LGS çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Unutmayın LGS sadece arkadaş çevrenizi belirler. YKS'de sadece ortamınızı belirler. Bir yerlere gelmek isteyen her türlü gelir.
Kesinlikle öyle ben de ilk LGS'ye girenlerdenim. Şehrimde ki en iyi anadolu lisesine gitmiştim zaten sonradan da proje anadolu lisesi oldu. Çevrem çok iyiydi, şimdi de üniversitedeyim. İlk yılımda istediğim şehri, üniversiteyi kazandım. İş, kişinin kendisinde bitiyor yine.

Farklı düşündürmek iyi bir şey değil mi hocam LGS için işime yaramaz mı?

Gelecek için evet ama denemeleri falan moral bozmaktan başka bir işe yaramıyor. Geçen sene ben de LGS'ye girdim. 3D denemelerinde 7 8 netim çıkıyordum. 4 sorudan 2 doğrum falan çıkıyordu test kitabında ama LGS de 18 net matematik yaptım.

Kesinlikle öyle ben de ilk LGS'ye girenlerdenim. Şehrimde ki en iyi Anadolu lisesine gitmiştim zaten sonradan da proje Anadolu lisesi oldu. Çevrem çok iyiydi, şimdi de üniversitedeyim. İlk yılımda istediğim şehri, üniversiteyi kazandım. İş, kişinin kendisinde bitiyor yine.

Vay be ne güzel bir hikaye kolay gelsin hocam.

Gelecek için evet ama denemeleri falan moral bozmaktan başka bir işe yaramıyor. Geçen sene ben de LGS'ye girdim. 3D denemelerinde 7 8 netim çıkıyordum. 4 sorudan 2 doğrum falan çıkıyordu test kitabında ama LGS de 18 net matematik yaptım.

Hocam LGS'deki soruları çözmekte bir karı olur mu? Mesela bir okyanus bir fenomen gibi farklı düşüncelere soktuğu için iyi olur mu? Bu arada ben soru bankasını aldım deneme değil.

Son düzenleme:
Şimdi bakıyorum da LGS ne kadar kolaymış ben nasıl bir malmışım da yanlışlarımı boş bırakmamışım... Şimdi iş garantili çok güzel bir meslek lisesindeydim eğer o basit hataları yapmasaydım. Sizler için başarılar diliyorum. Bu iş bir maratona döndü artık. LGS'yi kaybedenler kusura bakmasın ama sistem bizi bir kere tükürdü. YKS'de de beni bir kere daha tükürecek. O yüzden bu maratonda ilk derecelerde bitirmek için büyük çaba sarf etmek gerekiyor.

Vay be ne güzel bir hikaye kolay gelsin hocam.

Hocam LGS'deki soruları çözmekte bir karı olur mu? Mesela bir okyanus bir fenomen gibi farklı düşüncelere soktuğu için iyi olur mu? Bu arada ben soru bankasını aldım deneme değil.

Çözebilirsin ama sonuçları kafana takma. Canın sıkıldıkça aç kitaba göz gezdir.

Merhaba arkadaşlar, canım sıkıldı ders aralarında muhabbet edebilmek için sohbet konusu açmak istedim. Şu an sizde durumlar nasıl matematiği halledebiliyor musunuz? Veya nasıl hallettiniz, benim matematik yeni nesil tam oturmadı, oturtmam için neler önerirsiniz?
Bir büyüğün olarak verebileceğim en iyi tavsiye şu: Bir şeyi nasıl yaptığın değil neden yaptığın önemli. Yani kendine bir hedef belirlemeli ve o hedefe âşık olmalısın. Çünkü bir hedefin olursa ve ona erişmeyi fazlasıyla istersen karşına çıkacak zorlukların inan hiç bir ehemmiyeti kalmayacak. Ancak bir planın,hayalin olmazsa o zorlukların hepsi sana eziyet olur. Şayet hedefin olmazsa ilerleyen yıllarda okula gitmek bile bir işkenceye dönüşür. Eğer hedefin olmazsa, yarım birgün büyüyüp de bir iş sahibi olduğunda hiçbir zaman mutlu olamazsın. Evet eğitim sistemi kötü olabilir ama oyunu kurallarına göre oynamak zorundayız, isyan etmekle elimize bir şey geçmiyor. Velhasıl kelam o matematik sorularını nasıl ve ne şekilde çözeceğini düşünmekten ziyade o soruları niçin çözdüğünü düşün. Sınavda başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı