Alıcı LGA775 P35 anakart

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
Arkadaşlar önceliğim ASUS marka P35 yonga setli anakartlardır. Gigabyte ve MSI da olur fakat fiyatlarına bağlı, aynı şekilde ASUS için de fiyatlar önemli. Yıl 2021 olduğundan güzel fiyatlar verirseniz sevinirim, eski anakartlara olan merakımdan dolayı kullanmak istiyorum bu sistemleri. Bana mail üzerinden ulaşmadan önce lütfen buraya anakart modelini ve fiyatını yazmanızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
Elimde bir adet ASUS marka anakart bulunuyor. Yonga seti tam olarak aynı mı bilmiyorum fakat benzer olduklarını düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam mosfetlerinden birisi arızalıydı. İşinizi görecekse, yaptırmak isterseniz ücretsiz verebilirim, kenarda duracağına birinin işini görsün.

Hocam modeli nedir? Üstünde yazması lazım, eğer P5K gibi bir modele sahipse çok mutlu olurum :)

Şu an sizin için bodruma gidip kontrol ettim. İstediğiniz gibi P5QL-EM modeli. Fotoğrafını da bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_6543.JPG
    IMG_6543.JPG
    274,8 KB · Görüntüleme: 168
Hocam G43 yonga setli bir anakart imiş, MOSFET arızası var demiştiniz, neresinde olduğunu biliyor musunuz?

Ses girişlerinin hemen sağında bulunan fan girişinin altında yer alan beyaz boşluktaki fan. Hangi model mosfet olduğunu tam hatırlamıyorum ancak işlemciye 12V güç aktaran mosfetle ilgiliydi.

Ses girişlerinin hemen sağında bulunan fan girişinin altında yer alan beyaz boşluktaki fan. Hangi model mosfet olduğunu tam hatırlamıyorum ancak işlemciye 12V güç aktaran mosfetle ilgiliydi.
Arkadaş almazsa kargosunu karşılayıp ben alabilirim hocam. Evde hobi olarak donanım tamir ediyorum işime yarayabilir.

Bir uğraş vermek isterim hocam :) mail adresimden bana ulaşır mısınız?
Elinde P5Q, P5Q SE, P5K SE gibi P35 - P45 yonga setli anakart olan var mı arkadaşlar?

Elimde ASUS P5G41T-MLX anakart var DDR3 RAM 8 GB ve E7500 işlemcili.

Anakart işlemci çalışıyor sadece şu an da bağlayacak güç kaynağım yok.

Stock bakır tabanlı Intel soğutucusu mevcut ve 3.8 GHz'ye kadar çıktım bu sistem ile.

Eğer düşünürsen 200TL anakart 100TL işlemci 300 TL de RAM'lere fiyat veririm (işlemciye bu kadar istememim nedeni soğutucusu eskiden elimde vardı ve bence gayet güçlü bir soğutucu sadece fan olarak düzgün bir fanı yok bozulduğu için kendim standart kasa fanı ile bağlayarak normal güç kaynağı 4 pinine bağlayarak ekstra 8 cm kasa fanı ile bağlanıyor.

Son düzenleme:
G41 yonga setli hocam ya fakat dediğim gibi güzel fiyat verirseniz düşünebilirim. OC potansiyeli nasıl o anakartın? Bende P5KPL-AM SE model G31 anakart var ASUS'un, Q9400'ü 3.30GHz'e kadar kaldırıyordu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı