LG TV'de kanal ayarlanmıyor

ISerenity

Femtopat
Daha fazla  
Smart olmayan LG bir TV var. Bazı kanallar kendiliğinden siliniyordu ve silinen kanalların yedekleri de silinince o kanallar tamamen gitti. Ben de bu yüzden otomatik kanal yükleme işlemi yaptım bu olaydan sonra kanallar geldi fakat kanal numarası 1000'den başlıyor ve kanal numaralarını ayarlayamiyorum. Onceden olan kanal numarası ayarlama artık hiçbir şekilde yapılmıyor. Açıklar mısınız nedenini lütfen.

Bu kanal ayarlama olayını ben de yaşamıştım. 2018'de LG TV almıştık ve kanal sıralaması yaşamadığımı servis için gelen arkadaş gittikten sonra fark ettim ve kanalları sıralamak yerine favorilere ekleyerek bir düzen oluşturdum. 2-3 ay önce abim LG TV alınca servis için gelen arkaşdaşlara sordum ve bunu kurulum yapan kişinin yapması ya da söylemesi gerektiğini söyledi. Kanal taraması yapmanız lazım, daha sonra (paylaşacağım yerde daha detaylı yazıyor) esnek seçeneğini seçince kanalları istediğiniz gibi sıralayabiliyorsunuz. Televizyonu ben pek kullanmadığımdan internette de aramamıştım fakat yıllar önce bile yazmışlar aslında.

Kısacası tüm ayarları varsayılan bırakıp "esnek" seçeneğini aktif edip tekrar tarama yapmalısınız ve ekrana gelen uyarıya evet demelisiniz.

Kaynak

Dosya Ekleri

• 559B3EC9-E081-4A35-A623-12AA5C7206DB.jpeg
    559B3EC9-E081-4A35-A623-12AA5C7206DB.jpeg
    73,9 KB · Görüntüleme: 230
Cihazı fabrika ayarlarına getirerek, ilk kurulum ve kanal taramayapın, manuel kanal aramadaki bir saçma hatadan dolayı, kanal sırası bozuluyor.

Denedim, olmuyor aksine 12380 27500 frekansı gözükmüyor bile ve diğer frekanslarda sinyal gücü falan 0 yani anlamadim niye böyle.
Bu kanal ayarlama olayını ben de yaşamıştım. 2018'de LG TV almıştık ve kanal sıralaması yaşamadığımı servis için gelen arkadaş gittikten sonra fark ettim ve kanalları sıralamak yerine favorilere ekleyerek bir düzen oluşturdum. 2-3 ay önce abim LG TV alınca servis için gelen arkaşdaşlara sordum ve bunu kurulum yapan kişinin yapması ya da söylemesi gerektiğini söyledi. Kanal taraması yapmanız lazım, daha sonra (paylaşacağım yerde daha detaylı yazıyor) esnek seçeneğini seçince kanalları istediğiniz gibi sıralayabiliyorsunuz. Televizyonu ben pek kullanmadığımdan internette de aramamıştım fakat yıllar önce bile yazmışlar aslında.

kısacası tüm ayarları varsayılan bırakıp "esnek" seçeneğini aktif edip tekrar tarama yapmalısınız ve ekrana gelen uyarıya evet demelisiniz.

Kaynak

Televizyon webOS değil. Bu yuzden öyle ayarlar da yok ne bileyim esnek falan yok yani.

LG sayfasından mevcut ise firmware son versiyonu indirmeyi deniye bilirmisiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Denedim, olmuyor aksine 12380 27500 frekansı gözükmüyor bile ve diğer frekanslarda sinyal gücü falan 0 yani anlamadim niye böyle.

Televizyon webOS değil. Bu yuzden öyle ayarlar da yok ne bileyim esnek falan yok yani.

Benim bahsettiğim webOS için geçerli, siz televizyon modelinizi falan yazmadığınız için doğal olarak WebOS'lu modellerde de çok karşılaşılan aynı sorunundan kaynaklandığını düşündüm. Soru sorarken detay vermek işinizi hızlandırır ayrıca herkes bu tarz detaysız sorulara cevap vermeyebilir haberiniz olsun.

İnternette televizyon modelinizi yazarak ya da genel olarak arama yaparak bulabilirsiniz, sadece doğru arama yapmak işinizi kolaylaştırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı