LGS hakkında düşünceleriniz neler?

@benimişte v2 tabii o konuda haklısın. Sonuçlar ve veriler gelmeden kolay zor denemez. Sadece tahmin olur, hiçbir bilgili eğitimcinin de zaten net konuştuğunu göremezsin. Onlar sınava giren adaylar oluyor genellikle psikolojik olarak kolaydı ya da zordu yorumu yapıyorlar.

@İnoaa79

Bence gerçekten berbat bir sınavdı. 400-500 puan arasında %9, 92'lik öğrenci var. 193 birinci var...

Ben geçen sene girdim. Ve geçen seneye göre aşırı basitti. Bu sene hine ağlayanlar var çok zordu falan diye. Hepsi hikaye. Eğer kitap bile açmamışsanız tabii zor gelir. Kısaca bu sene sınava girseydim şu anki okulumdan 10 kat iyi bir okula yerleşirdim bu sene.

@İnoaa79

Ben geçen sene girdim. Ve geçen seneye göre aşırı basitti. Bu sene hine ağlayanlar var çok zordu falan diye. Hepsi hikaye. Eğer kitap bile açmamışsanız tabii zor gelir. Kısaca bu sene sınava girseydim şu anki okulumdan 10 kat iyi bir okula yerleşirdim bu sene.
Bence geçen seneye göre basitti ama bi 2019 kadarda basit değildi.

Merak ediyorum bu birinciler arasında Suriyeli var mı? Geçen sene vardı.
Ben çoban merak ediyorum.

Öğrencilerin yüzde 9,93'ü, 400-500 puan aralığında yer aldı. Öğrencilerin en yoğun bulunduğu puan aralığı yüzde 56,04 ile 200-299 oldu. Böyle bir şey okudum ne anlama geliyor?
Kısaca sınava giren lise adaylarının (1.3m 8.sınıf var, 1m girdi) %56'sı başarısız.

Yeni konular

Geri
Yukarı