hata sesi çıkıyor ama ekranda bir görüntü yok, şüphe uyandırıyor dememin sebebi bu.

Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar, drenaj sorunu olduğunu biliyorum. Yapılması gerekenleri de biliyorum. Sadece ses için çözüm istiyorum. Buna göre cevap yazın mümkünse.

Son düzenleme:
Çözüm
İlk hatayı aldığınız zamandaki ile aynı çıkan ses bu.

Prizi de çekebilecek durumda değilim, priz makinenin arka tarafında kalıyor ve tezgahın altında makine.
Sorun çözülmüştür.

Sesin sebebi şu: Makine bittiği zaman sıcakken açıldığı için aşırı sıcaklık uyarısı yapıp bu sesi çıkartıyor.

Kılavuza baktığım zaman bu ifadeyi gördüm.

Ayrıca OE hatası da çözüldü.
Makinenin pompa motoru gerçekten fena derecede yanmış.
1750 lira ödeyerek sorunu çözdük.
Merhaba. Evimizdeki LG bulaşık makinesinin, üst katta iken hata verdiğini duydum. Baktığımda OE hatası verdiğini gördüm.

Anlamı çamaşır makinelerindeki ile aynı. Drenaj sorunu. Yani boşaltma yapamıyor.

Babam kapatın makineyi dedi ama ben makineyi kapattıktan sonra kapıyı açtığımda bir ses çıkıyor ve şüphe uyandırıyor. Aslında hata sesi çıkıyor ama ekranda bir görüntü yok, şüphe uyandırıyor dememin sebebi bu.

Yardımcı olur musunuz?

Makinenin içerisinde suyu boşaltma kısmında yabancı cisim olabilir. Evdeki bulaşık makinası da çalışmıyordu ve ses geliyordu ancak servis geldi ve kırık cam çıktı içerisinden.

Makinenin içerisinde suyu boşaltma kısmında yabancı cisim olabilir. Evdeki bulaşık makinası da çalışmıyordu ve ses geliyordu ancak servis geldi ve kırık cam çıktı içerisinden.
Hocam ona bakacağız zaten de benim asıl sorum o sonradan çıkan ses.
Bizde de aynı sorun vardı ve sağ altta ki kapağı açıp suyu boşalttık sorun düzeldi içine çorap kaçmış.
Hocam yapılacakları zaten biliyorum. Tek isteğim şu sese dair bir cevap verilmesi.

Hocam ona bakacağız zaten de benim asıl sorum o sonradan çıkan ses.

Hocam yapılacakları zaten biliyorum. Tek isteğim şu sese dair bir cevap verilmesi.
Bilmem aynı ses midir ancak bizde makina çalıştıra basınca tık diye ses geliyordu ve makinaya kulak dayayınca makina kapalı olsa bile ses geliyordu sanki motor çalışıyormuş gibi. Sırf o yüzden prizi çekiyordum zaten.

İlk hatayı aldığınız zamandaki ile aynı çıkan ses bu.

Prizi de çekebilecek durumda değilim, priz makinenin arka tarafında kalıyor ve tezgahın altında makine.
Sorun çözülmüştür.

Sesin sebebi şu: Makine bittiği zaman sıcakken açıldığı için aşırı sıcaklık uyarısı yapıp bu sesi çıkartıyor.

Kılavuza baktığım zaman bu ifadeyi gördüm.

Ayrıca OE hatası da çözüldü.
Makinenin pompa motoru gerçekten fena derecede yanmış.
1750 lira ödeyerek sorunu çözdük.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı