LG G3 Hakkında Her Şey

audeyay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Eski bir android kullanıcısıyım. Lakın Lg G3 konusunda hem yazılımsal hem donanımsal olarak birkaç soru soracağım. Son telefonum nexus 4'tü. ekranı kırılınca perte çıktı ve Lg G3 32 gb rom 3gb ram olanından almaya karar verdim.
  1. Lg G3'te karşılaştığınız sorunları yazabilir misiniz?
  2. Kutudan çıkan kulaklığı nasıl ? ( ben sennheiser cx300ii kullanıyorum normalde fakat mikrofon çıkısı yok. Cx300ii ile deneyimi olan bir arkadaş kutudan çıkan kulaklıkla bir karşılaştırma yapabilirmi ? Birde jag girişi nasıl ses veriyor? "nexus 4 te son ses yeterli gelirken Iphone 5'te sonses kullanılmıyor sesi çok çıkıyordu"
  3. Lolipop güncellemesiyle bir sorunla karşılaştınız mı?
  4. KK sürümünde root işlemini inceledim birçok alternatif var fakan sadece root olarak gördum. Aynı zamanda custom recovery yükleyen bir yöntem varmı yoksa ekstra olarak mı recovery yi kuruyoruz ?
  5. Lolipop güncellemesi için herhangi bir root yapımına ulaşamadım bir bilginiz varmı ?
  6. KK ve Lolipop için önerebileceğiniz bir rom varmı?
  7. Lg G3 için neden rom kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz? ( nexus 4 ve altındaki telefonlarda hem görünüm ve ek özelliklerden hemde performans için rom yüklüyordum sizin rom yüklemekteki gerekçeniz nedir? )
  8. Lg g3 kullanırken eksikliğini hissettiğiniz bir şey var mı ?
  9. Telefonun yanında 32 gb lık bir sd cart almayı düşünüyorum ve şunu seçtim: SanDisk 32 GB Ultra Micro SD HC Class 10 Hafıza Kartı

Sizin bir öneriniz ve bu fiyat aralığında daha hızı bir sd cart tavsiyeniz var mı ?

10. Kılıf konusunda çok kararsız kaldım ve iki seçenek biraktım kendime
    1. LG G3 Ultra Süper Koruma Standlı Kılıf | Ücretsiz Kargo (Stoktan Teslim) | MobilCadde.com

Bu seçimi tırtıklı olmasından dolayı seçtim elimden kaymaz düşünce az darbe alır birazda yumuşak gelen darbeleri yumuşatır diye ama kararsız kalmamın nedeni uzun süreli oyun oynarken elimi rahatsız edermi cebime koyup çıkartırken zorlarmı diye düşündüm.

2. Eiroo Slim Power LG G3 Siyah Kılıf | Ücretsiz Kargo (Stoktan Teslim) | MobilCadde.com

Görünüşü güzel düz sert olmasından dolayı seçtim ama elimden sık sık düşürürüm diye korktum. düşünce kenarları zarar görür ekranı yoruyamaz falan dedim kendi kendime ama emin olamadım. sizin tercihiniz hangisidir.
  11. Ve ekran koruyucu incelemelerin sonucunda buna karar verdim " Lg G3 Buff Kırılmaz Ekran Koruyucu Film | BufflabsTurkiye " malum son telefonumun ekranı kırılarak veda ettim ama kullanan varsa sormak istediğim birkaç soru var
    • A) Gerçekten darbe emicimi ? ekran kırılmasını engelliyormu ?
    • B) Buna gerek varmı yoksa ekran yeteri kadar sağlam mı ?
    • C) Kalın mı ekrandaki görüntüyü etkiliyor mu ?
    • D) Parmak izi bırakıyormu ?
    • E) Ufak su temazlarında "elim olması gerekenden 5 kat fazla terliyor" ekrandan kayarmı kada kalkarmı ?
    • F) Telefonun aşırı ısınması ekran koruyucuyu etkiler mi ?
    • G) Ömrü ne kadardır ? ne kadar kullanabilirim ?
    • H) sitesinden verilen sipariş elime ne zaman ulaşır (İstanbul- Ümraniye)
  12. Kamerasından memnunmusunuz ? Ağır çekim modu varmı? Nasıl etkinleştiriliyor ?
  13. Normal kullanımda pil ömrü nasıl? yedek bataryaya gerek varmı?
  14. Yedek bataryaya gerek varsa nerden temin edebilirim ?
  15. %0 dan şarja koyunca kaç saate şarj durumu %100 oluyor ?
  16. Yüklenen boyutu yüksek oyunları telefon hafızasına mı yoksa "varsa" sd carta mı yüklüyor ?
  17. Eğer oyunları telefon hafızasına yüklüyorsa sd karta aktarma imkanı yada direkt olarak sd karta yükleme durumu varmı ?
  18. Isınma durumu nedir ? "1 saat asphalt 8 aralıksız oynama"
  19. Dokunmatik hassasiyeti nasıl ? " pantolon cebindeyken yanlışlıkla tuş kilidi açıp arama falan yapıyormu ?
  20. Arkadaki ses açma tüşü yerine ekrana yada bildirim çubuğuna alternatif bir sanal tuş yada ona benzer birşey koyulabiliyormu ?
  21. USB OTG ile klavye , joystik ve max kac gb flash disk okuyabiliyor ve hepsini bir usb çoğaltıcı ile bağlayabilir miyiz ?

Arkadaşlar şimdiden gözünüze elinize sağlık. Çok teşekkür ederim. Uzun bir yazı oldu bir yazım hatam varsa kusura bakmayın.

Saygılarımla; Yusuf Bütün

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben LG G3 sahibiyim ve inanılmaz güzel bi telefon, ekran kalitesinden tutun da batarya ömrüne kadar...

Şurda istediğini bulabilirsin :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kısa süreli bir LG G2 kullanıcısıyım. Buradan yola çıkarak ben sana LG tercih etme diyorum. Neden diye sorarsanız ben LG nin ekranı haricinde hiçbir şeyinden memnun kalmadım. Servis olarak çok kötü diyebilirim. Telefonun büyüklüğü, sağlamlık hissi, arayüzü, kullanım rahatlığı, su geçirmez özelliği olmaması gibi benim açımdan birçok yönden sınıfta kalmış bir markadır. G3 hakkında çok birşey demek istemiyorum ama bence G2 den bir farkı yok gibi geliyor. G3 kullanmasam da kullanan gördüm. Ben sony Xperia z3 compact kullanıcısıyım şuanda. Bu telefondan henüz bir şikayetim olmadı. Eğer benim saydığım özelliklerine önemli değil derseniz gönül rahatlığıyla alın derim G3ü. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. Telefonun fiyatını tam olarak bilmiyorum ama o telefonu elinden çıkartmak isteyen birçok kişi gördüm. Ve daha 1 aylık telefona 1100-1200 gibi fiyat biçiyorlar. Fiyat olarak çok çabuk düşen bir telefon. Bilginiz olsun.

4 aylik lg3 32 gb kullanicisiyim 5.0 lolipop yükledigimden beri cihazda 4.4.4 deki gibi hizli ama söle bir sorun var telefon takiliyor arada sira kitkat yüklüyken canavar gibi idi ama 5.0 dan sonra gelen 2 güncelleme sonrada takilmalar devam ediyor kitkat kullan bir süre eger alirsan 5.0 takilmasa telefon harika cidden kulakliga gelince harika bir kulakligi var dis dünya ile baglantini tamamen kesiyor telefonun hoporlörü bas ve tiz yapmakta pro cidden mükemmel bir cihaz ama 5.0 konusuna dikkat et derim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı