LGA 775 Soket İşlemci Önerisi

fryN

Decapat
Anakart ASUS P5KPL-AM
Intel Core2 Duo işlemci kullanıyordum ama işlemci öldü. Bu soket ve anakarta uyumlu en iyi işlemci önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xeon işlemci bakabilirsiniz. Bir sürü versiyonu var internetten bütçenize uygun ve istediğiniz performansa göre karşılaştırma yapabilirsiniz. Bazı Xeon işlemciler modlama yapılmadan 775 sokete uyuyor ama bazılarında mod gerekiyor.

Son düzenleme:
Xeon işlemci bakabilirsiniz. Bir sürü versiyonu var internetten bütçenize uygun ve istediğiniz performansa göre karşılaştırma yapabilirsiniz. Bazı Xeon işlemciler modlama yapılmadan 775 sokete uyuyor ama bazılarında mod gerekiyor. Mod küçük bir aparat ile kolayca yapılabiliyor diye biliyorum.
Anakartım da Xeon işlemciyi destekliyor mu acaba? Bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Xeon işlemciyi o anakartla modlayarak kullanabilirsiniz. Modlama için YouTube üzerinden videolara bakmanızı öneririm.
Kullanacağınız dosya muhtemelen şu.

Modlamayı daha önceden yapmadım ama bilen birisi yazacaktır.
Peki önerdiğiniz işlemci modeli bilgisayarımı ne kadar yükseltir? Önceden oynadığım bir çok oyunu şu an oynatmayacak durumda bilgisayarım. LOL , CS:GO gibi oyunları sorunsuz bir şekilde oynarken son zamanlarda 0 FPS gördüğüm bile oldu. Ekran kartım Nvidia GeForce 9800GT.

İşlemci öldü diyorsunuz eğer baştan bir sistem toplamayacaksanız en mantıklı upgrade Xeon bence 775 soketine uygun. Sadece işlemci aşırı derecede fark ettirmez oyunlarda. Bence %30-40 lık bir performans artar. Oyunlarda 8-10 FPS falan oynar diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
İşlemci öldü diyorsunuz eğer baştan bir sistem toplamayacaksanız en mantıklı upgrade Xeon bence 775 soketine uygun. Sadece işlemci aşırı derecede fark ettirmez oyunlarda. Bence %30-40 lık bir performans artar. Oyunlarda 8-10 FPS falan oynar diye tahmin ediyorum.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Modlamayı bilen ve ya başka önerisi olan arkadaşları da bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı