LGBTQ temalı kitap sadece 18 yaşından büyüklere satılacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gayet doğru hatta geç alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum. Bence bu tarz kitapların yayınlanması da yasaklanmalı. Küçük bir çocuk bu kitabı okuyarak etkilenebilir keşke yayınlanmasına izin verilmeseydi. Ayrıca eş cinsellik bir seçimdir. Kurtulmak isteyen büyük bir kararlılık ile kurtulabilir benim görüşüm.

Seçimdir, nesi seçim değil bunun?

Kişi doğuştan beri bir cinsiyete yatkın olur fakat bunu çoğunluk yeni fark ediyor çünkü LGBT yeni tanındı. Türkiyede yeni tanındı*.

İyi de bu normal bir şey nasıl derste üreme anlatılıyorsa gözümüze sokuluyorsa buda böyle.
Üreme doğada olan bir şey sen üre bakalım başka bir erkekle hadi ? Ha o zaman doğaya karşı gelmeyeceksin dostum. Eşekle at çifleşiyor onda bile evlatları oluyor, sen çiftleşince olmuyorsa problem var demek ki :)

Üreme doğada olan bir şey sen üre bakalım başka bir erkekle hadi ? Ha o zaman doğaya karşı gelmeyeceksin dostum. Eşekle at çifleşiyor onda bile evlatları oluyor, sen çiftleşince olmuyorsa problem var demek ki :)
Üreme kısmından bakmana gerek yok ki olaya, evlenen kişiler bazen çocuk yapmadan devam ediyorlar hayatına.
Doğuştan bir cinsiyete yatkın olmayan fakat sonradan eş cinsel olan tonlarca arkadaşım var, demek ki arkadaşlarım eş cinsel değilmiş.
Doğduğun zaman anlamıyorsun zaten, ileride anlıyorsun.

Hocam, siz bildiğiniz hani doğru yorumlara kızıyorsunuz. Evet eşcinsel olmak da bir seçimdir. Yanlışınız var eğer özendirilse çocuklara onlarda ister eşcinsel olmak.
Özenme kısmı pek mantıklı gelmiyor. Adamın gerçekten niyeti varsa, zaten olurdu. Okuyan bi' çocuk olsa bile 11 yaşından küçükse anlamayacaktır, 11'den büyükse zaten iradesi buna yeterlidir.

Üreme kısmından bakmana gerek yok ki olaya, evlenen kişiler bazen çocuk yapmadan devam ediyorlar hayatına.
Umm peki, sabaha kadar konuşabiliriz o zaman. İnsanın amacı neslini devam ettirmek değil mi ? Ya da diğer canlıların. Sen devam ettiremezsen ne olacak ki neslin yok olur gider. Evli çiftler zaten kendi istekleriyle ve ya belli şartlar yüzünden çocuk sahibi olamıyorlar, ama sen istesen de olamazsın bu bir seçim değil zorunluluk. Böyle savunamasın.

Alice Oseman'ın yazdığı LGBTQ temalı Kalp Çarpıntısı kitabı sadece 18 yaşından büyüklere satılacak.

Eki Görüntüle 1173903

Kitabın üzerindeki "Küçüklere Zararlıdır" yazısına da dikkat. Ne düşünüyorsunuz?
18 yaşından küçüklere satılmasın bence zaten, çocukların yönelimlerini değiştirebilir çünkü her yerde çok iyi ve çok normal bir şeymiş gibi lanse ediliyor LGBT ama kitabın dışına kese kağıdı falan geçirmek abartı olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı