LG NANO 866NA görüntü ayarları nasıl olmalıdır?

oytungr

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim. Tüm arkadaşlara Allah'tan kolaylıklar dilerim. 49 LG NANO 866'na televizyon aldım, uydu yayınları, Netflix, PS4 Pro gibi platforlarda kullanmaktayım. Görüntü kalitesi iyi, memnunum. Kaliteli bir HDMI 2.1 kablo kullanıyorum PS4 Pro için. Yardımcı olursanız sevinirim. En iyi görüntü kalitesini almam için ayarlar ne olmalı, yardımcı olabilecek var mı? YouTube'da bir video var ama karışık tam anlatmamış, yardımınız için şimdiden teşekkürler.

NANO86 Modelinin 50" olan modeline sahip birisi olarak görüntü ayarlarından kapatmanız gerek en önemli şey "Trumotion" denen saçmalık. Kendisi izlediğim aksiyon filmlerinin içinden geçiyor. YouTube'da nasıl kapatılacağı ile ilgili videolar mevcut.

PS4 üzerinde ise ayarlarına girip HDR için tek seferlik bir kalibrasyon benzeri bir ayarı yapmanız yeterli. Ardından HDR kullanılabiliyor.

LG cihazlarda AirPlay desteği mevcut. Evde hatırı sayılır sayıda Apple cihaz olduğu için aldığım ilk gün oturup AirPlay'i ayarlamakla uğraştım. Eğer AirPlay kullanmak isterseniz ve TV ne yaparsanız yapın listeye düşmüyorsa Router/Modem üzerinden TV'nin IP'sini değiştirin.

Hdr playstationda otomatik açıyor ,netflixde dobly vision ,dobly atmos gibi eklentileri açmakta benim istediğim renk ayarları veya trick ince ayarlar nedir acaba ayarları ben değiştirdim .
NANO86 Modelinin 50" olan modeline sahip birisi olarak görüntü ayarlarından kapatmanız gerek en önemli şey "Trumotion" denen saçmalık. Kendisi izlediğim aksiyon filmlerinin içinden geçiyor. YouTube'da nasıl kapatılacağı ile ilgili videolar mevcut.

PS4 üzerinde ise ayarlarına girip HDR için tek seferlik bir kalibrasyon benzeri bir ayarı yapmanız yeterli. Ardından HDR kullanılabiliyor.

LG cihazlarda AirPlay desteği mevcut. Evde hatırı sayılır sayıda Apple cihaz olduğu için aldığım ilk gün oturup AirPlay'i ayarlamakla uğraştım. Eğer AirPlay kullanmak isterseniz ve TV ne yaparsanız yapın listeye düşmüyorsa Router/Modem üzerinden TV'nin IP'sini değiştirin.
Sizin televizyon ince ayar yapıldıysa resimlerini çekip ayarların sayfada paylaşırmısınız teşekkürler
IOS ekosisteme dahil olmadığım için airplay kullanımını bilmiyorum ,ilerde dahil olursam aydınlatmanız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı