LG monitör renkler pastel boya gibi oluyor

Alparslanemre

Decapat
75Hz 1ms bir monitör aldım ki güya 1ms :) monitörün tepki süresini faster (1ms) yapınca ekrandaki renkler pastel boya gibi oluyor ve ekrandaki hareket eden objeler arkasında siyah gölge gibi bir şey bırakıyor bu monitörü alan yaklaşık 10 kişiye konuştum ve hepsinde aynı üstüne üstlük sadece bu model değil çoğu LG marka monitörde var bu sorun bu bildiğimiz dolandırıcılıktır benim gözümde. Bu arada faster değil de Fast'te kullanıyorum bu kaç Ms'dir biliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
75Hz 1ms bir monitör aldım ki güya 1ms :) monitörün tepki süresini faster (1ms) yapınca ekrandaki renkler pastel boya gibi oluyor ve ekrandaki hareket eden objeler arkasında siyah gölge gibi bir şey bırakıyor bu monitörü alan yaklaşık 10 kişiye konuştum ve hepsinde aynı üstüne üstlük sadece bu model değil çoğu LG marka monitörde var bu sorun bu bildiğimiz dolandırıcılıktır benim gözümde. Bu arada faster değil de Fast'te kullanıyorum bu kaç Ms'dir biliyor musunuz?
İlginç, tepki süresinin renklere etki etmemesi lazım. Farklı bir ayar sebebiyle olabilir bu. Örnek olarak görüntü modunu fps,moba vb. seçince benim monitörüm de öyle oluyor.

Dediğiniz gibi renklerin kötüleşmesi gecikme süresi ayarını Faster'a alınca oluyor. 1ms ibaresini oyuncuları etkilemek için kullanıyorlar.

Tüm modları denedim free-sync kapattım hepsi aynı. Dediğim gibi bu dolandırıcılık değilde nedir ?
Ne zaman satın aldınız? Paranızı geri alabilirsiniz.
Dediğiniz gibi renklerin kötüleşmesi gecikme süresi ayarını Faster'a alınca oluyor. 1ms ibaresini oyuncuları etkilemek için kullanıyorlar.
Benimki ultra fast'da ama herhangi bir görüntü değişimi yok.

Ne zaman satın aldınız? Paranızı geri alabilirsiniz.

Benimki ultra fast'da ama herhangi bir görüntü değişimi yok.
7 ay kadar oldu kendi monitörümün yanına 2. monitör olarak almıştım o yüzden pek dikkat etmemiştim ana monitör bozulunca buna geçtim iade etmek imkansız ne yapabilirim bu konu hakkında ?
Paneliniz IPS mi TN mi?
TN panel.

Yeni konular

Geri
Yukarı