LG G2 4.5G Aktif etme

Tsugayu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Aircraft Maintenance Engineer
Merhaba,

Elime geçen LG G2 D802 modeli cihazda, mobil şebeke seçeneklerinde LTE gözükmüyor ve sanki bu cihaz 4-4.5G'yi desteklemiyormuş gibi gözüküyordu. Ama cihazın özelliklerine baktığımızda LTE desteği mevcut. Fakat bunu ayarlar menüsü altındaki mobil şebeke seçeneklerinden açamıyoruz.

Bu konuda bilmeyenler için LG G2'de 4.5G'yi nasıl aktif edeceğimizi anlatacağım ve sonrasında bir soru soracağım.

LG G2 4 - 4.5G - LTE AKTİF ETME:

1-Telefonumuzun numara çeviricisine aşağıdaki kodu yazıyoruz:
3845#*802# (International LG G2 D802 Servis Menüsüne Giriş)

2-Çıkan menüden sırayla aşağıdakileri seçiyoruz:
LTE-Only / Modem Settings / RAT Selection

3-Çıkan menüden, önce "LTE Only" yazanı seçiyoruz, karşımıza "success" yazısı geliyor. Yaklaşık bir 10 saniye bekliyoruz ve daha sonra "GSM / WCDMA / LTE auto" yazanı seçiyoruz.

Hepsi bu kadar geri tuşu ile menüden çıkabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede hattınız 4.5G çekiyorsa, cihazınızın bildirim çubuğunda 4.5G yazısı çıkacaktır.

Eğer LG G2'nin uluslararası D802 modeli dışında başka bir model kullanıyorsanız servis menüsüne bu kod'lar ile girebilirsiniz:

AT&T LG G2 D800 Service Menu: 3845#*800#
T-Mobile LG G2 D801 Service Menu: 3845#*801#
Verizon LG G2 VS980 Service Menu: 3845#*980#
Sprint LG G2 LS980 Service Menu: 3845#*980#

Soruma gelecek olursak, aynı zamanda bir sorun; telefonu her yeniden başlattığımızda bu işlemi tekrarlamamız gerekiyor. Bu işlemin kalıcı olmasını sağlamak için tahminimce LG'nin G2 için Türkiye güncellemesi vermesi gerekiyor. Bunun dışında bu işlemi kalıcı yapmak için yapılabilecek bir işlem var mı ?

Son düzenleme:
Merhaba ben internetten lg "lte settings" apk dosyasını indirip kurdum ve lte seçeneği açıldı başka bir ayar yapmadım

Bilgi için teşekkürler acaba link atmanız mümkün mü bende deneyeyim ?

@Tsugayu Güzel bir paylaşım yapmışsın. G2 D800 modeline sahibim. Önceden de buna benzer yazılar görmüştüm. Bende işe yaramadı açıkçası. D800 modelinde manuel şebeke seçme ayarı yok.

D800 AT&T cihaz olarak gözüküyor ve LTE bağlantılarında 2600, 1800, 900 ve 800 MHz frekanslarındaki bantları desteklemiyor. Geriye Türkiye'de desteklediği sadece 2100MHz kalıyor sanırım. Bu da baya problemli bir 4G bağlantısı yaşatır ve şarjın hızlı bitmesine sebep olur. Ama en azından bir 4G yazısını görebilmek gerekirdi cihazda. Sizin tam olarak bu işlemlerde nerden sonrası olmuyor? 3845#*800# bu kod ile menüye girebiliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Tsugayu O kodu daha önceden de denemiştim sen paylaştığın da bir daha denedim. O kodu girdikten sonra açılan ekrandaki dedikleri yaptım, RAT Selection ibaresi diye bir şey bende yok. Ayrıca yabancı sitelerden de buna benzer başka şeyler denedim, onlarda da olmadı. İşin ilginç tarafı telefon 3G çekmesine rağmen benim telefonumda şebeke göstergesi 4G gösteriyor, telefonu aldığım ilk günden itibaren durum bu. 4G Türkiye'ye gelmeden de durum böyleydi. Ayrıca AT&T ve T-Mobile operatörler internetten araştırdığım kadarıyla HSPAP şebekesini 4G olarak adlandırıyor. Normal de HSPAP 3G'nin hızı arttırılmış hali.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı