LG nexus 4 mü yoksa sony xperia Sp mi?

igayin61

Kilopat
Merhaba arkadaşlar kaç haftadır araştırıyorum para biriktiriyorum ve 1200 liraya kadar bir birikimim oldu ve bu paradan da artık 1 lira bile yukarıya çekecek durumum kalmadı :D Son araştırmalarıma göre artık sony xperia sp ve lg nexus 4 arasında bir seçim yapmam gerekiyor. Nexus 4 performans ve ileriye dönük ( yaklaşık 3 yıl kadar ) beni yarı yolda bırakmıyacak bir cihaz gibi geliyor fakat micro sd kart girişinin olmaması büyük bir sorun olabilir belkide olmayabilirde tam olarak bilemiyorum. :) Neyse uzun lafın kısası yine yardımınıza ihtiyacım var sizce hangisini almalıyım? Şimdiden çok teşekkürler. :)

Hocam daha önce s3 s4 note 2 gibi birçok android cihazlar elimden geçti kullandım ve hiçbir sıkıntı çekmiyeceğimi düşünüyorum iki cihazda da. Fakat xperia sp nin o teması çok hoşuma gidiyor. Yani xperia sp yi alırsam sırf gözüme güzel gözüktüğü ve dikdörtgen bir yapıya sahip olduğu için alacağım. Biraz takıntılı bir insanımda simetri de buna etken. :) Ama tabii sp yi alıp 1 yıl kullanıp da daha sonra rafa da kaldırmak istemiyorum. :)

Öncelikle merhaba hocam. Lg nin hafızası yeterli geleceğine inanıyorsanız nexus 4 ü öneririm, eğer o hafıza bana yetmez diyorsanız sony sp'yi öneririm. Bu dediklerim bir tarafa ben olsam 99 lira daha ekler note 2 alırım. Dediğim fiyat vatan bilgisayar mağzalarında %30'luk indirimle olmaktadır.

Hocam note 2 çok büyük bir cihaz bana göre. 5 inç' ten büyük cihazlar o kadar hoşuma gitmiyor, çok kaba duruyor elde. Gabii bu benim kişisel görüşüm fakat note2 felan düşünmüyorum. Büyük ihitmal xperia sp yi alacağım. Telefonda çok oyun oynamam çok fazla kullanmam. Arada alo der arada 1-2 mesaj atarım kapatırım sonra cebimde kalır öyle o yüzden nexus 4 ve xperia sp arasında çok fazla fark olmuyor benim için. Ama şu ram olayıda kafamı karıştırmıyor değil 1 gb ram nerede 2 nerede :D Telefonda şişme yapar mı 1 gb ram yani bir zaman sonra performans kaybı yaşarmıyım gibisinden endişelerim yokta değil. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam eğer telefonu bahsettiğiniz şekilde kullanacaksam kesinlikle fazla masraf yapmam 600-800 tl arası bir telefon alır geri kalan parayıda başka türlü değerlendiririm. Mesajlaşmak ve aramak için çok gereksiz bana göre.

Gerçekten de o kadar da pasif kullanmıyacağım cihazı fakat normal bir kullanıcıdan bir daha az kullanırım gibime geliyor. :) Yani elinde telefon düşmeyen durmadan sosyal ağlarda takılan oyun oynayan müzik dinleyen birisi değilim. 10 dk müzik günde toplam 1 saati geçmeyen internet kullanımı ve 5-10 dakkada oyun oynarım geriside öyle durur ara sıra kilidi açıp kaparım bu kadar yani ama 600-800 liralık telefonlarda çok güzel değil hani. :) Hem görsellik bakımından hemde ekran kalitesi bakımından pek tatmin etmediği için lg nexus 4 ile xperia sp arasında kaldım zaten. :D Birde lg nexus 5 tanıtıldı satış fiyatı yurt dışında 350 dolarmış çoğu kişiye göre ocak ayı bitmeden telefon ülkemizde satışa girecekmiş acaba diyorum nexus 5 i mi beklesem hem önümüzdeki 2 ay boyunca limiti yükseltirim hemde gelmesse bile daha iyi birşey bakarım. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı