LGA1150 Anakarta GTX 1050 Ti Takılır mı?

Deniz1221

Decapat
BMerhaba arkadaşlar LGA 1150 anakartım var üstünde DDR3 ekran kartı var. En ekran kartımı değiştirmek istiyorum ancak birkaç sorum olacak. Günümüz bugününde GDDR5 veya DDR5 ekran kartları yaygın benim ekran kartım DDR3 ben anakartımı değiştirmeden DDR3 ekran kartı yerine GDDR5 ekran kartı takabilir miyim?

Almak istediğim ekran kartta MSI GTX 1050 Ti 4GB.

Takabilirsin, Hiç bir sorun olmaz, çünkü ekran kartını pci-express slotuna takıyoruz ram slotlarına değil. Anakartın ram'leri ddr3 destekliyorsa bu ekran kartın ile alakalı değil. Kendimden örnek vereyim şuan 8 senelik g31 ddr2 ram destekli anakartıma gddr5 ekran kartını takıyorum.

Bu tür konuları açmadan önce lütfen araştırma yapınız bunla ilgili onlarca konu var. DDR3 anakartın PCI-express slotu olduğuna göre takabilrisin. GDDR5 ekran kartı DDR3 hatta uyumlu DDR2 anakarta takılabilir. Bu arada işlemcin ne darboğaz olabilir.

Bu tür konuları açmadan önce lütfen araştırma yapınız bunla ilgili onlarca konu var. DDR3 anakartın PCI-express slotu olduğuna göre takabilrisin. GDDR5 ekran kartı DDR3 hatta uyumlu DDR2 anakarta takılabilir. Bu arada işlemcin ne darboğaz olabilir.
İşlemcim inter i7 4790 veya 4770 di ikisinden biri

BMerhaba arkadaşlar LGA 1150 anakartım var üstünde DDR3 ekran kartı var. En ekran kartımı değiştirmek istiyorum ancak birkaç sorum olacak. Günümüz bugününde GDDR5 veya DDR5 ekran kartları yaygın benim ekran kartım DDR3 ben anakartımı değiştirmeden DDR3 ekran kartı yerine GDDR5 ekran kartı takabilir miyim?

Almak istediğim ekran kartta MSI GTX 1050 Ti 4GB.
PSU büyük ihtimalle yetmeyecektir. PSU'nuz kaç Watt verebiliyor?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı