LGS denemesinin sonucunun berbat gelmesi

• Konuyu başlatan Kckc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 47
  • Görüntüleme 3B
Merhaba bugün LGS denemesi oldum ve matematikten 9 boşum var. Her gün düzenli olarak en az 40 tane soru çözüyorum matematikten ama sanki sınav anında büyü mü yapılıyor anlamıyorum hiçbir şey yapamıyorum. Yeni nesil olmayıp çok işlem gerektiren soruları bilirsiniz. Onları sınav anında neredeyse hiç yapamıyorum. Artık annem babam da benden ümidi kesti lise kazanamayacaksın falan. Babam da sınavdan önce çok baskı yapıyor bu sınav 5. olmazsan gel bana gibisinden. Ne yapacağım bilmiyorum öneriniz var mı?

Amatörler kanka çözdükçe alışıyorsun tek tavsiyem fazla kitap oku ve yapamadıklarını boş bırak aile baskısına bir şey yapamam mat hep zor.

Takma kafana çalışmama bak ben ilk denememde 294 puan almıştım şu anda nitelikli ve başarılı bir okulda okuyorum senin süreci iyi yönetmen gerekir her denemede biraz daha yüksek puan hedefi koy öyle öyle gelişirsin birde kendini bir anda 10-15 tane daha fazla doğru yapacağım diye şartlandırma hayal kırıklığına uğrarsın yavaş yavaş geliş.

Eğer diğer dersleri iyi yaparsan matematikte boş bıraktığın yerler dışında doğru yaptıysan dişe dokunur yerlere girersin zaten önünde 8 ay var her türlü netlerini arttırsın bu durumda kafaya takmak yazılıdan 99 alıp ağlamak oluyor.

Günlük 40 soru yeterli değil soru sayınızı artırın. Farkli kaynaklardan çözün bol bol tekrar yapın eksik konunuz olmasın. Ve sınavlarda stres yapmayın bu çok önemli. Evde deneme çözün ama sınav ortamındaymış gibi çözün ve süre tutun.

Merhaba bugün LGS denemesi oldum ve matematikten 9 boşum var. Her gün düzenli olarak en az 40 tane soru çözüyorum matematikten ama sanki sınav anında büyü mü yapılıyor anlamıyorum hiçbir şey yapamıyorum. Yeni nesil olmayıp çok işlem gerektiren soruları bilirsiniz. Onları sınav anında neredeyse hiç yapamıyorum. Artık annem babam da benden ümidi kesti lise kazanamayacaksın falan. Babam da sınavdan önce çok baskı yapıyor bu sınav 5. olmazsan gel bana gibisinden. Ne yapacağım bilmiyorum öneriniz var mı?
Öncelikle daha fazla çalışman lazım günde 40 soru maalesef ki az en az 100 tane matematik çözmeye çalış ve eksik olduğun konuları tespit et öncelikli olarak konuları temel düzeyden bitir daha sonra derinlemesine in ben şu an YKS sınavına hazırlanıyorum 2018'de LGS'ye ilk giren nesildik başlangıçta matematikim. 7 netti ama daha sonra çalışarak yüzde 1,03 dilime girdim sen de çalışırsan başarırsın ve çok kafaya takma çünkü bu lise üniversite sınavı daha önemli.

Ben geçen sene 350 puanla başlamıştım 2021 LGS'de 0.93 yüzdelik yaptım düzenli falan da çalışmadım kafam ne kadar isterse o kadar çözdüm.

Çok takma benim denemelerim de kötü geliyordu ailem de baskı yapıyordu ben son ay iyi çalıştım ve 0.59 yaptım. Yani lgs çok da büyütülecek bir şey değil. İyi lise ya da kötü lise, YKS'de iş öğrencide bitiyor. Üzmeyin kendinizi ama çalışmayı da bırakmayın.

Daha yolun başındasın denemelere gire gire tecrüben artacak benimde kardeşim var oda bu sene lgs ye girecek oda senin gibi ileride daha iyi olur çalışmaya devam.

Yeni konular

Geri
Yukarı