LG Ultragear 27GL83A alınır mı?

SEAL

Centipat
Arkadaşlar merhaba.

LG ultragear 27gl83a alınır mı? Oyun için 2K 144 Hz ve üstü monitör öneriniz var mı?

%75 ARGB ve kötü siyah tek düzelik.
%98 DCI P3 ve LG 27GL850-B ile aynı paneli kullanıyor.

%75 ARGB ve kötü siyah tek düzelik.
%98 dcı P3 ve LG 27GL850-B ile aynı paneli kullanıyor.

Hocam merhaba.

' %75 ARGB ve kötü siyah tek düzelik ' bu nasıl bir sorun oluşturur açıklayabilir misiniz LG IPS panelde kaliteli olduğunu düşünüyorum ama Acer de aynı panelimi kullanıyor.

Hocam merhaba.

' %75 ARGB ve kötü siyah tek düzelik ' bu nasıl bir sorun oluşturur açıklayabilir misiniz LG IPS panelde kaliteli olduğunu düşünüyorum ama Acer de aynı panelimi kullanıyor.
%75 ARGB gamutunun dışında kalan renk tonları en yakın renge kırpılır ve siz görüntü oluşturucusu ile aynı rengi görmezsiniz.

Kötü siyah tek düzelik: Televizyonumda var ve film izlerken siyah barlara ve sahnelere takıntılı olduğum için özellikle dikkat ediyorum. Ancak aydınlık bir ortamda kullanacaksanız rahatsız olmayacaksınız.
Bu da siyahların ne kadar kararlı olup olmadığının testi:

Acer ve türev markalar kendi panellerini üretmedikleri için Samsung, LG, İnnolux, Panda, AU Optronics, BOE gibi markalardan panel temin ederler ancak Acer ve LG'nin aynı paneli kullanması aynı renk kalitesinde olacaklarını ifade etmez. Muhtemelen farklı arka aydınlatma kullanıyorlardır ve bu da renk gamutu, siyahların kalitesi, kontrast, parlaklık ve HDR deneyimini etkileyecektir.

Not: LG ve Acer olarak bahsettim ama burada model daha önemli. Mesela VG271UP İnnolux panel kullanırken VG272UP LG panel kullanıyor.

Son düzenleme:
%75 ARGB gamutunun dışında kalan renk tonları en yakın renge kırpılır ve siz görüntü oluşturucusu ile aynı rengi görmezsiniz.

Kötü siyah tek düzelik: Televizyonumda var ve film izlerken siyah barlara ve sahnelere takıntılı olduğum için özellikle dikkat ediyorum. Ancak aydınlık bir ortamda kullanacaksanız rahatsız olmayacaksınız.

Acer ve türev markalar kendi panellerini üretmedikleri için Samsung, LG, innolux, panda, au electronics, boe gibi markalardan panel temin ederler ancak Acer ve LG'nin aynı paneli kullanması aynı renk kalitesinde olacaklarını ifade etmez. Muhtemelen farklı arka aydınlatma kullanıyorlardır ve bu da renk gamutu, siyahların kalitesi, kontrast, parlaklık ve HDR deneyimini etkileyecektir.

Not: LG ve Acer olarak bahsettim ama burada model daha önemli. Mesela VG271up innolux panel kullanırken VG272up LG panel kullanıyor.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim sizin öneriniz bu değil mi https://www.epey.com/monitor/acer-nitro-vg272up.html

Acer ve türev markalar kendi panellerini üretmedikleri için Samsung, LG, İnnolux, Panda, AU Optronics, BOE gibi markalardan panel temin ederler ancak Acer ve LG'nin aynı paneli kullanması aynı renk kalitesinde olacaklarını ifade etmez. Muhtemelen farklı arka aydınlatma kullanıyorlardır ve bu da renk gamutu, siyahların kalitesi, kontrast, parlaklık ve HDR deneyimini etkileyecektir.

Not: LG ve Acer olarak bahsettim ama burada model daha önemli. Mesela VG271UP İnnolux panel kullanırken VG272UP LG panel kullanıyor.
Hocam monitör konularında hep mesajlarını görüyorum. Belli bir tecrübe edindiğini varsayıyorum.
Sence alınabilecek en iyi 27" oyuncu monitörü hangisi? Amazon prime yada vatan bilgisayar listelerinde olması şartıyla tabi.

Hocam linkteki konuya bakabilir misin.

Yeni konular

Geri
Yukarı