LGS çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Hocam bu konuyu lgs sonuna kadar götürmek istiyorum. Büyük ihtimalle kapatırlar ama bir umut buradaki muhabbet ettiğim kişilerin neler yaptıklarını neler yapacaklarını konuşmak istiyorum özellikle @kullanıcı1111 biz bu işi götürürüz, elbet bir gün onlardan kurtulacağız.
Umarım.
Arkadaşım büyük ihtimalle yarın getirecek zaten getirir veya getirmezse ben yazarım.

Bir şey sormak istiyorum. Arkadaşlar ben okuldan çıkar çıkmaz 15:00 da eve geliyorum 1 saat dinlenip derse başlıyorum 21:00 da bitiriyorum fakat matematik çözdüğüm zamanlar sanki çok hızlı geçiyor ve çok az soru çözmüş oluyorum fakat hoca aynı soruları sorsa 1 saati aşmaz yani sizden cevaplarınızı bekliyor olacağım ben okula gidiyorum.
Süreli çöz. Şuan matematikte her soruya 2 dakika ayırıyorum fakat ileride azaltmayı düşünüyorum. Yoksa bazen bir soruda takılıp 10 dakika harcayabiliyorum. Sende kendini soru çözerken ölç ve zamanı azaltmaya çalış.

Matta temelin yoksa küçük bir temel tekrarı ile başla eski nesil sorular filan çözerek onun dışında temelin sağlamsa soruları daha iyi anlamak için bol kitap oku ve bol yeni nesil soru çöz ama çözdüklerinin doğru cevap ve çözümlerini araştır iyi anla.(bu arada ben 2021 LGS tayfadanım matematikten 19 net yapmistim ve 0.4'lük dilime girmistim sorun varsa sorabilirsin.)

Matta temelin yoksa küçük bir temel tekrarı ile başla eski nesil sorular filan çözerek onun dışında temelin sağlamsa soruları daha iyi anlamak için bol kitap oku ve bol yeni nesil soru çöz ama çözdüklerinin doğru cevap ve çözümlerini araştır iyi anla.(bu arada ben 2021 LGS tayfadanım matematikten 19 net yapmistim ve 0.4'lük dilime girmistim sorun varsa sorabilirsin.)

Günde ne kadar soru çözmeliyim? Bu zamanlar, 2. dönem ve LGS zamanı olarak ayırırsan güzel olabilir.

Günde ne kadar soru çözmeliyim? Bu zamanlar, 2. dönem ve LGS zamanı olarak ayırırsan güzel olabilir.

Günde şu kadar soru çözmelisin gibi bir şey sağlıklı olmaz. Daha doğru olanı günde X saat kadar ek çalışmalısın vb. şekilde olanıdır. Bunu vermek için de günlük programın ( 9:00-17:30 arası okul, 18:00-19:00 arası yemek vs.) Bilinmesi gerekir lakin gerçekten başarılı olmak istiyorsan bazı şeylerden feragat etmen gerekli, konfor alanının dışına çıkmazsan hiçbir yere varamazsın. Bu söylediğim de 3-4 saat çalışmayla olmuyor, günlük programa bağlı olarak 5-6 saati aşman gerekiyor.

Günde şu kadar soru çözmelisin gibi bir şey sağlıklı olmaz. Daha doğru olanı günde X saat kadar ek çalışmalısın vb. şekilde olanıdır. Bunu vermek için de günlük programın ( 9:00-17:30 arası okul, 18:00-19:00 arası yemek vs.) Bilinmesi gerekir lakin gerçekten başarılı olmak istiyorsan bazı şeylerden feragat etmen gerekli, konfor alanının dışına çıkmazsan hiçbir yere varamazsın. Bu söylediğim de 3-4 saat çalışmayla olmuyor, günlük programa bağlı olarak 5-6 saati aşman gerekiyor.
Bu zamanlarda hedefi yüksek birisi ne kadar çalışmalı.

@TT_Yavuz
Soru çözmek yanlış evet. Ancak saat belirlemek de yanlış en iyisi çalıştığında verimli çalışması. Yani günlük soru çözüm tekrarları ve denemeler ile halledersin. Belirli bir saat veya test koymamalisin.

Geri
Yukarı