LGS deneme sonuçları nasıl arttırılır?

herto

Centipat
LGS'ye 4 ay kaldı şu ana kadar çok az ve düzensiz çalıştım fazla çalışsam bile ancak ayda 5-6 kere istediğim okul 410 puanla alıyor ve ben denemelerde en yüksek 395 gördüm.
Son denemem:
Türkçe 18 2
İnkılap Full.
Din 9 1.
İng Full.
Matematik 9 5
Fen 5 8.
Fen ve matematikte çok zorlanıyorum sizce sadece feni hallederek 400 üstü puanlara ulaşabilir miyim veya 400 üstü puanlara nasıl ulaşırım?

LGS'ye 4 ay kaldı şu ana kadar çok az ve düzensiz çalıştım fazla çalışsam bile ancak ayda 5-6 kere istediğim okul 410 puanla alıyor ve ben denemelerde en yüksek 395 gördüm.
Son denemem:
Türkçe 18 2
İnkılap Full.
Din 9 1.
İng Full.
Matematik 9 5
Fen 5 8.
Fen ve matematikte çok zorlanıyorum sizce sadece feni hallederek 400 üstü puanlara ulaşabilir miyim veya 400 üstü puanlara nasıl ulaşırım?

Fende konu çalış ve soru tiplerini gör bu saatten sonra matematiği düzeltmen zor bu 15 tatilde yala yut feni ve günde en az sadece fenden 100 soru çöz.
Son denemem:
Türkçe 18 2
İnkılap Full.
Din 9 1.
İng Full.
Matematik 9 5
Fen 5 8.

Fende en az 12-13 tane net yap.

Feni yalayıp yut. Benim Fen 3. Ünite'm kötü ve 15 tatilde düzelteceğim. Senin de öyleyse full çalış.

Son denemem:
Türkçe 18 2
İnkılap Full.
Din 9 1.
İng Full.
Matematik 9 5
Fen 5 8.

Hiçbir şey için geç değil bende 2 sene önce sizin uzun süreyi çalışmadan geçirdim şimdi ise sizin istediğiniz okuldan bile daha yüksek bir puanla alan liseye gidiyorum tek yapmanız gereken çalışmak gerisi gelecektir.

Şu ana kadar çok az ve düzensiz çalıştım.
Düzenli ve biraz daha çalışma saatinizi arttırarak olur. Yanlışlarınızın da üzerine gitmelisiniz, doğru sorularınızı da nasıl çözdüğünüze bakmalısınız. Bazen tesadüfen çözdüğünüz doğru sorular da olabilir, öğrenmeden geçtiğiniz için problem olabilir.

Matematiği bırak diyen arkadaşlar ne düşünerek yazdılar o mesajı çok merak ediyorum. Matematik puan açısından en çok götüren ve en çok kazandıran ders, onu bırakırsan daha da kötüye gitme ihtimalin yüksek. Sözelin gayet iyi, ona çok ağırlık vermene gerek yok ancak neden fullemeyesin? Açık konuşacağım özellikle Fen'in berbat, Matematiğin de ortalamanın altında. Fen için bol bol soru çöz, konu tekrarı yap, konu videosu izle ve anlamadıklarını hocana sor. Matematiği de aynı şekilde yap ancak onda biraz daha soru çözmeye ağırlık ver, Matematikte asıl konu soru tipi zaten.

Geri
Yukarı