LGA775 ve AM4 uyumlu sıvı soğutucu

Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: Ryzen 5 1600AF 3.8 All Core / Asrock B450M Pro4 / HyperX Fury 2x8 3600Mhz Cl16 OC / SilverStone PermaFrost 240 / EVGA RTX 3060Tİ FTW3 Ultra LHR / XPG İnvader
Başlıkta belirttiğim gibi şu anda LGA 775 bir anakart kullanıyorum ve 1 sene sonra AM4 bir sistem toplayacağım X5460 bildiğiniz gibi çok ısınan bir işlemci bir de overclock yapınca daha da ısınıyor hem şu anda hende gelecekte kullanmam için 500 ile 750TL arasında 240mm sıvı soğutma almak istiyorum önerillerinizi bekliyorum.

Herhangi bir öneriniz var mıdır.
Siz 240 mm istemişsiniz MasterLiquid Lite 240 modeli 600 TL civarında ama performansı AM4 için nasıldır, iyi araştırmak lazım. 750 lira bütçe ile şimdilik LGA775 için 100 TL civarında bir kule tipi soğutucu alıp, sonrasında AM4 için de bir BeQuiet Dark Rock Pro 4 almak gibi bir seçenek de mevcut.

Siz 240 mm istemişsiniz Masterliquid Lite 240 modeli 600 TL civarında ama performansı AM4 için nasıldır, iyi araştırmak lazım. 750 lira bütçe ile şimdilik LGA775 için 100 TL civarında bir kule tipi soğutucu alıp, sonrasında AM4 için de bir Be Quiet Dark rock Pro 4 almak gibi bir seçenek de mevcut.

Zaten ucuzundan bir tane soğutucum var ama yetersiz geliyor işlemci çok ısınıyor. Sıvı soğutma istememin sebebi fan sesinden artık kulaklarım acımaya başladı. Hem sessiz olur hem de soğutması iyi olur overclock yaparken sıkıntı yaşamam diye.

Zaten ucuzundan bir tane soğutucum var ama yetersiz geliyor işlemci çok ısınıyor. Sıvı soğutma istememin sebebi fan sesinden artık kulaklarım acımaya başladı. Hem sessiz olur hem de soğutması iyi olur overclock yaparken sıkıntı yaşamam diye.
Nedense sıvı soğutmalara karşı bir güvensizliğim mevcut o yüzden, içindeki sıvı iletken değil tabi ama sonuçta sıvı :). Ama ses konusunda çözüm olacaktır.

Geri
Yukarı