LG G2 Brick Oldu Nasıl Kurtarabilirim?

metobayrak

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 5 yıldır kullandığım G2 cihazımı dün ekranı kapattıktan sonra açmaya çalıştığımda açılmadı. Güç düğmesini 20-25 saniye basılı tutarak reset attım. Bu sefer de LG logosunda kaldı. Bekleyip birçok kez reset atmama rağmen hep logoda kaldı.
Sonra bu sabah telefonumu normal şekilde açabildim, bu yüzden yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüp ROM değiştirmeye karar verdim. Her şeyi yedekledim ve ROM'umu (Lineage 14.1 kullanıyordum) Resurrection Remix'le değiştirdim. Ama aynı şey oldu, ekranı kapattığımda açılmadı (ki şarja da taktım belki ekran gelir diye ama nafile).
Bu yüzden stock ROM'u geri yüklemeye karar verdim. Ancak Flash Tool 2014 ve cihazıma uygun KDZ kullanmama rağmen sürekli %4'te hata verdi. Farklı kablolar, portlar, farklı Windows sürümleri ile de (7 ve XP) denesem hep %4'te kaldı. LG Mobile Support Tool, LG Up gibi programları, farklı KDZ ve TOT'ları da denesem başarıya ulaşamadım. Üstüne üstlük cihazım Windows aygıt yöneticisinde"qualcomm hs-USB qdloader 9006"olarak gözükmeye başladı recovery ve download moduna da erişememeye başladım. İnternette bu sorunu aradım ve bu sorun "QHSUSB_BULK" olarak adlandırılmış ve bu linkteki çözümle download modu açabildim ve şu an telefonum aygıt yöneticisinde "LGE AndroidNet USB Serial Port" olarak gözüküyor.

Kısacası problemim şu: Sadece download modunu açabiliyorum, recovery mod yok ve telefonu açmaya çalıştığımda LG logosunda kalıyor, Flash Tool 2014 veya LG Mobile Support Tool kullandığımda farklı KDZ ile de denesem %4'te kalıyor. Ne yapmalıyım? Telefonumun nesi var? Acil olarak yardımına ihtiyacım var çünkü başka telefonum yok. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, 5 yıldır kullandığım G2 cihazımı dün ekranı kapattıktan sonra açmaya çalıştığımda açılmadı. Güç düğmesini 20-25 saniye basılı tutarak reset attım. Bu sefer de LG logosunda kaldı. Bekleyip birçok kez reset atmama rağmen hep logoda kaldı.
Sonra bu sabah telefonumu normal şekilde açabildim, bu yüzden yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüp ROM değiştirmeye karar verdim. Her şeyi yedekledim ve ROM'umu (Lineage 14.1 kullanıyordum) Resurrection Remix'le değiştirdim. Ama aynı şey oldu, ekranı kapattığımda açılmadı (ki şarja da taktım belki ekran gelir diye ama nafile).
Bu yüzden stock ROM'u geri yüklemeye karar verdim. Ancak Flash Tool 2014 ve cihazıma uygun KDZ kullanmama rağmen sürekli %4'te hata verdi. Farklı kablolar, portlar, farklı Windows sürümleri ile de (7 ve XP) denesem hep %4'te kaldı. LG Mobile Support Tool, LG Up gibi programları, farklı KDZ ve TOT'ları da denesem başarıya ulaşamadım. Üstüne üstlük cihazım Windows aygıt yöneticisinde"qualcomm hs-USB qdloader 9006"olarak gözükmeye başladı recovery ve download moduna da erişememeye başladım. İnternette bu sorunu aradım ve bu sorun "QHSUSB_BULK" olarak adlandırılmış ve bu linkteki çözümle download modu açabildim ve şu an telefonum aygıt yöneticisinde "LGE AndroidNet USB Serial Port" olarak gözüküyor.

Kısacası problemim şu: Sadece download modunu açabiliyorum, recovery mod yok ve telefonu açmaya çalıştığımda LG logosunda kalıyor, Flash Tool 2014 veya LG Mobile Support Tool kullandığımda farklı KDZ ile de denesem %4'te kalıyor. Ne yapmalıyım? Telefonumun nesi var? Acil olarak yardımına ihtiyacım var çünkü başka telefonum yok. Okuduğunuz için teşekkürler.
Artık bilgisayarda gözüküyorsa KDZ dosyasını extract et. Onları fastboot ile flashla. Birazdan linki bulup atacağım.
Android SDK Slim yerine adb kullan. USB driverını kur.

Artık bilgisayarda gözüküyorsa KDZ dosyasını extract et. Onları fastboot ile flashla. Birazdan linki bulup atacağım.
Android SDK Slim yerine adb kullan. USB driverını kur.
Teşekkür ederim, telefonu download moda alıp bağladıktan sonra adb ile komutları girmeye başladığımda "< waiting for device >" ile karşılaşıyorum sanırım cihazımı adb göremiyor bunu nasıl sağlayabilirim? Driverları kurduğuma eminim telefon gözüküyor(LGE AndroidNet USB Serial Port) yazdığım gibi
Yani cihazım fastboot'ta olmadığından adb tarafından görünmüyor, ben sadece download moda girebiliyorum, recovery'yi açmaya çalıştığımda factory hard reset çıkıyor onu yaptığımda ise yine biraz bekletip logoya atıyor.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, telefonu download moda alıp bağladıktan sonra adb ile komutları girmeye başladığımda "< waiting for device >" ile karşılaşıyorum sanırım cihazımı adb göremiyor bunu nasıl sağlayabilirim? Driverları kurduğuma eminim telefon gözüküyor(LGE AndroidNet USB Serial Port) yazdığım gibi
Yani cihazım fastboot'ta olmadığından adb tarafından görünmüyor, ben sadece download moda girebiliyorum, recovery'yi açmaya çalıştığımda factory hard reset çıkıyor onu yaptığımda ise yine biraz bekletip logoya atıyor.
LG mobile united gibi bir şey vardı. USB driverları içinde vardı. O driverları kurmalısın.

LG Mobile Support görüyor mu? Eğer görüyorsa recoveryi yeniden kurasın.
Denedim fakat sonuç aynı, yükseltme kurtarma hatasına imei girip kurtarmaya çalıştığımda %4'te takılıyor o da. Başka programlarda da sürekli LAF size error, LAF I 1330794579 gibi hatalar alıyorum. Sanırım laf.img'de sorun var.

Chazın model numarasını belirtir misiniz?
LG-D802TR, bu arada güç bela telefonu stock rom(Hindistan romu ile kdz kodu da şu:"India OPEN 16GB D80210C_00.kdz")'a döndürmeyi başardım. Fakat önceden de olan genel sorun şu, ekranı kapattığımda tekrar açamıyorum ve kendi kendine yeniden başlatıp logoda kalıyor, telefonu tamamen kapatıyorum, çoğunlukla lg logosunda takılıyor arada bir normal açılıyor.
Arkadaşlar sorunun neden kaynaklandığını tespit ettim, bunu ileride aynı sorunları yaşayan arkadaşlar için yazıyorum. Bende oluşan sorunlar şunlar: Cihazım aniden kapandı ve LG logosunda kaldı, stock rom'a dönerken sürekli hatalar aldım ve stock roma dönmeyi başardığımda ise ya ekranı kapattığımda ya da kendiliğinden, cihaz kapanıp yine LG logosunda kalmaya devam etti. Sorun anakartın üzerindeki emmc(hafıza entegresi) çipinden(benim cihazımda (D802TR) üzerinde Toshiba yazan çip) kaynaklanıyormuş. İlgili entegreyi sıcak hava tabancası ile ısıtarak geçici olarak çözebilirsiniz. Tabii bu çözüm her zaman etkili olmayabilir çünkü bende cihaz açıldıktan sonra 1 dakika aynı sorunlar meydana geldi.

Son düzenleme:
LG markasının kronik bootloop sorunu. Anakart üzerindeki hafıza entegreleri yanıyor. Sıcak hava ile temas ettiği zaman kısa süreliğine düzeliyor ama bir süre sonra yine başlıyor. Cihaz ömrünü tamamlamış. Cihazı değiştirin artık sizi mağdur edebilir. Tek çare anakart değişimi. O da size telefonun ederinden daha pahalıya gelir kanaatimde... Üzerindeki anakartı tamir ettirmeye de çalışmayın. En fazla 1 ay verim alırsınız. Tekrar aynı hata ile karşılaşma ihtimalimiz çok yüksek...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı