LG K10 telefona uygun TWRP

tngnrfatih

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle ben bu işin uzmanı değilim. Kendi çabalarımla XDA forumdan bakarak kendi cihazımı rootladım. Türkçe kaynak bulamadığım için kendim hazırlamaya karar verdim. Yine de elimden geldiğince yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım.

XDA forumdaki gottlasz ve berkantkz adlı arkadaşlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Gerekli Dosyalar:

1- TWRP 3
2- ADB, Fastboot and Drivers
3- LG Sürücüleri (LG destek sitesinden indirebilirsiniz. Resim. )
4- RCE (Ramdisk Compression Exchanger)
5- SuperSu ( ZIP dosyasını indirmeniz gerekiyor. Resim.)

Yapılması Gerekenler:

1- LG Destek sitesinden sürücüleri indirip yönetici olarak yükleyiniz.
2- ADB'yi indirin ve yönetici olarak açın. Karşınıza gelen soruların hepsini "y" yazarak cevaplayın. Aygıt sürücü yazılımlarını yüklemek için bir pencere açılacak burayı da ileri, ileri diyerek bitirin.
3- Telefonunuzdan "Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Bilgileri" sekmesine girin ve art arda yapım numarasına tıklayın ve geliştirici seçeneklerini aktifleştirin.
4- Telefonunuzdan "Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri" sekmesine girin ve "OEM kilit açmayı etkinleştirmek" ve "USB hata ayıklama" seçeneklerini aktifleştirin.
5- Telefonumuza bir hafıza kartı takalım ve bu hafıza kartının içine SuperSU ve RCE dosyalarını atalım.
6- Telefonu USB kablonuz ile bilgisayara bağlayın ve bilgisayarınızdan komut satırını yönetici olarak çalıştırın. (Resim )
7- Açılan komut penceresine "ADB reboot Bootloader" komutunu girin. Telefon ekranında bir uyarı gelecektir. Bu uyarıyı "Bu bilgisayara her zaman izin ver" seçeneğini seçin. Bu komuttan sonra telefonunuzun ekranı siyah olacak ve sol atta modu değiştiğine dair bir yazı yazacaktır. Eğer ekranınızda bahsettiğim gibi bir değişme olmadıysa izin verip tekrar aynı komutu girin.
8- Ardından tekrar komut penceresine "fastboot OEM unlock" komutunu yazalım. Bunu yazdıktan sonra telefon ekranınızda onaylamanız gereken bir uyarı mesajı gelecektir. "Yes" seçeneğini seçin ve devam edin. Seçebilmek için telefonun arkasındaki fiziksel tuşları kullanmanız gerekiyor.
9- Şimdi indirdiğimiz TWRP 3.0 dosyasını ADB'yi kurduğumuz klasöre atalım.(Resim)
10- Tekrar komut penceresine gelin ve "fastboot Boot TWRP3_k430-berkantkz. İmg" komutunu yazın.

NOT: Buradan sonra anlatacaklarım videonun 50. saniyesinden sonraki işlemler ile aynıdır. Videoyu izleyip yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

11- TWRP açıldıktan sonra şifre soracak. Bu ekrana "Cancel" diyerek geçiyoruz. Hemen ardından "Read Only" seçeneğine dokunuyoruz.
12- Bunlardan sonra bizi TWRP ana ekranı karşılayacak. Sol üstteki "Install" seçeneğini seçiyoruz. Depolama alanını SD kartımız olarak ayarlamak için "Select Storage" dokunup SD kartımızı seçiyoruz.
13- Önce RCE dosyasına dokunuyoruz ve bir şeyi değiştirmeden alttaki çubuğu sağa doğru kaydırıp RCE dosyamızı yüklemiş oluyoruz.
14- Sonra SuperSU uygulamasını aynı şekilde yüklüyoruz.
15- Tekrar RCE dosyasını aynı şekilde yüklüyoruz. Yükleme bittikten sonra "Reboot System" seçeneği ile cihazımızı yeniden başlatıyoruz.
16- Tebrikler, cihazınızı başarıyla rootladınız.

Karşılaştığım Sorunlar :

1-
8. Adımdaki komutu yazdığımda "Waiting for device" diye bir hata alıyordum. Bu sorunu çözmek için yüklediğim tüm telefon sürücülerini silip tekrar yükledim. Ve ayrıca SIM kartımı da telefonumdan çıkardım. Sorunun çözümü büyük ihtimal sürücülerle alakalı ama SIM kartımı çıkarttığım için kesinlikle o yüzden diyemiyorum.

LG K10 LTE K430TR benim telefonun modeli şu an baktım ama uygun TWRP yok nasıl kuracağım?

Geri
Yukarı