LG G3 anakart fırınlama ve ped önerisi

ByWasco

Kilopat
Daha fazla  
İlk göz ağrım LG G3 anakartını fırınlama yapacağım bir şekilde hayata döndürmeye çalışacağım. Biraz araştırdım 150 derece de 5 dakika fırınlama yapılmış anakart geri çalışmış. Ben de fırınlama yapmak istiyorum çalışır ya da çalışmaz kaybedecek bir şeyim yok olmazsa mecbur çalışır bir anakart alıp takacağım. Bilindiği üzere LG G3'ler anakart ısınma kronik sorunlu ısıyı yayacak bir ped önerir misiniz?

@Polorchen @Emrecngz evet başarılı oldum. 160 derece de 5 dakika fırınlama yaparak cihazı kurtardım. Yine ısınmadan dolayı yine anakart gitti işlemi tekrarlayarak aynı şekilde cihazı çalıştırdım. En son denemem de 8 dakikayı geçtiği için işmecisi çatladı. Bu işlem telefondan veri kurtarmak için denenebilir. Bu işlemde bir sorun çıkması durumun da kendim ve technopat sorumluluk sahibi değildir.

Bu işlemi dediğim gibi içlerinden veri kurtarmak için deneyiniz. Günümüz şartların da tüm uygulamalar güncel işlemci ve depolama baz alınarak programlama yapıldığı için LG g3 ile uyumluluk sonucu ısınma yapıyor ve işlemci altındaki lehimler kayarak cihaz kapanıyor.

Bu işlemi dediğim gibi içlerinden veri kurtarmak için deneyiniz. Günümüz şartların da tüm uygulamalar güncel işlemci ve depolama baz alınarak programlama yapıldığı için LG G3 ile uyumluluk sonucu ısınma yapıyor ve işlemci altındaki lehimler kayarak cihaz kapanıyor.

Uygulamayla alakası yok cihaza fabrikasyon hatası olarak termal ped konulmamış. Fansız PC gibi bir şey olmuş.

Uygulamayla alakası yok cihaza fabrikasyon hatası olarak termal ped konulmamış. Fansız PC gibi bir şey olmuş.
Var kardeşim var. Ben 1.5 sene çıktığı ilk zamanlarda aldım zamanının en iyi cihazlarından birisiydi. Zamanla güncelleme vs alamadığı için sorunlar çıkıyor. Evet dediğin doğru şuan 3,4 ve 5 de aynı Isınm sorunu var pedsiz olduklarından aşırı ısınma işlemci altındaki lehimlerin kaymasına neden olup temassızlık yapıyor.

Geri
Yukarı