LG G4 İthalatçı vs LG Türkiye Garanti

Emço

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar LG G4 almaya karar verdim. Ama garantiler arasında kararsız kaldım. Hepsiburada.com'da ithalatçı garantili 1260 TL, LG Türkiye garantili 1550 TL. aradaki 290 TL verilmeye değer mi? İthalatçılarda sorun oluyor diye duymuştum. Görüşünüzü yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantilik bir durum olduğunda ithalatçı firmanın kararına bağlısınız. LG Türkiye garantisinde ise herhangi bir durumda değişim veya tamir kararı verilir.

Bugün Teknosa'daki yetkili bana Gümrük Bakanlığının mil hesabı yaptığını buna göre kayıt yapıldığını geminin limana yanaşmadan gemiden limana farklı bir deniz taşıtıyla gelip burada kayıtları yapıldığını söyledi. Hal böyle olunca 6 aylık garanti süresi veriyorlarmış ithalatçı adı altında.

Tabikide Türkiye garantili alacaksınız. Technopat yetkililer ithalat garantili ürünleri tavsiye etmemekte. Korsan oyun ya da yazılım gibi bir şey oluyor. Ülkende yaşıyorsan ülkenin vergilerine katlanman lazım. Bir sorun olunca değişimde yapıyorlar. Ithalatcı, geneline kullanıcı hatası diye ürünü geri göndermekte.

Korsan oyun veya yazılım gibi neden oluyor onu anlamadım. Aldığın ürün %100 orijinal yurtdışından ithal edilerek getirilmekte. Garanti olarak belli firmaların 2 yıl garantisi altında. Hiçbir yerde 6 ay garanti veren firma görmedim. Tabiki garanti açısından kötü ancak ben korsan yazılım gibi olma kısmını anlamadım. Sonuçta ithal edilen ürünler için vergi ödeniyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam ona bakarsan bende %100 orijinal BitDefender kullanıyorum. Kendi sitesinde 200 TL ben lisansı 9 TL aldım korumada sağlıyor. Windows kendi sitesinde pahalı başka yerden ucuza alınıyor. Ben buna benzettim. Sen alıyon ucuza fakat LG ilgilenmiyor neden ilgilensin ki ilgilensede parayla. Zaten bozulduğunda değişim olmayınca sen dışardan yaptıcan. Bir tane ekranı 200 TL az değil hem kırılınca içide zarar görüyor telefonun en azından değişimde oluyor sıfır veriyor. İthalatta zevkine göre canı istediğinde veriyor. Bende BitDefender ucuza lisans aldım bir şey olunca alıcıma soruyorum BitDefender ilgilenmiyor. Anlayan anlamıştır kardeş bende hep eskiden ucuza kaçardım yazılımı geçtim telefon gibi ürünlerinde Türkiye'de var iken hızlı gönderim yaparak telefon sonuçlarını takip edebiliyordum. Bütçeniz yoksa size kalmış bir şey. Telefona kılıf aldım yabancı ülkede 9 dolar ben Türkiye'den 70 TL aldım. Kırıldı hemen yenisini gönderdiler hiçte beklemedim. Tadını sizde alınca anlarsınız. Belkide bozulunca gönderiyim mi ? Diye düşünceye kalacaksınız. Bu forumda çok gördüm sorun yaşadıklarını. Yaşamamak için bizde uyarıda bulunacaz ki bizim insanımız böle dolandırıcığa kanmasın. Aha! Çok ucuz hemen alayım diye diyoruz vergilerden. Bu da TV deki satışlardan ne farkı var ki? 300 - 400 TL'sen kaçıyorsunuz fakat ithalat ilgilenmeyince sorunu sizden çıkarırlar sonra mecbur para veriyorsun onun parasını çıkarıyorlar zaten sizde anlamıyorsunuz. Neyse anlatmaya çalıştım anlayan vardır muhakkak.

Son düzenleme:
Hocam bende Hepsiburada' dan ithalatçı garantili G4 almak istiyorum. İlk serilerinde bootloop, ghost screen gibi sorunlar oluyormuş. Hepsiburada da satılan G4 hakkında bilgi sahibi olan varmı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı