LG G2 Format Atmak

keskin77

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar
Lg G2 kullanıyorum ve telefonuma format atmak (fabrika ayarlarına dön) istiyorum ayarlar bölümünden;

1) Bunun telefonun bir parçasına zararı olur mu ya da bir özelliğini kullanmamı kısıtlar mı?
2) Garanti Dışına çıkar mı?
3) DRM lisansları siliniyormuş. Bu lisans nedir ve format attıktan sonra tekrar yükleniyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Hiçbir özelliğine zarar olmaz ve hiçbir özelliği gitmez. Telefon ilk satın aldığınız haline döner.
  2. Kesinlikle çıkmaz. ROM atmadığınız sürece cihaz garanti kapsamındadır.
  3. DRM lisansları zaten cihazla gelen ROM'un içindedir. O yüzden fabrika ayarlarına sıfırlayınca gitmez.
Kısacası gönül rahatlığıyla fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz cihazınızı. Tabi kişilerinizi yedeklemenizde fayda var eğer SIM kartta veya Google hesabınızda değillerse.

Sakın hard format çekmeyin telefonun içine ediyorsun afedersiniz de. Ben bi çektimde telefon oyunları bile açmaz oldu sonra sattım sıfırını almak zorunda kaldım.

1. Hiçbir özelliğine zarar olmaz ve hiçbir özelliği gitmez. Telefon ilk satın aldığınız haline döner.
    3. DRM lisansları zaten cihazla gelen ROM'un içindedir. O yüzden fabrika ayarlarına sıfırlayınca gitmez.
    Kısacası gönül rahatlığıyla fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz cihazınızı. Tabi kişilerinizi yedeklemenizde fayda var eğer SIM kartta veya Google hesabınızda değillerse.
Ama format at derken gelen uyarıda drm lisansları silinir yazıyor. Bu aklımı karıştırdı. Cevaplarınız için teşekkürler ve birde onur beyin bu yorumuna takıldım. Hard format ile benim bahsettiğim arasında fark var mı?

Evet var benim dediğim farklı şifre yazıyorsun telefonun her şeyi siliniyor oyunları bile açmıyor yani. Dediğim ben o hataya düştüm sen düşme. Sadece fabrika ayarlarına çevir o zaman telefona sadece yüklediğin uygulamalar vb. silinir telefonu ilk aldığın hale döner yanlış anlaşılma olmasın.

Evet var benim dediğim farklı şifre yazıyorsun telefonun her şeyi siliniyor oyunları bile açmıyor yani. Dediğim ben o hataya düştüm sen düşme. Sadece fabrika ayarlarına çevir o zaman telefona sadece yüklediğin uygulamalar vb. silinir telefonu ilk aldığın hale döner yanlış anlaşılma olmasın.
Telefondaki virüs vb şeylerde gidececek değil mi ?

Ce birde format atarken sim kartını çıkartıyor muyuz?

Formatı atmış bulunuyorum çok teşekkürler bilgileriniz sayesinde fakat bir sorun var. Bataryanız doldu uyarısı ingilizce oldu ve sanal tuşlar beyaz. Nasıl siyaha döndürebilirim ?

Tuş ayarlarını klavye altından bulabilirsiniz. İngilizce olması sorun mu? Anlıyorsanız sorun yok.
Tabikide değilde bir an birşey oldu diye düşündüm. Renk konusunu hallettim. Teşekkürler çok yardımcı oluyorsunuz :)

Tuş ayarlarını klavye altından bulabilirsiniz. İngilizce olması sorun mu? Anlıyorsanız sorun yok.
@Recep Baltaş Birde format sonrasında telefonda ısınma sorunu vesaire gibi sorunlar oluşur mu?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı