LG24 GB-650b monitörde arkada video açınca ghosting oluyor

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkada video açtım geçen progran yüklemeye çalıştığımda da ve ghosting yapıyor FPS yüksek olmasına rağmen. Mesela 200'lerde başlıyor bu FPS'i herhangi bir numaraya sabitlediğimde de oluyor mesela 250 ve ghosting oluyor.

Ekran kartı: GTX 1660 Super.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
RAM: XPG 8 GB.
PSU: FSP Hyper k 600W.
Monitör: LG24GN650-B

Son düzenleyen: Moderatör:
Ghosting dediğimiz hareketli görüntülerin arkasında oluşan gölge. Siz FPS falan demişsiniz orayı anlayamadım ben. Ghostingle FPS'in ne alakası var? Ayrıca "response time" ayarında 4 tane ayar olması lazım. Fastest, faster, fast, off diye. Off yapınca da mı halen ghosting oluyor? Daha önce LG monitör kullandım ve Fastest ayarında ghosting oluyordu bundan dolayı Faster olarak kullanıyordum.

Arkada video açık değilken ghosting olmuyorsa, bu monitörle ilgili değildir. Bunu kabul edin artık :D. Farklı bir bilgisayarla test ettiniz mi?
Ghosting dediğimiz hareketli görüntülerin arkasında oluşan gölge. Siz FPS falan demişsiniz orayı anlayamadım ben. Ghostingle FPS'in ne alakası var? Ayrıca "response time" ayarında 4 tane ayar olması lazım. Fastest, faster, fast, off diye. Off yapınca da mı halen ghosting oluyor? Daha önce LG monitör kullandım ve Fastest ayarında ghosting oluyordu bundan dolayı Faster olarak kullanıyordum.
Her LG ürün aynı Response Time ayarında iyi sonuç vermesi için bir ayar yok, modele göre değişir. Sizde iyiyken diğerinde kötüdür.

Farklı FPS değerlerinde farklı tepkime performansı elde etmek çok doğal, tabii bu frekansın üstündeki değerlerde gerçekleşmez.

Bu durum ekran kartı için geçerli değil mi? Biliyorum FPS sınırlayınca mesela biraz daha fazla oluyor input lag.
Input Lag evet artıyor ama 60, 120, 144 FPS'te alınan tepkime performansları birbirinden farklılık gösterir ve en iyi OverDrive ayarı da (diğer adlarıyla Response Time, OD, Trace Free) değişir.

Ghosting dediğimiz hareketli görüntülerin arkasında oluşan gölge. Siz FPS falan demişsiniz orayı anlayamadım ben. Ghostingle FPS'in ne alakası var? Ayrıca "response time" ayarında 4 tane ayar olması lazım. Fastest, faster, Fast, off diye. Off yapınca da mı halen ghosting oluyor? Daha önce LG monitör kullandım ve fastest ayarında ghosting oluyordu bundan dolayı faster olarak kullanıyordum.

Arkada video açık değilken ghosting olmuyorsa, bu monitörle ilgili değildir. Bunu kabul edin artık :D. Farklı bir bilgisayarla test ettiniz mi?

Her LG ürün aynı response time ayarında iyi sonuç vermesi için bir ayar yok, modele göre değişir. Sizde iyiyken diğerinde kötüdür.

Farklı FPS değerlerinde farklı tepkime performansı elde etmek çok doğal, tabii bu frekansın üstündeki değerlerde gerçekleşmez.

Hocam yazılımsal mı donanımsalsa neyse ne çözülmesini istiyorum o sorunun. Olay şu ben Twitch açıyorum veya program yüklüyorum ghosting yapıyor kapatınca gidiyor. FPS'im 300'e düştü mesela yine oluyor nedenini anlamıyorum.

Öyle bir şansım yok maalesef bugün format atacağım inşallah.
@LaMorte çözüm öneriniz var mı?
Moralim bozuldu şu sorun yüzünden yemin ediyorum ya.
@LaMorte @Lee Yubin video ve oyun açıkken bellek kullanımı %83 oldu acaba tek 8 GB RAM'den kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı