LG G2 sürekli kapanıyor

416274

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhabalar, uzun zamandır sıkıntısız kullanmakta olduğum cihaz bu sıralar kapanmaya başladı. Hard Reset attım, fayda etmedi. Son olarak da Android sürümünü 4.4.2'den 5.0.2'ye yükselttim belki bir çözüm elde edebilirim diye. TWRP kurup Custom ROM atmaya çalışıyorum fakat telefonu kapadığımda kendiliğinden açılıyor ayrıca telefon şarj olmuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryada bir sıkıntı olması kuvvetle muhtemel. Güvenilir bir yerde batarya değişimi yaptırabilirsiniz. Ayrıca yakın zamanda adaptör veya kablo değişimi yaptıysanız daha önceki ya da daha kaliteli adaptör ve kablo almanızda fayda var.

Kablo değişiminden sonra bu sorunu yaşamaya başladım. Cihazı kendim almadım sanırım alındığı zamandan beri batarya değişmemiş. Yaklaşık olarak 8 yıldır batarya değişimi olmamış. Ben sorunun yazılım ile alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü arada "com.Android.Phone durduruldu" gibi hatalar verip kapanıyor.
@Gerçek bir Waifu hocam neden inanılmaz attınız?

Kablo değişiminden sonra bu sorunu yaşamaya başladım. Cihazı kendim almadım sanırım alındığı zamandan beri batarya değişmemiş. Yaklaşık olarak 8 yıldır batarya değişimi olmamış. Ben sorunun yazılım ile alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü arada "com. Android. Phone durduruldu" gibi hatalar verip kapanıyor.
@Gerçek bir Waifu hocam neden inanılmaz attınız?

"Com. Android. Phone" durduruldu gibi hatalar vermesi ilginç. Hard reset atıp aynı hatayı alıyorsanız o telefondan kurtulmakta fayda var. Bu arada o hatanın sebebi batarya ile falan ilgisi yok dolayısı ile o hatanın çözümü bende değil. O yüzden sadece o telefondan kurtulmanız yönünde tavsiye verebilirim ancak.

"Com. Android. Phone" durduruldu gibi hatalar vermesi ilginç. Hard reset atıp aynı hatayı alıyorsanız o telefondan kurtulmakta fayda var. Bu arada o hatanın sebebi batarya ile falan ilgisi yok dolayısı ile o hatanın çözümü bende değil. O yüzden sadece o telefondan kurtulmanız yönünde tavsiye verebilirim ancak.

Telefondan kurtulmasını bende biliyorum hocam ama telefon fiyatları aşırı yüksek. 😕

Anakart arızalı, geçmiş olsun. Babam da G2 kullanırken aynı sorunu yaşamıştı ve telefonu değiştirmişti. Özellikle telefon soğukken bunları yaşamıyorsun ama telefon ısındığı zaman kendi kendine reset atmaya bayılıyor anakart öldüğü zaman.

Anakart arızalı, geçmiş olsun. Babam da G2 kullanırken aynı sorunu yaşamıştı ve telefonu değiştirmişti. Özellikle telefon soğukken bunları yaşamıyorsun ama telefon ısındığı zaman kendi kendine reset atmaya bayılıyor anakart öldüğü zaman.

8 Yıldır bozulmayan telefon benim elime geçince telefonun anakartının bozulası tuttu.

Geri
Yukarı