LGS denemesinin sonucunun berbat gelmesi

• Konuyu başlatan Kckc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 47
  • Görüntüleme 3B
Merhaba bugün LGS denemesi oldum ve matematikten 9 boşum var. Her gün düzenli olarak en az 40 tane soru çözüyorum matematikten ama sanki sınav anında büyü mü yapılıyor anlamıyorum hiçbir şey yapamıyorum. Yeni nesil olmayıp çok işlem gerektiren soruları bilirsiniz. Onları sınav anında neredeyse hiç yapamıyorum. Artık annem babam da benden ümidi kesti lise kazanamayacaksın falan. Babam da sınavdan önce çok baskı yapıyor bu sınav 5. olmazsan gel bana gibisinden. Ne yapacağım bilmiyorum.

Bu sınav senin ölümün değildir,korkma. Yapamadiklarina bir süre yönel, yine olmuyorsa yapabildiklerini daha da geliştir.

LGS 2020'de 17.33 matematik neti yapmış biri olarak size matematikte yardımcı olmak isterim. Öncelikle matematik konularınızı bitirin. Bu şekilde matematik denemeleri çözebileceksiniz. Konuları bitirene kadar ise kendinize süre tutmadan soru çözün. Örneğin 10 soruluk bir yeni nesil matematik testinde 3 soruyu yanlış yaptınız/çözemediniz. O soruları tekrar tekrar çözmeye çalışın. Aynı konudaki benzer soruların çözümlerini izleyin. Hala çözemezseniz, bir öğretmeninizden veya bir arkadaşınızdan yardım alın. Kitapların soru çözüm videolarını ben pek önermiyorum. Matematik için yeni nesil soruların yanında temel tarz sorular da çözebilirsiniz. Bu işlem hızınızı arttırır. MEB, LGS örnek sorular yayınlıyordur muhtemelen. Onları da çözün. Bu sorular sınav sorularına biraz daha yakın olacaktır. Konular bittiğinde deneme çözün. Deneme çözerken süre tutmayı ihmal etmeyin. Süre tutmak sizi biraz strese sokabilir ama merak etmeyin, bir miktar stres zaten istediğimiz bir durum. Stres, düşük miktarda oldukça insana çeki düzen verir.

Başarılar 🙂

Merhaba bugün LGS denemesi oldum ve matematikten 9 boşum var. Her gün düzenli olarak en az 40 tane soru çözüyorum matematikten ama sanki sınav anında büyü mü yapılıyor anlamıyorum hiçbir şey yapamıyorum. Yeni nesil olmayıp çok işlem gerektiren soruları bilirsiniz. Onları sınav anında neredeyse hiç yapamıyorum. Artık annem babam da benden ümidi kesti lise kazanamayacaksın falan. Babam da sınavdan önce çok baskı yapıyor bu sınav 5. olmazsan gel bana gibisinden. Ne yapacağım bilmiyorum öneriniz var mı?
Babam da sınavdan önce çok baskı yapıyor bu sınav 5. olmazsan gel bana gibisinden. Ne demek bu anlamadım ? Çok iyi bir lise de okumak çok önemli olmadığına eminim. Elinden gelenin en iyisini yap ve bir birey olarak yapmak istediğini yap. Gerisini de pek önemseme kendini bil başkasını bilerek hayatını yaşama.

Çok kolay olması ile sizin %4'lük dilimde olmanızın bir alakası yok. Kolaysa herkese kolay.

Aksine sınav kolay olunca %4+ girmek çok daha zor oluyor :)

Çünkü çok fazla kişi benzer puan veya iyi puan yaptığı için yığılma devasa oluyor, bu durumda matematik, fen gibi her türlü zor olan alanlarda iyi olanlar ileri fırlıyor.

Geri
Yukarı