LGS denemeleri kötüye gidiyor

Ewxre

Femtopat
Katılım
23 Ocak 2022
Mesajlar
22
Şimdiden temelden bilmediğin konuları hallet, onları tamamla bende çok takıyordum 2 sene önce ama sınav zamani geldi mi boşu boşuna stres yaptığını anliyorsun. Sınavda hiç stres bile olmadım yapip çıktım. Şunu da düşün iyi bir puan alsan da, almasan da her türlü ortalaman yüksekse güzel liseye gidebilirsin. İnşallah senin için iyi geçer.
 

Rivadex

Hectopat
Katılım
9 Aralık 2020
Mesajlar
8.101
Makaleler
4
Çözümler
39
Yer
Istanbul
Tonguç izleyenin kendine saygısı yoktur, Tonguç'tan çok daha iyi kanallar var. Tonguç izlemeyin. Ders mi dinliyorsunuz goy goy mu ?
Tonguç sadece bir örnekti. Yoksa DersLike gibi çok daha iyi kanallar var tabii. Tonguç geçen senelerde iyiydi de son zamanlarda sadece yayınlarda ''ismimi oku abi'' yorumlarını okumakla meşguller.
 

vlademirxD

Centipat
Katılım
25 Nisan 2020
Mesajlar
63
Dostum LGS'ye 2020 de korona virüsün ilk çıktığı sene girdim şu an 10.sınıfım. Benim denemelerimde de çok düşüş yükseliş oluyordu. Bir hafta 490 yaparken sonraki hafta 400 yaptığımı hatırlıyorum. Bu biraz denemelerle alakalı. Eğer kendinde sorun olduğunu düşünüyorsan hocalarınla veya kendi başına günlük soru hedefi koyabilir, hedefin varsa artırabilirsin. Bu sene yayın, soru tiplerinde değişiklik var mı bilmiyorum ama farklı kaynaklardan çözmeye dikkat edebilirsin. Yukarıda arkadaşların dediği gibi MEB örnek sorularını kesinlikle çöz hatta deneme gibi çözmeyi deneyebilirsin. Sözel örnek sorularını sözel denemesi gibi mesela. Bence daha panik yapman için biraz erken. Eğer 1-2 ay sonra hala sert düşüşler yaşıyorsan o zaman biraz panik olman doğal. Sınava doğru netlerin, puanın, dilimin gittikçe yükselecek merak etme. Eğer sınav anını yönetebilirsen sınav netin en yüksek net bile gelebilir. Hangi derste, konuda eksiğin varsa oraya biraz daha yoğunlaş. En azından benim yaptıklarım bunlardı. Sınav sonucum ise 0.6 dilim gelmişti.
 

333365

Terapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
21.478
Makaleler
51
Çözümler
203
Yer
KKTC
Denemeden denemeye göre de değişiklik de gösterir tabii ki. Ailenizin burada kızması yanlış, kötü geçen denemeler de illaki olacaktır. O denemelerinizdeki hatalarınızı görüp önemli olan onu asıl sınavda yapmamaktır. Hedefin bu olsun.
 

Yeni konular

Yukarı