LGBT bireylerin toplumdaki yerleri nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birkaç kişinin yaptığı şey için tüm herkesi suçlamak ta yanlış. Mesela bazı Müslüman'lar kendini hoca diye tanıtıp kadına tecavüz ediyor ama bu müslümanlığı kötü yapmaz.

Benim dediğim bunu yapan insanlarda kendine saygı bekliyor. Ben insana saygı duyarım LGBT imiş şey imiş umrumda da değil.

Bende çok fazla görüyorum tecavüz şiddet vb. olaylar.
Tek argümanınız karşıdakinin sunduğu savunmanın zıttını söylemek. Hani doğru olsa tamam ama doğru da değil ki. Kusursuz olan İslam'dır, Müslümanlar değil.

Benim dediğim bunu yapan insanlarda kendine saygı bekliyor. Ben insana saygı duyarım LGBT imiş şey imiş umrumda da değil.
İşte o zaman sadece onu yapanlara saygı gösterme.
Tek argümanınız karşıdakinin sunduğu savunmanın zıttını söylemek. Hani doğru olsa tamam ama doğru da değil ki. Kusursuz olan İslam'dır, Müslümanlar değil.
Bende onu anlatmaya çalışıyorum. Bir toplumun içindeki kötü 2-3 kişi o toplumun kötü olduğunu göstermez.

O gruba saygı duymayabilirsiniz, ancak bu çoğunluğa bir nefret beslemeyi gerektirmez. (nefret yerine "dislike" kelimesini kullanacaktım ancak Türkçesi aklıma gelmedi)

İşte o zaman sadece onu yapanlara saygı gösterme.

O zaman bu da arkadaşın dediği şey ile zıtlaşıyor. LGBT bireyi dediğimiz hepsini kapsıyor. Ben birine saygı duyuyorum diğerine duymuyorum. Kulağa mantıklı geldi mi?

16. 13-14 yaşlarından beri emin olduğum cinsel isteklerim vardı. Bu sene romantizm de eklenince emin oldum. Benim için 2-3 senelik bir şey. Bir dönem falan değil.
Anladım. Yaşınızı 20 falan zannediyordum. O yüzden sordum. Nasıl mutluysanız öyle yaşayın. Başka diyecek bir şey yok. Saygı duyuyorum. Teşekkürler...

O zaman bu da arkadaşın dediği şey ile zıtlaşıyor. LGBT bireyi dediğimiz hepsini kapsıyor. Ben birine saygı duyuyorum diğerine duymuyorum. Kulağa mantıklı geldi mi?
Müslüman dediğimizde hepsini kapsıyor. Sen tecavüz, şiddet yapanlara saygı mı gösteriyorsun?

Ben de tecavüzcü hocalara saygı duymuyorum ancak "gerçek Müslüman"a saygı duyarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı