LGA775SOKet ve R7 240 için 400 TL işlemci önerisi

Intel Core 2 Quad Q9550 İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bunu alırsanız yeterli olacaktır fakat oynamak istediğiniz oyunlar işlemciye yük bindiren oyunlar olduğundan en güçlü işlemciyi bile alsanız yine de yetişemeyecektir. Anakart modeliniz nedir?

Anakart modeli P5G41C-M LX.
Anakart modeli nedir? Bazı LGA 775 anakartlar her LGA 775 işlemcileri desteklemez.
Anakart modelini belirttim tekrar belirtmemde bir sorun yoktur umarım P5G41C-M LX.
Anakart modeli P5G41C-M LX.

Anakart modelini belirttim tekrar belirtmemde bir sorun yoktur umarım P5G41C-M LX.

Arkadaşlar kafam fena karışık almak istedigim işlemci sadece oyun amaçlı kullanılacak güçlü bir işlemci olması ve oyunları kaliteli şekilde oynatması benim için yeterli ve anladıgım kadarıyla bu işlemciler için stock fan çöp niteliginde yani yeni bir fan almam gerekiyor doğru mu anlamışım.

Son düzenleme:
Xeon E5440 ve Q9550 hemen hemen aynı güçte sayılır. Daha önceden de dediğim gibi siz X5472 bile alsanız yetmeyecek, LGA775 artık çoğu oyuna yetmiyor. Onun için diyorum Q9550 alın geçin, elinizdeki fan ile onu soğutabilir misiniz bilmiyorum ama Xeon kadar ısınmaz.

Xeon takabilmeniz için Xeon mikrokodları eklenmiş BIOS güncellemesi yapmalısınız, Q9550 alın geçin. Stok fan ile beraber belki maksimum 75 derecelere çıkar, çok emin değilim o konuda.

Arkadaşlar, başlıkta belirttigim gibi.
LGA775 soket bir anakarta sahibiz ve R7 240 bir ekran kartına. Kuzenimin oynayacagı oyunlar kısaca: Valorant, CS:GO, Zula, Minecraft falan gibi oyunlar. İşlemci bakıyoruz bu sokete uygun ve uyum içerisinde çalışacak bir işlemci. Bütçe olarak Max 400TL belirledik.

Anakartı satın 2. veya 3. nesil i5 işlemcili bir anakartı 500-600 arası çok rahat bulursunuz. Elinizdeki anakarta takacağınız her türlü işlemciden çok daha iyi performans alırsınız.
RAM'lar da DDR3 ise eğer uyum konusunda da sıkıntı olmaz yeni aldığınız anakarta olur.
DDR2 ramlarsa onu değiştirmek gerekir tabi.

Anakartı satın 2. veya 3. nesil i5 işlemcili bir anakartı 500-600 arası çok rahat bulursunuz. Elinizdeki anakarta takacağınız her türlü işlemciden çok daha iyi performans alırsınız.
RAM'lar da DDR3 ise eğer uyum konusunda da sıkıntı olmaz yeni aldığınız anakarta olur.
DDR2 ramlarsa onu değiştirmek gerekir tabii.

Ya biz elimizdekileri degerlendirelim diyoruz anakart slotunda bulunan DDR3 sokete 2x4GB RAM takmayı düşünüyoruz Valorant Minecraft CS:GO falan gibi oyunlar oynatsa yeterli bizim için işte işlemcide kafamız inanılmaz karışık ekran kartımızde R7 240 uyum içinde çalışacak bahsettigim oyunları akıcı şekilde oynatabilecek güzel bir işlemci arıyoruz.
Xeon takabilmeniz için Xeon mikrokodları eklenmiş BIOS güncellemesi yapmalısınız, Q9550 alın geçin. Stok fan ile beraber belki maksimum 75 derecelere çıkar, çok emin değilim o konuda.

Bahsettiginiz BIOS güncellemesi ne kadar zor internetten bulup ona bakarak yapamaz mıyız acaba yoksa kodlama falan gibi şeyler istiyor mu yani.

Elinizde DDR2 varsa 3 olmaz. Hiç denemedim ama iki farklı RAM çalışmaz. Ya 2 ya 3 olacak. Tabi ki RAM da işlemcinin desteği göre takılır.

Geri
Yukarı