LGS çalışmalarınız nasıl gidiyor?

LGS'ye geçen sene girdim ve fen lisesi kazandım. Gerçekten iyi bir lise kazanmak istiyorsan abartmadan çalışacaksın aşırı fazla çalışmana gerek yok. Ama 9. sınıfta gerçekten çalışacağına inanıyorsan iyi bir lise kazanmaya çalış. Ve 9. sınıfın ilk yazılıları dahil bütün yazılıları kesinlikle son güne bırakma yoksa durumun benim gibi olur. Sınıfta çoğu kişi iyi notlar alırken ben ve birkaç arkadaşım kötü notlar aldık maalesef.
8. sınıf notlarım:

Ekran görüntüsü 2022-12-07 202231.png

9. sınıf notlarım:

Ekran görüntüsü 2022-12-07 202141.png

Bir büyüğün olarak verebileceğim en iyi tavsiye şu: Bir şeyi nasıl yaptığın değil neden yaptığın önemli. Yani kendine bir hedef belirlemeli ve o hedefe âşık olmalısın. Çünkü bir hedefin olursa ve ona erişmeyi fazlasıyla istersen karşına çıkacak zorlukların inan hiçbir ehemmiyeti kalmayacak. Ancak bir planın, hayalin olmazsa o zorlukların hepsi sana eziyet olur. Şayet hedefin olmazsa ilerleyen yıllarda okula gitmek bile bir işkenceye dönüşür. Eğer hedefin olmazsa, yarım bir gün büyüyüp de bir iş sahibi olduğunda hiçbir zaman mutlu olamazsın. Evet eğitim sistemi kötü olabilir ama oyunu kurallarına göre oynamak zorundayız, isyan etmekle elimize bir şey geçmiyor. Velhasıl kelam o matematik sorularını nasıl ve ne şekilde çözeceğini düşünmekten ziyade o soruları niçin çözdüğünü düşün. Sınavda başarılar.

Hedefim fen lisesi ve gelecekte yazılım ayrıca artık matematikten bıkmama rağmen soru çözümlerine bakıyorum tekrar devam ediyorum şu an gayet moralim yerinde teşekkürler.

LGS'ye geçen sene girdim ve fen lisesi kazandım. Gerçekten iyi bir lise kazanmak istiyorsan abartmadan çalışacaksın aşırı fazla çalışmana gerek yok. Ama 9. sınıfta gerçekten çalışacağına inanıyorsan iyi bir lise kazanmaya çalış. Ve 9. sınıfın ilk yazılıları dahil bütün yazılıları kesinlikle son güne bırakma yoksa durumun benim gibi olur. Sınıfta çoğu kişi iyi notlar alırken ben ve birkaç arkadaşım kötü notlar aldık maalesef.
8. sınıf notlarım:

Eki Görüntüle 1596116

9. sınıf notlarım:

Eki Görüntüle 1596117

Hocam benim notlarım o kadar iyi değil çünkü hocaların çoğu LGS'de bilgisi verilen ezber soruları soruyorlar ben de ezberlemiyorum ama sınavda sordular o yüzden düşük alıyorum denemede inkılabı 10 da 10 yaptım sınavda en düşük puanım inkılaptan yani.
Screenshot_20221207_205049_com.android.chrome.png

8. sınıf notlarım:

Eki Görüntüle 1596116

9. sınıf notlarım:

Eki Görüntüle 1596117

Benim de böyle. Hocalar hiç ders anlatamıyor. Boş boş ödev veriyorlar konuyla alakasız.

Geri
Yukarı